Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-İletişim

Siyaset-İletişim isimli konu başlığında toplam 126 kitap bulunuyor.
  Siyaset-İletişim kategorisindeki kitaplar
Sezer Akarcalı

İmaj Yayınevi

Bu çalışma 2. Dünya Savaşı döneminde Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere, Fransa, Sovyetler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri`nin radyo, gazete, sinema, afiş, pul, broşür ve edebiyat başta olmak üzere iletişim araçlarıyla yaptıkları propoganda savaşını karşılaştırmalı olarak incelemektedir. »»
Hıfzı Topuz

Remzi Kitabevi

Türk basınının, 19 yüzyılda başlayan ve Avrupa´nın hiçbir ülkesinde rastlanmayan zorluklar, ilginçlikler ve zaman zaman da trajikomik olaylarla dolu serüveni: - Bir zamanların, ülke çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde tutan idealist ve cesur gazetecileri ile şimdiki “medya“ gazeteciliği; - Baskıcı yönetimlere karşı özgürlük mücadelesi veren bir zamanların basını ile günümüzün, kendi..»»
M. Nuri İnuğur

Der Yayınları

BASIN VE YAYIN TARIHI»»
Jean-Noel Jeanneney

Yapı Kredi Yayınları

Başlangıcından Günümüze Medya Tarihi »»
Kemal Aslan

Anahtar Yayıncılık

BEN DE YAZARIM ORNEKLERLE HABER YAZMAK»»
Özden Çankaya

Yapı Kredi Yayınları

TRT Cumhuriyet tarihinin hem önemli bir yapı taşı hem de yakın tanığı olan bir kurumdur. 75 yılı aşan bu serüven 1927`de İstanbul`da radyodan yükselen cılız bir ses olarak başladı. Henüz yurdun dört bir köşesine ulaşamayan bu ses, genç cumhuriyetin yurttaşlarına haber ve bilgi vermekle kalmıyor, onları cumhuriyetin Batılılaşma modeline uygun biçimde eğitmeyi, sınırların dışındaki dünyada o..»»
Antonio NegriMichael Hardt

Ayrıntı Yayınları

Hardt ve Negri`nin İmparatorluk`u yayımlandığında, dünyadaki muhalif güçler uzun yılların ataletini yeni yeni kırmaya, küresel egemenliğin bu yeni biçimini sorgulamaya başlıyordu. Kitapta yazarlar, emperyalizm teriminin artık günümüzü açıklayamadığını, bunun yerine ulus-devletler kadar ulusüstü kurum, şirket ve STK`ları da içeren, her yere yayılan bir emperyal ağın var olduğunu savundular; bu yeni..»»
Orhan Erinç

Remzi Kitabevi

Cunhuriyet gazetesi köşe yazarı Orhan Erinç, günümüz medyasının yasalar ve toplum karşısındaki konumunu “içerden bir bakış“ la ele alıyor. Medyanın tüm engellere karşın bir işlevi olduğunu vurgulayan Erinç, demokrasinin tüm kurallarıyla kökleşmesi için siyasal çabaların yanı sıra toplumsal bilinçlenmenin önemine de dikkat çekiyor. »»
Bekir Hazar

Alfa Yayınları

Sezen Aksu`nun bir şarkısı hep içimi acıtıyor. "Bir kedim bile yok" diyor o şarkıda... "Aah ah" diye iç geçiriyorum hep dinledikçe... "Bir kitabım bile yok" diye hayıflanıyorum. Hep hayalimdi onsuzluğu yenmek. Ancak ömrüm hep yazarak geçti de... Bir kitaba gücüm yetmedi bugüne dek... Televizyon dünyasının debdebesiydi... Ve dahi insanı zaman fakiri kılmasa..»»
Şerife Yıldız

Sinemis

DIL KULTUR ILETISIM VE MEDYA»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.