Gerçek aşk çok nadirdir, ama gerçek dostluk derecesinde değil. LA ROCHEFOUCAULD [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Felsefe

Felsefe isimli konu başlığında toplam 1152 kitap bulunuyor.
  Felsefe kategorisindeki kitaplar

Felsefe kategorisine ait alt kategoriler

Fredric Jameson

Sel Yayıncılık

Her kriz, küresel kapitalizmin yapısının, ona yön verdiğini iddia edenlerin de kavrayışlarını aştığını gösterirken, Marx’ın Kapital’ini yeniden gündeme getiriyor. Kendi çelişkilerini ve krizlerini, ancak bunları genişletme yoluyla “aşan” bu karmaşık varlığı resmetmeye girişen Marx, eserini inşa ederken incelediği yapıya ayak uydurur: ..»»
Guy Besse

Arya Yayıncılık

Lenin göstermiştir ki, her gelişmenin kaynağı karşıtların çatışması ve kaynaşmasıdır. Bu kuram, Marksist diyalektik yöntemin çekirdeği, hatta temelidir. Karşıtlar belirmeden, çatışmadan, biri diğerini yok etmeden gelişme olamaz. Nesnelerin ve olayların karşılıklı ilişkileri değişme, gelişme ve hareket halinde düşünmeye başladığımız andan itibaren, tabiri caizse çelişmelerin üstüne basmış oluruz. T..»»
John Gray

Yapı Kredi Yayınları

Ünlü siyaset felsefecisi John Gray Kara Ayin’de Fransız Jakoben-lerden Rus Bolşeviklere, Nazilere kadar dünyayı dönüştürmeyi amaçlayan ütopyaların, binyılcı Hıristiyan inançların seküler bir uzantısı olduğunu gösteriyor. Modern ütopyacı tasarılar Ortaçağ’ın dinsel mitlerini yeniden üretmiş ve b..»»
Selahattin Hilav

Gerçek Yayınevi

100 Soruda Felsefe El Kitabı »»
Roger-Pol Droit

Say Yayınları

Her şey çok mu hızlı olup bitiyor? Bu baş döndüren hız içinde hep aynı şeyleri yapmaktan sıkıldınız mı? Yerinizden ayrılmadan, hayattan kopmadan, farklı deneyimler yaşamak için çılgınca ve tuhaf hareketler yapmadan, gündelik olayları alıştığınız rutinden kopararak farklı bir biçimde ele almaya ne dersiniz? Dünyanın ömrünü yirmi dakika olarak biçtiğinizi, yıldızları yere indirdiğinizi, rasgele b..»»
Ahmet Cevizci

Say Yayınları

On Yedinci Yüzyıl Felsefesi, bu kurucu çağın düşüncesinin izini Bacon'dan başlayıp, Hobbes, Descartes, Pascal, Spinoza, Leibniz ve Locke uğraklarıyla Berkeley'e kadar uzanacak şekilde sürmeyi amaçlayan bir çalışma olarak kaleme alınmıştır. Modern düşüncenin en önemli durağını meydana getiren bu çağın felsefesi, çift yönlü olarak veya karşıtlıklarıyla birlikte mütalaa edilmek anlamında diyalektik ..»»
Michel Foucault

Kabalcı Yayınevi

Elinizdeki bu kitap, 19. yüzyıl Fransası'nda genç bir köylü tarafından işlenmiş bir cinayeti konu alıyor. Kitap, sadece bu boyutuyla bile (19. yüzyıl cinayeti öyküsü olarak) ilginç ve okumaya değer. Fakat, kitabı bu tek boyutluluk içinde değerlendirmek, onun sağladığı olanaklardan tam olarak yararlanmamak anlamına gelecektir. Michel Foucault ve arkadaşlarının son bölümde yazdığı notlar, kitaba ko..»»
Roger Pol Droit

Say Yayınları

Modern düşünceleri anlamanın mümkün olmadığına mı inanıyorsunuz? Derridanın "yapısöküm", Levinasın "yüz", Foucaultnun "insanın ölümü" dediği şeyleri öğrenmek ister miydiniz? William Jamesin "pragmatizm", Husserlin "fenomenoloji", Lévi-Straussun "yapısal antropoloji" dediği şeyleri açık bir biçimde kavrayamıyor musunuz? Deleuzede "hayvan olma"yı ya da Habermasa göre "iletişimsel eylem"i anlamak is..»»
Stjepan G. Mestrovic

Matbu

21. Yüzyılda Durkheim Durkheim Sosyolojisinin Modernite ve Postmoderniteye Uygulanması  İlk olarak 1991 yılında yayınlanan bu kitap, Durkheim sosyolojisinin modernite ve postmodernizm tartışmaları ile ne derece ilişkili olduğunu gösterme gayretindedir. Bunu, Durkheim’ın fikirlerinin mevcut sosyal bilimlere nasıl uygulanabileceğini sorgulamak ve uygulamak yoluyla ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.