Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dilbilim Göstergebilim

Dilbilim Göstergebilim isimli konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
  Dilbilim Göstergebilim kategorisindeki kitaplar
Mehmet Rifat

Yapı Kredi Yayınları

XX.YUZYILDA DILBILIM VE GOSTERGEBILIM KURAMLARI C2»»
Mehmet Rifat

Yapı Kredi Yayınları

XX.YUZYILDA DILBILIM VE GOSTERGEBILIM KURAMLARI 1.»»
Umberto Eco

Düzlem Yayınları

Alımlama Göstergebilimi»»
Nizamettin Uğur

Doruk Yayınları

Anlam-sözcük ilişkilerinin "sözcüğün anlam açılımı" biçiminde ele alındığı bu kitapta, anlamın boyutları ülkemizde ilk kez kavramlar düzeyinde tartışılmaktadır. Alanında tek kitap olan bu çalışmada, anlamın diyalektiği ve boyutları ile sözcük-anlam bağlantıları, gerçek anlam-değişmece anlam karşıtbütününde ele alınmıştır.

Farklı bir yaklaşımla yeni bölümlemeler, kavramlaştırmalar, terimlen..»»

Umberto Eco

Literatür Yayıncılık

Tanrı, kendisine meydan okuyarak, göğe erişecek bir kule yapmaya kalkışan insanları cezalandırır: Babil Kulesi`ni yıkar ve kulenin yapımına dek ortak bir dili konuşan insanları farklı diller konuşmaya mahkum eder... Roma`nın dilsel ve siyasal birliğinin çökmeye yüz tuttuğu, Latince`nin yerini Avrupa`da bugün de konuşulan dillerin almaya başladığı yüzyıllarda Avrupa kültürü Babil Kulesi olgusunu..»»

İnsan Dili ve Ötesi

Multilingual Yabancı Dil Yayınları

"Gerçek" yaşam olgusu, hiç kuşkusuz, çeşitli açılardan yorumlanabilir. Herhangi bir açıklama ise, ancak "insan-dili" aracılığı ile başkalarına aktarılabilir. Bu kitapta, yaşamın her kesiminde ve bilgi dallarının tümünde, sürekli olarak gerçekleştirilen bildirişim örnekleri ele alınarak, birbirinden bağımsız ve kopuk gibi görünen olaylar ve durumlar arasındaki gizli benzerlikler ve koşutluklar a..»»

Macit Gökberk

Yapı Kredi Yayınları

Macit Gökberk`in felsefe anlayışı içinde dil konusu çok özel bir yere sahiptir. Düşüncenin üretilmesindeki başlıca kaynaktır çünkü dil. 1954-60 ve 1969-76 yılları arasında TDK başkanlığı da yapmış olan Gökberk, Türkçe felsefe terimlerinin kurulması, kavramların sınıflandırılması yolunda çok önemli uğraş vermiş değerli bir felsefe adamıdır. Prof. Macit Gökberk Değişen Dünya Değişen Dil adlı bu çalı..»»
Atakan Altınörs

Paradigma Yayınları

Sözlükte, kavramların yanı sıra, temel akımlara ve başlıca filozoflara ilişkin açıklayıcı maddeler de yer alıyor. Dil Felsefe Sözlüğü`nün felsefe öğrencileri ve okuyucuları kadar dil ve iletişim sorunlarına duyarlı okuyucular için de faydalı bir başvuru kaynağı olacağını umuyoruz. »»
Atakan Altınörs

İnkılap Kitabevi

Dil Felsefesine Giriş»»
Fredric Jameson

Yapı Kredi Yayınları

Dil Hapishanesi yeni başlayanlar kadar uzmanlar için de albenisi olan bir kitap. Uzman olmayan okurlar, Rus Biçimciliği ve Paris Yapısalcılığının karmaşık sırlarının akıcı bir şekilde değerlendirildiği bir giriş kitabı okuyacak; konunun uzmanları ise bu kitabı iki nedenden ötürü okumaya değer bulacak: birincisi, Jameson hem biçimciliğin, hem de yapısalcılığın hatalı altyapsını bir cerrah kararlılı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.