Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Jiddu Krishnamurti

Jiddu Krishnamurti isimli konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
  Jiddu Krishnamurti kategorisindeki kitaplar
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Krishnamurti konuşmalarıyla bütün kiliselerin ve mezheplerin üyelerine bile kendisini kabul ettirmiş ve yarar sağlamış bir öğretmen olarak en büyük ayrıcalığa sahiptir." George Bernard Shaw 1982`de Krishnamurti şöyle sormuştu: "Neden insanlar, ırklar, kültürler, ideolojiler arasında bölünme var? Bu ayrım neden?" Çatışma üzerine, Krishnamurti`nin insandaki çatışmanın doğasın..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"İşte günümüzde gerçekliğin ustası olarak adlandırılabilecek tek insan." Henry Miller Bundan yıllar önce, 1948`de Krishnamurti şöyle demişti: "Dünyayı ve dünyadaki şeyleri sevmediğimiz, onlardan yalnızca yararlandığımız için ... yaşamla bağımızı yitirdik... Şefkat duygumuzu, duyarlılığımızı, güzel şeylere tepkimizi yitirdik; doğru ilişkinin ne olduğunu ancak bu duyarlılığın yeniden..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

“Bütün gizli, şüpheli, karmaşık, süslü ve tutsak edici olana karşı duran bir isim: Krishnamurti. İşte günümüzde gerçeklik ustası olarak adlandırılabilecek bir insan. Tek başına bir adam.” Henry Miller “Her insanın geçimini doğru yoldan sağlamanın ne olduğunu bilmesi gerekmez mi? Eğer biz açgözlü, kıskanç ve güç peşindeysek, o zaman geçimimizi sağlama yollarımız içsel isteklerimize ..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

Bu kitap, J. Krishnamurti’nin Varanasi’deki Rajghat Besant Okulu ve Andhra Pradesh’teki Rishi Vadisi Okulu’nda bulunan öğrencilerle ve öğretmenlerle yaptığı sohbetlerin ürünüdür. Krishnamurti için eğitim, insan zihninin dönüşümü ve yeni bir kültür yaratılışı için söz konusu olan odak noktasının iletiminde en öncelikli öneme sahiptir. Bu uyarıcı sohbetlerde ele alınan konuların ortaya koyac..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ötesi Yayıncılık

"Farkındalığın ışığında acılar, incinme duyguları, nefret vb. duygular yanar gider." "Gerçeğin yolu yoktur ve Gerçeğe bir yol, bir din ya da bir tarikat vasıtasıyla varılamaz. Gerçek sınırsız ve koşulsuz olduğu için organize edilemez. Tüm kurumlar insanları gütmek ve kendi yollarına çekmek içindir. Birinin peşinden gitmeye başladığın an, gerçeğe ulaşman sona erer." Krishnamurti, bu..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

Farklı Bir Yaşam : Alan W. Anderson İle Söyleşi Politik ve sosyal alanlarda eşi benzeri görülmemiş bir dış değişimin yaşandığı bir dönemde her birimizin karşılaştığı temel bir içsel mücadele var mıdır? Krishnamurti, Profesör Allan W. Anderson ile yaptığı bu onsekiz söyleşi içinde, insanların temel sorunlarını belirlemekte sadece başarısız olmakla kalmayan, aynı zamanda organize din, bilim, po..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Aydınlanmış varlıkların en büyükleri her zaman insanı şaşırtan bir yalnızlık ve açıklıkta konuşmuşlardır. Hakikatin doğası budur, Krishnamurti`nin doğası da budur." Hakikat Üzerine, Krishnamurti`nin hakikat arayışına ilişkin en derin düşüncelerini kapsıyor. Krishnamurti halka konuşmaya 1929 yılında şu sözlerle başlamıştı: "Hakikat ülkesinin yolu yoktur." Her yaştan ve her ortamdan insanl..»»
Jiddu Krishnamurti

Omega Yayınları

13 yaşındayken "dünya öğretmeni" seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla, yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir "birey"di. Bu nedenle öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yine de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi. ..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

1950 yılında Krishnamurti şöyle demişti: "Başkalarıyla aramızdaki ilişkiyi anlarsak, yen bir toplum yaratmış olacağız; aksi durumda var olan düzensizliği ve karmaşayı sürekli kılmaktan öteye gidemeyeceğiz. Dünyada yaşanan birçok krizi çözmeye yarayacak geniş kapsamlı bir temel sunan "İlişki Üzerine", Krishnamurti`nin başka insanlar, toplum ve yaşamın kendisiyle bireyin ilişkisi hakkında en temel ö..»»
Jiddu Krishnamurti

Omega Yayınları

13 yaşındayken "dünya öğretmeni" seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla, yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir “birey”di. Bu nedenle öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yine de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi. ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.