Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Felsefe-Sözlük

Felsefe-Sözlük isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Felsefe-Sözlük kategorisindeki kitaplar
Cemal Yıldırım

Doruk Yayınları

"Bu kitap, felsefede yerleşik sözcük ve deyimleri tanımlamanın yanı sıra, temel öğretilere açıklık getirmeye, ünlü filozof ve bilginlerin görüşlerini ana çizgileri çerçevesinde özetlemeye yönelik bir çalışmanın ürünüdür. Başlıca amacım felsefeyeilgi duyan aydın kesime, özellikle felsefe öğrencilerine felsefeyi anlaşılır bir dille tanıtma, bu alandaki okuma ve çalışmalarında başvurulabilen güvenili..»»
Francis F. Peters

Paradigma Yayınları

ANTİK YUNAN FELSEFESİ TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ»»
Yasemin N. OğuzHarun TepeDeniz Kırımsoy Kucur

Türkiye Felsefe Kurumu Yayınları

Biyoetik Terimleri Sözlüğü»»
Öğretiler

Bilgi Yayınevi

ÇAĞDAŞ FELSEFE SÖZLÜĞÜ, felsefede yerleşik sözcük ve deyimleri tanımlamanın yanısıra, temel öğretilere açıklık getirmeye, ünlü filozof ve bilginlerin görüşlerini ana çizgileri çerçevesinde özetlemeye yönelik bir çalışmanın ürünüdür. Başlıca amacım felsefeye ilgi duyan aydın kesime, özellikle felsefe öğrencilerine felsefeyi anlaşılır bir dille tanıtmak, bu alandaki okuma ve çalışmalarında başvur..»»

John Cottingham

Doruk Yayınları

1996`da doğumunun 400. yılı dünyanın birçok yerinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Descartes, modern felsefenin babası olarak bilinir. Ünlü bir Descartes uzmanı olan John Cottingham, "Descartes Sözlüğü"nde Descartesçı felsefenin anahtar kavram ve düşüncelerini inceliyor. "Descartes Sözlüğü" kozmoloji, fizik, teoloji, psikoloji ve ahlak felsefesi de dahil birçok maddeyi kapsamakta. Ayrıca Sözlük, D..»»
Süleyman Hayri Bolay

Nobel Yayın Dağıtım

Yüksek öğretim kurumlarında felsefeci bilinen kimselerin pek çoğu formalitenin daraltıcı kalıpları dışına çıkmakta zorlanmaktadır. Bundan dolayı öğrenci topluluklarının ve geniş tabakaların “hocası” olamıyorlar. Ancak bunun istisnaları vardır ve Felsefe Profesörü Süleyman Hayri Bolay bu istisnaya giren isimlerden biridir. Öğretmenlik yıllarından başlayarak, üniversite hocalığı yıllarında da geniş..»»
Afşar Timuçin

Bulut Yayınları

FELSEFE SOZLUGU»»
Kolektif

Bilim ve Sanat Yayınları

FELSEFE SOZLUGU»»
Ivan Frolov

Cem Yayınevi

FELSEFE SOZLUGU»»
Orhan Hançerlioğlu

Remzi Kitabevi

Günümüz kültüründe temel olan ve çoğunlukla yanlış anlamda kullanılan kavramları açıklayan büyük sözlük. Felsefe terimlerinin Osmanlıca, Fransızca, Almanca, ıngilizce, ıtalyanca karşılıklarıyla birlikte tam açıklaması. Her aydının mutlaka bilmesi gereken bilgileri kapsayan kitap… »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.