Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Schopenhauer

Schopenhauer isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Schopenhauer kategorisindeki kitaplar
Arthur Schopenhauer

Sosyal Yayınlar

Schopenhauer, geçen yüzyılın en büyük felsefeci-yazarlarından biri. Özellikle denemeleriyle, edebiyat alanında günümüze kadar uzanan derin etkiler bırakmış. Ayrıca, Kant`tan sonraki filozoflar arasında en önemlilerinden biri. Aşkın Metafiziği, Schopenhauer`ın, alışılagelmiş düşünceleri irdeleyici zekasıyla, nasıl altüst ettiğini açıkça gösteriyor. Selahattin Hilav`ın incelemesi ise, bu ilginç f..»»

Christopher Janaway

Altın Kitaplar Yayınevi

Alman filozofları arasında en çok okunanlardan biri Schopenhauer`dur. Elinizdeki kitap, onun pek çok sanatçıyla birlikte, Nietzsche, Wagner, Freud ve Wittgenstein gibi dünüşürleri etkisi altına almış olan düşüncelerinin kendine özgü yanları üzerinde odaklanarak metafizik sistemi hakkında bir açıklama getirmektedir.

Christopher Janaway, Schopenhauer`un kendi tekliği içindeki insan için hiç..»»

Arthur Schopenhauer

Say Yayınları

Akıllı adam her şeyden evvel ıstıraptan ve tacizden [harici sıkıntıdan] azâde olmak için çabalayacak, sessizliği ve boş vakti, dolayısıyla mümkün olan en az sayıda beklenmedik ve tehlikeli karşılaşma ile birlikte sakin, mütevazı bir hayatı arayacaktır; ve böylelikle sözüm ona hemcinsleriyle çok az bir ortak tecrübeyi paylaştıktan sonra, münzeviyane bir hayatı tercih edecektir, hatta eğer büyük ..»»

Arthur Schopenhauer

Biblos Yayınları

Arthur Schopenhauer`in yapıtları, Parerga ile Paralipomena`nın 1851`de yayınlanmasından sonra ciddi bir ilgi görmüş, ona uluslararası bir ün kazandırmıştır.

Bu çalışmada, Perarga`daki uzun denemelerinin dördü yer almaktadır. Bu denemelerin ilki, gerçek ile ideal arasındaki ilişkiyi ele alır. Schopenhauer felsefe tarihindeki bu önemli soruna kendi felsefesi açısından bir çözüm getirir.

Ö..»»

Arthur Schopenhauer

Biblos Yayınları

"... büyü, ikinci görüş, gerçeğin düşte görülmesi, ruh görme, her türden vizyonlar bir tek kökten çıkan akraba görüngülerdir. Bunlar özler arasındaki bağa ilişkin kesin, çürütülmez bir kanıt sunar. Söz konusu bağ. şeylerin doğadakinden büsbütün farklı düzenine dayanır...”»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.