Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Hegel

Hegel isimli konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
  Hegel kategorisindeki kitaplar
Georg W. F. Hegel

Onur Yayınları

BUTUN YAPITLARI SECMELER 1»»
Peter Singer

Altın Kitaplar Yayınevi

Birçoklarına göre Hegel`in eserleri anlaşılması fazlasıyla zor ve güç olduğ halde, önemini ve etkisini bütün dünya kabul etmiştir. Profesör Singer, Hegel`in felsefesinin muğlak ve anlaşılmaz ayrıntılarına değinmeden, onun felsefesinin ana hatlarını, başlıca eserlerinde tartışmaya açık idealarını okuyucuya sunuyor.»»
Alexandre Kojêve

Yapı Kredi Yayınları

"Bilgenin oynadığı rol, dümdüz ve uçsuz bucaksız bir aynanın oynadığı roldür: Gerçek üzerine derin düşüncelere dalmaz o, ama Gerçek ona yansır, onun bilincinde yansır ve kendine özgü diyalektik yapısı içinde Bilgenin betimleyici söylemiyle kendini açığa vurur (ve bu betimleyici söylem, Gerçeği çarpıtmaz)." Hegel`deki varoluşçu yanı ilk kez seslendiren, onun yönteminin diyalektik değil betimle..»»
Guy Planty- Bonjour

Cem Yayınevi

HEGEL VE AYDINLANMA YUZYILI»»
Şener Aksu

Anı Yayıncılık

Felsefesiz bilinç kuraktır, parçalanmıştır ve daralmıştır. Felsefesiz bir çalışma kendi içinde çöker, gerçekliğe yalıtık kalır. Tarih felsefesi için aşılması gereken en önemli engel Hegel`dir. Hegel`i anlamak, aynı zamanda felsefe tarihini de içselleştirmeyi gerektiriyordu. Bu nedenle Hegel merkezli bir araştırmayı yeğledim. Bu çalışma; üç ana başlıktan oluşmaktadır. Birinci başlıkta; tari..»»
Tülin Bumin

Yapı Kredi Yayınları

HEGEL BILINC PROBLEMI,KOLE-EFENDI DIYALEKTIGI»»
Tülin Bumin

Kabalcı Yayınları

Hegel`i Okumak»»
G. W. F. Hegel

Sosyal Yayınlar

HUKUK FELSEFESININ PRENSIPLERI»»
G.W.F. Hegel

Remzi Kitabevi

Felsefe dünyasının bugüne dek en çok sözü edilmiş düşünürlerinden biridir Hegel. Bu kitapta onun önemli beş yapıtından seçilmiş parçalar bulacaksınız. Uzun ya da kısa olan bu parçaların seçildiği kitaplar hakkında girişte bilgiler verildiği gibi, her yapıtın başlangcında da, o yapıtın belli-başlı düşüncelerinin özetlendiği bir bölüm yer almaktadır. Kitabın sonunda ise, Hegel´de geçen temel Almanca..»»
G. W. F. Hegel

Kabalcı Yayınları

TARIHTE AKIL»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.