Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kant

Kant isimli konu başlığında toplam 21 kitap bulunuyor.
  Kant kategorisindeki kitaplar
Paul Strathern

Gendaş Kültür

"Kant`ın sistemi Newton`un yer çekimi kanunu gibidir. Sorunun nihai çözümünü ortaya koymasa da, yine de günümüzün dünya görüşüne hemen hemen denktir. Dünyaya Kant`ın gözleriyle bakarsak yanlış bir şeyler yapma ihtimali çok düşüktür.

Kant`ın yaşamı hakkında neler düşünmemiz gerektiğini pek bilmiyoruz. Aslında (kafasının içindeki hariç) pek de bir yaşam sürdüğü söylenemez. İlginç olabilecek h..»»

Türkçe

Türkiye Felsefe Kurumu Yayınları

Pratik Aklın Eleştirisiyle birlikte Kant`ın etikle ilgili iki ana yapıtından biri olan ve bu eleştiriden önce yayınlanan Ahlak Metafiziğinin Temellendirilmesinde Kant, günlük yaşamda eylemde bulunurken, kendimizle ilişkimizde temelini bulan ahlaklılığın olanağının koşullarını serimliyor. Kant`a göre ahlaklılık, başkalarıyla ilişkilerimizde istediklerimizin her türlü kişisel çıkardan bağımsız olmas..»»
Veysel Atayman

Donkişot Yayınları

Immanuel Kant, Aydınlanma hareketinin karşı karşıya bulduğu sorunları sistemli bir felsefeyle çözümlemeye çalışır: Aydınlanma`nın politik sorunlarına, ahlak, hukuk ve devlet konusundaki görüşleriyle çıkışlar önerir, evrensel ölçekte barış üzerine kurulu halklar toplumunun da ilkelerini arar. Kant, rasyonalistler (Descartes, Leibniz, Spinoza) ile İngiliz duyumcu filozoflarının (Locke, Hume vb.) bil..»»
Immanuel Kant

İdea Yayınevi

Kant 22 Nisan 1724`te Doğu Prusya`da Königsberg`de doğdu. Lutherci bir aileden geliyordu, babası bir saraçtı, ve sekiz yaşında Pietist bir okula (Collegium Fridriciamum) verildi. Latince`yi burada sekiz yıl süren temel eğitimi sırasinda öğrendi. 1740`da Königsberg Üniversitesinde felsefe ve matematik ve bunların yanısıra fizik ve tanrıbilim eğitimi gör-dü. Geçimini sağlaması güçtü ve 1755`te bi..»»

Immanuel Kant

Türkiye Felsefe Kurumu Yayınları

Kant`ın dilinde bilim, "saf" ama bilgimizi genişleten yargılardan oluşan çeşitli bilgi alanları; `bilim olarak metafizik` ise, doğaya ve ahlaklılığa ilişkin, bu nitelikte bilgilerden oluşan bir sistem anlamına geliyor. İnsanın bilme yetisinin sınırlarını aşması sonucu ortaya çıkan eski metafiziğin kuruntularını bir kenara itmek ve "bilim olarak metafiziği" kurabilmek için, ilk önce insanın bilme y..»»
Bedia Akarsu

İnkılap Kitabevi

Kant`ın ahlakı bir ödev ahlakıdır. Ödev de temelini ahlak yasasına saygıda bulur Kant`ta. Bu saygı duygusu ahlak yasasından önce gelmez, bu duyguyu ahlak yasasının kendisi belirler. Bir "ahlak duygusu"nun sözünü eden ahlakçıların düşündüğü gibi, iyi ve kötünün ne olduğunu bir duygunun belirlediğini kabul etmez Kant. Ancak bu yasa karşısında, ahlak duygusu da denilebilecek olan "yasaya saygı" duygu..»»
Roger Scruton

Altın Kitaplar Yayınevi

Kant»»
Frederick Copleston

İdea Yayınevi

"Fransız Aydınlanmasından Kant`a"

Yaşam ve Yapıtları

İlk Eleştiri`nin Sorunları

Bilimsel Bilgi

Metafizik Ateş Altında

Ahlak ve Din

Estetik ve Erekbilim

Opus Postumum»»

Immanuel Kant

Say Yayınları

Alman düşünürü Immanuel Kant (1724-1804), hiç ayrılmadığı Koenigsberg kentinin üniversitesinden tanrıbilimin yanısıra felsefe okudu; tekdüze ve sakin günlerini özel derslerine, yine aynı üniversitedeki öğretimine ve kendi anıtsal yapıtlarına adadı. Rouseau ve Hume`un da etkileriyle Kant, kendi sistemini oluşturmak üzere, insan aklının sınırları, bilimlerin kesinliği, metafiziğin yapısı e niteliği,..»»
Hakan Çörekçioğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Hakan Çörekçioğlu’nun derlediği ve çevirdiği bu seçki, hem Kantçı eleştirel aklın politik boyutuyla hem de Kant’ın politika felsefesiyle ilgili tartışmaları içermektedir. Bu tartışmalar Kant felsefesini, politik olanın karakteri, kamusal iletişimin ilkeleri, ahlak ve politika ilişkisi, devrim, sivil itaatsizlik, kadının politik durumu ve barış konularında irdeliyor. Çağdaş politik sorunlarımıza Ka..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.