Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Felsefe-Doğu Felsefesi

Felsefe-Doğu Felsefesi isimli konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
  Felsefe-Doğu Felsefesi kategorisindeki kitaplar
Philip Dunn

Dharma Yayınları

Sun-Tzu'nun Savaş Sanatı'nda Çatışmaların Dengelenmesi İçsel ve dışsal tüm savaşlara karşı bir bakış kitabı! Barış Sanatı'nda, iki bin yıldan fazla bir zaman önce yazılmış olan klasik Çin öğretisi Savaş Sanatı'na, yepyeni ama aynı zamanda tamamıyla doğal bir bakış açısı getiriliyor. Barış Sanatı, insanlığı barış içindeki başka bir Dünya'ya doğru yönlendirmesi amacıyla içimizdeki gizil..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

"Bir benliğim vardı bu sadece kapıya kadardı. Bilme tapınağına girdiğin anda benlik kalmaz, onu artık bulamazsın. O seni kapıya kadar takip eden, hatta sadece takip etmekle kalmayıp sana yapışıp kalan bir gölgedir ama sadece kapıya kadar, o tapınağa giremez. Eğer onu saklamak zorundaysan tapınağa giremezsin. Benlik bir kişinin atması gereken en son şeydir. Bir kişi her şeyi atabilir ama kendini ..»»
Maharishi Mahesh Yogi

Sistem Yayıncılık

"Bu öğreti takip edilirse, yaşamda etkinlik ve verimlilik kazanılacak, insanlar her düzeyde doyuma ulaşacak ve çağın tarihi ihtiyaçları da karşılanmış olacaktır." - Maharishi Mahesh Yogi Bu kitap, Bhagavad-Gita`nın orijinal Sanskrit metni ve giriş yazısıyla birlikte ilk altı bölümünü ve Efendi Krişna tarafından savaş meydanında Arcuna`ya verilen öğretinin temel gerçeklerinin yeniden ..»»
Dalai Lama

Okyanus Yayıncılık

Gerçek mutluluk iç barış ve huzurdan gelir, bu da iyilik tohumlarının ekilmesiyle, sevgiyle, şefkatle ve cehaleti, bencilliği, açgözlülüğü yoketmekle gerçekleşir. ... Öfke, nefret ve kıskançlıkla huzura ulaşmak olası değil. Oysa ki sevgiyle, şefkatle birçok sorunu çözebilir gerçek mutluluğa erişebiliriz, gerçek silahsızlanmaya ulaşabiliriz. En önemli şey şefkat ve merhamettir. ..»»
Sabri Şatır

Pan Yayıncılık

"Bir Lotus göletinde hala suyun altında olan lotuslar var; bazıları henüz su seviyesine yükselmiş; bazıları da suyun üzerine uzanmış ve suyla temasları kesilmiş; aynı şekilde bu dünyada gelişmenin değişik yüzeylerinde olan insanlar var, bazıları anlayacak gerçeği." - Buda Dileyelim ki, Batı'nın bilgilenme ve bilim ve teknoloji ile sonuçlanan aydınlamasının yok edemediği korkuyu, Doğu'nun içs..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Coşku manevidir. O, zevkten ya da mutluluktan farklıdır, tamamıyla farklıdır. Onun dışarıyla, diğeriyle hiçbir ilgisi yoktur; o içsel bir olgudur. Coşku çılgındır. Ve sadece çılgın insanlar bu bedeli ödeyebilir. Sıradan akıllı insan çok kurnazdır, çok hesapçıdır, çok hilekardır. O coşkunun bedelini ödeyemez çünkü onu kontrol edemez. Ancak perişan haldeki bir insanı kontrol edebilirsin. Coşkulu b..»»
Sakin Güç ***CD Hediyeli***

Sınır Ötesi Yayınları

Farabi

Say Yayınları

Aklı bir insanın sahip olabileceği en yüce değer olarak benimseyen Fârâbî, yalnızca aklı değil, onu vereni de kutlu gören; insan aklının üst yaratımlarından birisi olan felsefe alanında, doğduğu ve yaşadığı toprakların o zamana kadar görmediği yükseklikte bir yaratma eylemini gerçekleştiren büyük bir bilgedir. İslam dininin sağladığı yepyeni dünya ve insan algısının yarattığı şaşkınlığın etkisini ..»»
Murtaza Mutaharri

İnsan Yayınları

İnsanın; kendini, varoluşunu, kainatı ve olup-bitenleri tefekkürünün diğer adıdır felsefe. Soruları "niçin", "nasıl", ve "ne şekilde" olan felsefe aslında varlığı kucaklayan bir disiplin iken Batıda zamanla bu asli işlevini yitirmiş ve sadece zihni spekülasyonlar halini almıştır. Üstad Murtaza Mutahhari, bizleri felsefenin o otantik dünyasını götürmekte; felsefenin hikmetle olan dostluğundan; d..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Hiçbir gizem sonsuza dek saklı kalmaz. Her gizem daha çok tarafından ulaşılabilir kılınmak için doğru zaman, doğru yer ve doğru kişinin ortaya çıkmasını bekler. Zaman ve mekana bağlı olarak bunun tam tersi de gerçekleşebilir ve eskiden bilgi olarak geçerli olan şeyler gizemlere dönüşür, törensel - simgesel dünyanın birer parçası halini alabilirler.Bilgiler gizeme dönüştüğünde, yeni kuşaklar i..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.