İnsan yaşamak için doğar, yaşama hazırlanmak için değil. Boris Pasternak [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Aristoteles

Aristoteles isimli konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
  Aristoteles kategorisindeki kitaplar
Jonathan Barnes

Altın Kitaplar Yayınevi

ARISTOTELES»»
David Ross

Kabalcı Yayınları

"Bilgelik", yalnızca nedenleri bilimi ya da bilgisi değildir. O, aynı zamanda ilk ve en evrensel nedenlerin bilgisi olmak zorundadır. Çünkü doğal olarak kullandığımız bilgeliğin ölçüklerine en iyi cevap veren bilgi ve bilgidir. O, en kapsayıcı bilgidir; bilinmesi en güç olan şeyin bilgisidir". Aristoteles (MÖ 484 - 322) yirmi yıl boyunca Platon`u Akademi`sinde öğrenci, filozof, yazar olarak..»»
Aristoteles

Dost Kitabevi Yayınları

İlkin araştırmanın ne konusunda ve neyin araştırması olduğunu söylemek gerekir. Tanıtlama konusunda ve tanıtmalı bilimin araştırması; sonra şunları tanımlamak gerekir: Öncül, terim, tasım nedir, tam ile tam olmayan tasım nasıldır; bunlardan sonra da şu nesnenin şu nesnede bütün olarak bulunması veya bulunmaması nedir ve de bütüne ya da hiçbir şeye yüklemek derken ne söyleriz.»»

Frederick Copleston

İdea Yayınevi

Batı akademizmi bıktırıcı, usandırıcı bir kilişe olarak Aristoteles`in `görgücü` bir düşünür olduğunu, ve böyle olarak tarihsel `Batı` ekininin büyük entellektüel temellerinden biri olduğunu yineler. Aristoteles böyle düşünmez. Gerçekte, böyle saçma yorumlar `Batı` ekinini onurlandırdıkları ölçüde, Aristoteles`i ve ait olduğu felsefi ekini küçük düşürürler: `Batı` sözcüğü, bu ilgisiz coğrafya teri..»»
Aristoteles

Yapı Kredi Yayınları

Madem doğa bir devinim, değişme ilkesi ve madem araştırmamız doğa üzerine; devinim ne, bunu gözden kaçırmamız gerekiyor, çünkü devinim bilinmediğinde doğa da bilinemez. Devinimin sürekli olan şeylerden olduğu düşünülüyor, `sürekli` kavramında ilk göze çarpan şey ise `sonsuzluk`..

Ayrıca `yer`den, `boşluk`tan, `zaman`dan bağımsız bir devinim olanaksız. İmdi şu açık: bunların herbirini tek tek..»»

Aristoteles

Dost Kitabevi Yayınları

Gökyüzü Üzerine»»
Porphyrios

Remzi Kitabevi

ISAGOGE ARISTOTELES`IN KATEGORILERINE GIRIS»»
Aristoteles

Yapı Kredi Yayınları

"İkinci Çözümlemeler felsefe tarihinde ‘ ilk bilgi - kuramı kitabı’ diye görülür. Aristoteles öncesi düşünürlerden Parmenides, Heraklitos ve Platon Bilgi nedir?, ‘Sağlam bilgi nasıl elde edilir?’ sorularıyla ilgilenmişlerdir ama bu alanda ilk ‘meta - bilgi kuramı’ İkinci Çözümlemeler’ de verilir."’ Saffet Babür »»
Ahmet Arslan

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Yunan felsefesi ve buna dayanarak biçimlenen düşüncenin insanlık tarihine yaptığı en büyük katkı "zihnin keşfedilmesi"dir. Bu "keşfin" sonucunda oluşan düşünceleri, onları temsil eden filozofları, kuramlarını ve bunların arkalarında yatan yöntemleri bilmeden ilkçağ felsefesinin doğru bir biçimde kavranamayacağı açık bir gerçektir.

Prof. Dr. Ahmet Arslan İlkçağ Felsefe Tarihi`ni yazarken izl..»»

Aristoteles

İmge Kitabevi

KATEGORILER»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.