Korkusuzca söylenen bir "hayır" sırf başkalarını memnun etmek ya da zorluklardan kaçabilmek için söylenen bir "evet"ten çok daha iyi ve daha etkilidir. Gandhi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Din

Din isimli konu başlığında toplam 2213 kitap bulunuyor.
  Din kategorisindeki kitaplar

Din kategorisine ait alt kategoriler

Arif Tekin

Berfin Yayınları

Okunmalı;Turan Dursun gibi medrese tedrisatlı, Arapça'ya çok hakim ve din sınıfı içinde yetişip, ateizme kayan, bir başka din kavramsal birikimli çok yüksek olan biri insan Arif Tekin, bilgi birikimi ve ikincil İslami kaynaklardaki ( Hadis,Kıyas ve icma) tutarsızlıklarını görmek ve gösytermek adına okunmalı. BU kitabın bütünleyeni diyebileceğimiz diğer eserleriyle birlikte okunmalı......»»
İsa Yılmaz

Tutku Yayınevi

Elmastan yapılma saraylarda, zümrütten işlenmiş tahtlar üzerinde kurulup krallar ve kraliçeler gibi, hem de sonsuza dek yaşamayı kim istemez!.. Kim istemez hiç yaşlanmayan en güzel bedenleri ve binlerce huri ve gılmanın hizmet ettiği biri ol-mayı!.. Kim istemez en güzel yiyecek ve içecekleri!.. Kim istemez her dileğin gerçek ..»»
Türkan Akkurt Kabanka

İz Yayıncılık

Peygamber Efendimiz'in Hz. Ali'ye öğütlerini kapsayan bu çalışma, genellikle 'Vasiyyet' olarak anılan ve derleyenleri içinde İbnü'l-Arabî gibi ünlü mütefekkirlerin de yer aldığı geleneksel literatüre dayanmaktadır. Muhtevayı oluşturan ve hadis diye bilinen bu haberlerin konusu, öğüt, adab-ı muaşeret, tavsiye ve darb-ı mesellere dair hikmetli sözlerdir. Bunların içinde fıkhi yoruma müsait hadis y..»»
Ayşe D. Taşkent

Klasik Yayınları

İslam felsefesinde estetik düşüncenin; ontolojik, kozmolojik, psikolojik ve epistemolojik bir çerçevede ele alınması metodolojik bir zorunluluktur. Bu bağlamda Güzelin Peşindenin nirengi noktası, Fârâbî, İbn Sînâ ve İbn Rüşdde güzel kavramının metafizik ve ontolojik izdüşümlerinin Tanrı ve Tanrının güzelliğine referansla tartışılmasıdır. Konunun kavramsal arka planını yapılandırmak için kurucu G..»»
Tahsin Akçay

İki Dünya Yayınevi

Yer Mekke... Yer Medine... Haneleri, hanedanları güle boyanan beldeler. Hissediyorsun değil mi kalemim bu eşsiz kokuyu? Hayatımız boyunca görmüş müydük böylesine mütebessim, böylesine pak simaları? Ömrünü Nebiler Nebisi(sav)’ne adayan Hz. Ebû Bekir(r.a.) değil miydi? Bedeni, kuvveti, canı, malı ve dostluğuyla Nebiler Nebisi(sav)’ne siper olan, dünya malı adına neyi varsa bir an bile düşünmeden S..»»
Esat Korkmaz

Demos Yayınları

Rıza kenti, Bu-Dünya'dan başka bir yerde, ama hiçbir yerde, bir kent toplum: Tıpkı More'un Ütopya adası, Campanella'nın Güneş Ülkesi, Bacon'un Yeni Atlantisi ya da Münster'in Yeni Kudüs'ü gibi. Yok Yer'deki Ütopya'yı, yani Rıza Kenti'ni algılayabilmek için öncelikle Yok Yer'e taşınılabilmesi i&cc..»»
Murat Arabacı

Kripto Basım Yayın

Veya engin denizin karanlıkları gibidir. Onu, üst üste dalgalar ve dalgaların üstünde bulutlar örter; karanlıklar üstünde karanlıklar; insan elini uzattığı zaman, nerdeyse onu göremez bile. Allah'ın ışık vermediği kimsenin ışığı olmaz. (Nur/40) Evren'in ezelden beri var olmadığını, büyük bir patlamayla oluştuğunu nasıl öğrendik? Her şeyin atomlardan oluştuğunu ve atomun büyük bir kısmının boşluk ..»»
Taşkın Tuna

Şule Yayınları

Bir artı bir, iki etse de; aslında ikinin içinde de Bir vardır.Binler, yüzbinler, milyon ve milyarlarca sayı çoğunluğunda da hep o Bir vardır.Çünkü bin tane biri, milyon tane biri, milyar tane biri, bir araya getirdiğimiz zaman, çokluk(kesret) meydana gelir.Bütün sayılar, Bir'den türemiş, Bir'den ortaya çıkmıştır.Tek ve eşsiz olan Bir olmasa idi, çokluk, çoğulluk ve farklı olan sayılar ortaya çık..»»
Kolektif

Fstc Ltd

Kahve çekirdeklerinin, torpidoların, ameliyat skalpellerin, kemerlerin ve rasathanelerin,hepsinin ortak yönü nedir? Leonarda da Vinci uçma fikirleri orjinal miydi? Kim haplar için kapsülü akıl etti ve Fibonacci matematik hünerlerini nereden öğrendi ? Bu soruların cevapları ve daha fazlası bu kitapta bulanabilir. 600 yılından 1600 yılana kadar o..»»
Yasin Çinkaya

Anatolia Kitap

Bu kitap, dört bölümden ve 1111 sorudan oluşmaktadır. Birinci bölüm, peygamberlikten önceki 40 yılı kapsayan dönem; ikinci bölüm peygamberlikten sonraki 13 yılı kapsayan Mekke dönemi ; Üçüncü bölüm Mekke’den Medine’ye hicretten sonraki 10 yılı kapsayan dönem; dördüncü bölüm ise peygamberimiz ve sahabeler hakkındaki bölümdür. Daha çok kronolojik bir sıra gözetilmiş ve olaylar cereyan e..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.