Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Din-Yahudilik

Din-Yahudilik isimli konu başlığında toplam 16 kitap bulunuyor.
  Din-Yahudilik kategorisindeki kitaplar
Henry Ford

Etkin Yayınevi

Ahmet Akıncı

Dharma Yayınları

Kabala'ya göre her şey işte böyle başladı. O, bilinmeyen, idrak edilemeyen Sınırsız Kaynak'tan başlayarak yaratılan her şeyin; yaratılışın dilidir. Ve de yaratılışın sırlarına giden bir anahtar. Günümüzde insanlık, evrenin sırlarını yalnızca fiziksel bilgide aramaktadır. Kabala ise evrensel bilginin fiziksel ve ruhsal anlamda bir bütün olduğunu ve ruhsal bilgeliğin de bütünün diğer yarısı olduğ..»»
Perle Epstein

Dharma Yayınları

“Bu çalışma,Kabala’yı son derece berrak bir şekilde ve mistik bilgiye karşı içten bir duyguyla açıklamaktadır. Bu eseri tüm okuyuculara öneririm”

-Isaac Bashevis Singer-

Musevi mistisizmi,beşbin yıldan daha uzun bir süredir bazen parlak ,bazende karanlık bir dönem yaşayarak geliştirilmiştir.Bu öğreti ,geçmişte olduğu gibi günümüzdede ,hatta museviler arasında bile pek az anlaş..»»

Arzu Cengil

Ayna Yayınevi

Kabballah, Yahudiliğin içrek ve gizemli yanıdır. Kökeni konusunda farklı görüşler ileri sürülen bu gelenek, hoşgörüsüzlük ve bilinmeyene duyulan korku nedeniyle, dünyadaki diğer kadim bilgeler gibi uzun baskı ve zulüm devirleri yaşayan kabballistler tarafından binlerce yıl saklı tutulmuş, elbise değiştirerek çeşitli biçimlerde yeniden formüle edilmiştir. Buna karşın kabballistler dünyanın Kabballa..»»
Erdem Güven

Cinius Yayınları

"Yahudilik-Mekan" ilişkisinden hareketle kaleme alınmış bu çalışmada bir diaspora topluluğunun yersiz-yurtsuzluğu üzerinden mekan temelli bir okuma yapılmaya çalışılmıştır. Yahudi toplumu için büyük önem arz eden kimlik mekanları yalnızca Kudüs ve -modern İsrail Devleti'nin kurulmasından sonra- Tel Aviv değildir. Tıpkı özlem duyulan Kudüs gibi, farklı coğrafyalarda, farklı mekanlarda yaşamış ve ..»»
Dion Fortune

Hermes Kitap

Yüzyıllardır sırlarını dışa sızdırmayan Gizem Okullarının Kabala ile ilgili gizli öğretileri. Ezoterizm, okültizm, maji astroloji, tarot, mistisizm, mitoloji gibi tüm gizli öğretileri birbirine bağlayan gizemli anahtar Hayat Ağacının şifresi. Batı yogası olarak Kabala’nın psikoruhsal gelişim yöntemi. İnsanı küçük bir evren olarak kabul eden Hermetik öğretileri ile insan ve evreni i..»»
Hayrullah Örs

Remzi Kitabevi

Seni Mısır diyarından, esirlik evinden çıkaran Tanrının Yahve benim. Karşımda başka Tanrıların olmayacaktır. Kendin için oyma put, yukarıda göklerde olanın, yahut yerin altında sularda olanın suretini yapmayacaksın, onlara eğilmeyeceksin, çünkü ben, senin Tanrın Rab, benden nefret edenlerden babaların günahını çocuklar üzerinde, üçüncü kuşak üzerinde ve dördüncü kuşak üzerinde arayan ve beni seven..»»
E. Montet

Örgün Yayınevi

Siyonizm değişik insanlar için çeşitli anlamlar taşıyan, bulanık ve duygusal bir terimdir. Ancak özünde, Yahudi kimliği ve Yahudilerin diğer uluslar arasındaki yerine ilişkin eski sorulara köklü bir yaklaşımı belirtir. Siyonist için Yahudiler ne dinsel bir topluluk ne de çeşitli ülkelerdeki etnik azınlıkların gerçek bir birliğidir, kendi vatanı olan bir halktır; genel kuralın özgün ve tanımlanamaz..»»
Niyazi Kahveci

Sinemis Yayınları

Bilimin tespitine göre beş milyon yıllık tarihinde insanlık, sırasıyla sihirsel, mitolojik, teolojik, felsefi, dinselden geçerek M.S. 18. asırdan itibaren bilimsel ve akılcı düşünmeye ulaşmıştır. Bilimsel ve akılcı düşünme, bilimin olgu, obje ve olay üzerinde kendi yöntemiyle bulduğu gerçek bulgu ve bilgilerle aklın yaptığı düşünmedir. İşte bu dönemden sonra artık hiçbir şey kendisini bilimin ma..»»
Ahmet Almaz

Yakamoz Yayıncılık

Ses getiren araştırmalarıyla tanınan Ahmet Almaz`ın "Tevrat`ın Türk Evlatları" adlı bu kapsamlı çalışmasında sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın merak ettiği aşağıdaki soruların cevaplarını bulacaksınız.

Osmanlı imparatorluğu Türk-Yahudi işbirliği sonucu mu doğdu?

İstanbul Fatihi Sultan Mehmet`e `Cehennem Macunu`nu hangi Yahudi verdi?

Türkler ve Yahudiler kardeş midir?

Tevrat`ı..»»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.