Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Alevilik

Alevilik isimli konu başlığında toplam 120 kitap bulunuyor.
  Alevilik kategorisindeki kitaplar
Cemşit Bender

Berfin Yayınları

12 İmam Ve Alevilik»»
Hasan Harmancı

Yurt Kitap Yayın

Acının, Yakarışın, Matemin, Oruç ve Bereketin Kökeni Kerbelâ'da Sırlaşıyor. Aleviliğin İnsanlığa Aşkı, Kerbelâ'nın Evrenselliğiyle Sanata Dönüşüyor. Kerbelâ'yı sadece tarihsel ve mitolojik bilgi olarak okumak büyük eksikliktir. O hiç bitmeyen toplumsal yaşayışın içerik değiştirmeden form değiştirmesidir. Kerbelâ'nın en korkunç yanı sadece bir tarihsel döneme ve kültür kimliğine mal edilmesid..»»
Bektaşi Köylerinde Toplumsal Kurumlar

Ant Yayınları

Alevi - Bektaşi Köylerinde Toplumsal Kurumlar»»
Mehmet Bayrak

Özge Yayınları

ALEVI-BEKTASI EDEBÝYATINDA ERMENI ASIKLARI (ASUGLA»»
Orhan Türkdoğan

Timaş Yayınları

"Alevi-Bektaşi Kimliği" adlı bu kitap, 1993-1995 yılları arasında Türkiye genelinde 15 il ve bu illere bağlı 45 ocak üzerinde, antropolojinin en yeni yöntemlerine göre gerçekleştirilmiş bir saha araştırmasıdır. Şimdiye kadar, konu ile ilgili yapılan tüm araştırmalar, daha ziyade teorik çerçevede alevi-bektaşi öğretisinin tarihi gelişimi, yapısı ve geleneği hakkındaki masabaşı tahlillere dayanma..»»

Sünni Sorunu ve Çözüm Yolları

Sancak

Alevi Dosyası: Alevi - Sünni Sorunu ve Çözüm Yolları»»
Hüseyin Bal

Cem Vakfı

ALEVI ISLAM YOLU»»
Erdoğan Alkan

Kaynak Yayınları

Erdoğan Alkan, Alevilik üzerine yapılan araştırmalardaki bir boşluğu bu kitabıyla dolduruyor. Yabancı ve yerli kaynaklara dayanarak hazırladığı bu çalışmada, Alevi mitolojisinde, evrensel inançlar ve geleneklerde yer etmiş olan sayı ve hayvan simgeleri...»»

Necdet Subaşı

Timaş Yayınları

Sosyolog Necdet Subaşı Zerdüştlük, Maniheizm gibi eski dinler, Babailik gibi siyasal hareketler ve Hurufilik gibi Bâtıni akımlarca etkilenmiş kompleks bir inanış olan Aleviliğin teolojisini, mistisizmini ve temel ritüelleri anlatıyor, bu temel bilgileri verdikten sonra sosyal bilimci gözlüğünü takıp konuya toplumsal açıdan yaklaşıyor. Alevilerin Osmanlı dönemindeki durumlarını, Cumhuriyet’i ..»»
Ali Yıldırım

Yol Yayınları

ALEVI OGRETISI INCELEME»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.