İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Din-Hıristiyanlık

Din-Hıristiyanlık isimli konu başlığında toplam 41 kitap bulunuyor.
  Din-Hıristiyanlık kategorisindeki kitaplar
Carlos Madrigal

Dharma Yayınları

Hz. İsa Gerçekten Haçta Öldü mü? İncil'le İlgili Tarihsel ve Bilimsel Sorular Teslis ile İsa'nın Tanrılığını Deşifre Etmek İncil Yazıya Geçirilirken Yapılan Düzenlemeler 'Kanon' ile İncil'e Dâhil Edilen Bölümler Tartışması Dört İncil'in Arka Plandaki Yazarları Kimlerdir? İncil ve Hıristiyanlık hem Batı'da hem de Doğu'da sorgu altındadır! Batı medeniyeti İncil'in kültürüyle beraber ..»»
Rahmi Vardı

Karakutu Yayınları

Yahudiler, MÖ 2000 yıllarına doğru Hz. İbrahim liderliğinde Kenani ülkesine, buradan da Filistin bölgesine göçtüler. İşte binlerce yıldır Ortadoğu'da dökülen kanların sebebi Yahudiler'in sözde inançlarına göre Tanrı tarafından kendilerine vaat edilmiş bu coğrafyada hâkim olmak Tevrat'ı doğrulamak ve "Arz-ı Mev'ud'u gerçekleştirmektir! Ortadoğu'yu kana bulayan ve inatla sürdürülen Arz-ı Mev'u..»»
İncil

Altar Market

BARNABAS INCILI»»
Kadir Çınar

Düşünce Basın Yayın

CARMIHA GERILEN HZ.ISA DEGILDI»»
Şaban Kuzgun

Fazilet Neşriyat

Hıristiyan Batı Kültürünün Ana Kaynağı Kitab-ı Mukaddes'in Kutsallığı Üzerine (Ön Kapak) Bu eserde Hıristiyanlığın kutsal kitabı İnciller ele alınmış, bunların yazılması ve toplanması tarihi seyri içinde incelenmiştir. Ayrıca İncillerde yer alan konular tesbit edilmiş, hangi konunun hangi İncil'de nasıl anlatıldığı karşılaştırmalı bir şekilde ortaya konarak İnciller arasındaki farklılıklar v..»»
Ali Rafet Özkan

Alperen Yayınları

Adventistlerin asli kaynaklarına göre, özellikle ilk dönem Yedinci Gün Adventistlerinin Türkiye misyonunun amacı; diğer misyoner gruplarının bazıları gibi, sadece üye kazanmak değil, bilakis Dünya Hristiyanlığı müvacehesinde Türkiye'nin parçalanmasıdır. Bu kitap, Hristiyan misyonerliğinin asıl maksadını kendi kaynakları ışığında ortaya koyan uyarıcı bir nitelik arzetmekte. (Arka Kapak) ..»»
Ahmed Yüksel Özemre

Sufi Kitap

1945 yılında Mısır'da bulunan, Kıptice yazılmış apokrif bir İncil ilim aleminde derin bir merak ve ilgiyle karşılanmıştır. İçinde Hz. İsa'nın havarilerinden Didimus Yahuda Toma tarafından kaydedilen 114 söz bulunan bu İncil, kilisenin kabul ettiği dört kanonik İncil'den çok farklıdır. Hz. İsa bu hadislerinde şer'i değil irfani bir öğretiden bahsetmekte, zahiri alemin ötesinde adına melekut denil..»»
Ludwig Feuerbach

Öteki Yayınları

"Ve Feuerbach "Hıristiyanlığın Özü`nü yazdı. Kitap, tek bir darbeyle, çelişkileri ortadan kaldırdı, bu nedenle de, hiç bir dolambaçlı anlatıma gereksinim duymaksızın maddeciliği yeniden öne çıkardı. Büyü bozulmuş, "düzen"in doğruları çürütülmüş ve bir kenara bırakılmış, yalnızca hayal gücünün bir parçası olarak gösterilen çelişkiler, yok olmuştu. İnsanlar, kurtarıcı etkisi hakkında bir fikir edine..»»
Arthur Weigall

Ozan Yayıncılık

HRISTIYANLIGIMIZDAKI PUTPERESTLIK PAVLOS HRISTIYAN»»
İncil

Lutuf

INCIL BEN DUNYANIN NURUYUM»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.