Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Budizm

Budizm isimli konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
  Budizm kategorisindeki kitaplar
Bodhidharma

Okyanus Yayıncılık

Budacılık Çin`e 2000 yıl önce geldi. M.S. 65 yılında bir Budist topluluğunun Kiangsu Eyaletinin Konfüçyüs`ün memleketinden pek uzak olmayan kuzey bölgesinde kraliyet himayesinde yaşadığı bildirilmiştir ve muhtemelen ilk keşişler yüzlerce yıl önce buraya gelmişlerdi. O zamandan beri onbinlerce Hintli ve Orta Asyalı keşiş deniz ve kara yoluyla Çin`e yolculuk etti, fakat Buda`nın öğretilerini Çin`e g..»»
İlhan Güngören

Yol Yayınları

BUDA VE OGRETISI»»
Thich Nhat Hanh

Okyanus Yayıncılık

Günümüzde milyonlarca insan tarafından dinsel bir tapınç haline getirilen Budacılık, özünde İ.Ö. 500 yıllarından Buda Sakyamuni tarafından ortaya konulmuş bir yaşam felsefi, bir yaşam yoludur. Bir tek amacı vardır öğretinin o da Buda`nın aydınlandıktan sonra öğretisini yaymaya başladığnda tekrar tekrar söylediği şu sözlere, şu anlayışa dayanır: "Ben sadece acıyı ve onu nasıl yok edec..»»
Nygen SenzakiRuth Strout McCandless

Okyanus Yayıncılık

Bu kitap Budizm ve Zen hakkında hiç bilgisi olmayan kişiler için yazılmıştır. Temel kavramları açıklamakta, anahtar kelimeleri tercüme etmekte ve Budizm hakkında en çok sorulan 10 soruya yanıt vermektedir:

Bir Budacı neye inanır?

Buda bir Doğu Tanrısı mıdır?

Budacılar bir Tanrıya inanır mı?

Budacılar bir sonraki yaşama inanırlar mı? vb.

Batı dünyası duygular, bilinçsizlik,..»»

Walter Ruben

Okyanus Yayıncılık

Dünyadaki en yaygın dinlerden birisidir Budizm. Eski metinlere göre Budizm`de Buda`nın öğretisi, başta Hint dinleri ve kültürleri olmak üzere diğer dinlerle ve kültürlerle karşılaştırılarak anlatılmaktadır. Bu kitapta Buda`nın yaşamı ve genedoğum öyküleri de bulunmaktadır.»»
D. T. Suziki

Yol Yayınları

"MUTLU OLABİLMEK, BİRBİRİMZE SEVGİ DUYABİLMEK İÇİN BÜTÜN YETENEKLERİMİZ VAR DA GENELLİKLE BU GERÇEĞE GÖZLERİMİZ KAPIYORUZ. "

Zen budizm ruhsal gelişim yolları arasında başka benzeri olmayan bir aydınlanma yoludur. DT. Suzuki`nin sözleriyle bu yol, "Zihnimizi kanıların, yargıların, kararların zorbaca baskısından kurtarmak ve kitaplardan edinilecek bilgilerle değil de kişisel yaşantılardan ç..»»

İlhan Güngören

Yol Yayınları

ZEN BUDIZM BIR YASAMA SANATI»»
Eugen Herrigel

Yol Yayınları

ZEN VE OKCULUK»»
Paul Reps

Söz Yayınları

ZEN`IN ETI,ZEN`IN KEMIGI»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.