Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Din Genel

Din Genel isimli konu başlığında toplam 156 kitap bulunuyor.
  Din Genel kategorisindeki kitaplar
Josh Baran

Goa Basım Yayın

Çoğunlukla, aydınlanma, uzun yıllar alan ruhani uygulamalarla ulaşılan ve yalnızca seçilmiş azınlığa bahşedilen bir olaymış gibi düşünülür. 365 Gün Nirvana- Burada ve Şimdi, uyanmışlık halinin doğrudan şimdiki zamanda ve herkese açık olduğunu söylüyor. Josh Baran, bu kavrayışla ilintili en güçlü ve ilham verici 365 örneği bir araya getirmek, gözümüzün tam önünde ve her nefeste var olan bereket ve ..»»
Dalai Lama

Klan Yayınları

Şefkat, diğer varlıkların çektikleri acı nedeniyle onlara karşı duyulan sempati ve bu varlıkları çektikleri acıdan kurtarma arzusu, tüm ruhsal geleneklerin temel arayışı olmuştur. Peki ama bir insan gerçekten nasıl olur da sevgi ve şefkat dolu bir insana dönüşebilir? Benliksiz bir kalbin sevecen bir kalbe dönüşmesini sağlayan mekanizma nedir? Kutsal Dalai Lama, Açık Bir Kalp adlı bu eserinde bi..»»
Nihat Nasır

Vadi Yayınları

Müslüman olmak zor iş, bu kesin ama ya Müslüman kalmak? Asıl zor iş budur. Öylesine zordur ki, dünyayı kaldırıp omuza koymak bile daha kolaydır. Yani er kişilerin karıdır Müslüman kalabilmek!.. Gönül ehlinin, dünyayı bir 'oyun ve eğlence' den ibaret bilenlerin, hakkı ve sabrı tavsiye edenlerin, adaleti gözetenlerin, infakı; sahip olduğu nimetlerin şükrünün edası için vesile bilip çokça şükred..»»
Turgay Üçal

Babylon

AHLAK KUTSAL KITAP`A GORE ETIK»»
İsmet Zeki Eyüboğlu

Toplumsal Dönüşüm Yayınları

Anadolu İnançları, günümüz Türkiye`sinde insanlarımızın tüm davranışlarını derinden etkilemeye devam eden bugün boş inanç haline gelmiş inançları da kapsayan, Ay, yılan, yıldız, albastı, uğur, sünnet, döğme, yediler ve bilmeceler konularında temel bir inceleme yapıtı dır. Önünden karakedi geçmesini uğursuzluk sayarak yaşamını köreltenlerin de okuması dileğiyle... »»
Hilmi Ziya Ülken

Kalan Müzik

ANADOLU`NUN DINI SOSYAL TARIHI»»
Zerdüşt

Kora Yayın

AVESTA BOLUMLER»»
İlhan Arsel

Kaynak Yayınları

Prof. Dr. İlhan Arsel`in beş yıllık araştırmasının ürünü olan Aydın ve ``Aydın`` ilk kes 1993 yılında yayımlandı. Kısa bir sürede ikinci basımı yapıldı. Kitabın yeni eklemeler yapılmış, gözden geçirilmiş ve yeniden düzenlenmiş üçüncü basımını okura sunuyoruz.

Prof. Dr. İlhan arsel, bu kitabında, ``akılcılığın`` ve ``imancılığın`` tarihini inceliyor:

Halk yığınlarının köhne geleneklerd..»»

Abit Dursun

Kaynak Yayınları

`Babamın öldürülmesinin üzerinden beş yıl geçmişti. Turan Dursun, bir baba, eş olmaktan çıkmış, topluma, toplumlara ait olmuştu. Yolumuza devam etmeliydik. Onun, 56 yıllık ömründe ürettiği eserlerini kamuoyuna ulaştırmak zorundaydık. Aradan geçen yıllar içerisinde bunun önemli ölçüde başarıldığını görmek, kuşkusuz ki, bizi oldukça mutlu etti. Onca eser kitap haline getirildi; on binlerce, yüz..»»

Vehbi Vakkasoğlu

Nesil Yayınları

Onun kaygısı, sevdası, derdi, davası hep Allah`ı kullarına tanıtmak ve sevdirmekten ibaretti. Bütün engellere, acılara, işkencelere, hapislere, sürgünlere, zehirlemelere rağmen Kur`an`a, imana, İslam`a hizmet duygusundan hiç ayrılmadı. En zor şartlarda bile hiç ümitsiz olmadı. En olumsuz şartlardan, daima en olumlu sonuçlar çıkardı. Kendisini batırmaya, bitirmeye çalışanları da huzura ve mutluluğa..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.