Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Din-İslamiyet

Din-İslamiyet isimli konu başlığında toplam 1504 kitap bulunuyor.
  Din-İslamiyet kategorisindeki kitaplar
Hekimoğlu İsmail

Timaş Yayınları

Evlenmek fıtrata uygun bir yaşama biçimidir. Fıtratın aleyhinde bir tutum içerisinde olmamalıdır. Evliliğin şekli ne olursa olsun taraflar "Ben yarım insanım. Evlilikle bütünleşecek, güçlü ve üstün olacağım." demelidir. Nikâh oyuncak olmamalı, nişan da. Oyuncak edilirse Gayretullah'a dokunur. Nikâhla düğünün arası sıfır olmalı. Müslümanlar dinî nikâhın önemini bilseler korkudan titrerler, nikâ..»»
Murtaza Mutahhari

Kevser Yayınları

Bu kitapta okuyacağınız söylevler, hicri şemsi 1339 ila 1341 yılları arasında yazılmış makale veya yapılmış olan konuşmalardır. "Aylık Dini Toplantılar" ismi ile meşhur olan bu aylık konuşmalar, iki buçuk sene devam etmiş ve bu toplantılarda otuz değişik kişinin vesilesiyle toplam otuz konuşma yapılmıştır. (Giriş'ten) Takva Takvanın Sonuçları Emr-i Marif ve Nehy-i Münker İslam'da İçtih..»»
Fatih Güngör

Timaş Yayınları

Kudsi Hadisler manası Allah Tarafından Peygamber Efendimize vahyedilen, Efendimiz'in kelime kalıplarına dönerek ifade ettiği hadis - i şeriflerdir. Efendimiz bu hadisleri Allah söylüyormuş gibi ifadelendirmiştir. Hadis ilminde özel bir yeri olan Kudsi Hadisleri öğrenmek, anlamak ve başkalarına da öğretmeye çalışmak her müslüman için dini bir vecibedir. (Arka Kapak) »»
Yavuz Köktaş

İnsan Yayınları

Hadîs ilmiyle alakalı olarak geçmişten tevarüs ettiğimiz muazzam bir birikim vardır. Bu birikimle birlikte günümüzde de hadîsle alakalı tartışmalar her zaman ve her zeminde olabilmekte, pek çok soru sorulmaktadır. Düne baktığımızda konuyla alakalı "Hadîs Fetvaları" adıyla bir literatür bile oluşmuştur. Bugün de aynı ivmeyle hadîsle ilgili sorulara cevap verilmekte, bunun için kitaplar yazılmakta..»»
Mehmet Dikmen

Cihan Yayınları

Peygamber efendimizin hadisleri, gerek bireysel hayatımıza, gerekse aile ve toplum yaşantımıza ışık tutan kurallar ve değerler manzumesidir. Hiç şüphesiz ki insan ilişkilerindeki temel görgü kaidelerini,hayatın dert ve üzüntüleri karşısında takınılacak bilinçli ve inançlı tavrı, başarı ve mutluluğu yakalamanın olmazsa olmaz prensiplerini, islam ahlakının insana özveri, ruh yüceliği, hoşgörü k..»»
Mehmet Dikmen

Cihan Yayınları

Kıssalardan Hisseler Hazır Cevaplar Latifeler Öğütler Hikmetli Sözler Peygamberlerden Menkıbeler (Ön Kapak'tan) »»
Yusuf Tavaslı

Tavaslı Yayınları

Orucu Bozan ve Bozmayan Şeyler Yâsin-i Şerif, Tebareke ve Amme Sureleri Çeşitli Dualar (Ön Kapak) »»
Ali Akyüz

Timaş Yayınları

114 Kodda Peygamberî Ahlakın Şifreleri Günlük hayatta yaklaşık 500-600 kelimeyle konuşan günümüz insanının bilgi ve kabiliyetine karşı, binlerce kelimeyle konuşan ve yazdıran Nebi(as)’ın zekâ, kabiliyet ve bilgi-birikimi hayret vericidir. Hayret verici bir başka mesele de “Biz Kur’an’ı öğrenilme-si kolay kıldık, hâlâ düşünen yok mu?” ifadelerine uygun olarak, onun getirdiği dini öğrenmen..»»
Mehmed Alagaş

İnsan Dergisi Yayınları

2012 derken, hepinizin aklına son zamanlarda bütün dünyanın konuştuğu 2012 kehanetinin geldiğiniz biliyoruz. Kur'an'ı önceleyen müslümanlar olarak, elbetteki kehanetleri ciddiye almamız ve bu kehanetlere dayalı yorumlarda bulunmamız mümkün değildir. Ancak dünya insanlarının kehanet dediği bazı haberler, Kur'an-ı Kerim'in işaret ettiği önemli ayetler ise meseleye yaklaşmamız değişmekte ve ayetler..»»
Şaban Döğen

Nesil Yayınları

Evimizi okul haline getirebilmek zor değil. Okumaya alışmak, okudukça öğrenmek, öğrendikçe yaşamak peşi sıra gelecektir. Belki her akşam ayıracağımız on dakikalık kısa zaman dilimi, hayatımıza mânâ ve değer kazandırmaya vesile olacak. Kalbimizi aydınlatmaya, ruhumuzu rahatlatmaya fırsat doğacak. 365 Günde İslâm kitabı işte bu özellikleri taşıyan bir kitap. Her gün okuyacağınız bir sayfa, evi..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.