Yalnızca akıllılar düşünce sahibidirler. İnsanların geri kalanları düşüncelerinin tutsağıdır. Coleridge [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Spor

Spor isimli konu başlığında toplam 151 kitap bulunuyor.
  Spor kategorisindeki kitaplar

Spor kategorisine ait alt kategoriler

Nedret Ebcim

İleri Yayınları

Türk spor tarihinin yaşayan en eski kulubü Beşiktaştır. 1903'te bir jimnastik kulübü olarak kurulan, sonraları futbol şubesi ile birlikte kitlelerin en büyük sevgisini, saygısını kazanan Beşiktaş'ı 100 soru ile anlatmanın imkansız olduğunun farkındayız. Buna rağmen kısa da olsa Beşiktaşlılara' a kulüpleri hakkında temel bilgiler vermeye çalıştık. En azından kulübü tutan, destekleyen taraftarlar..»»
Nedret Ebcim

İleri Yayınları

Fenerbahçe'nin 100. Kuruluş yıldönümünde Fenerbahçe hakkında yazılmış en kapsamlı eserlerden biri olan "Fenerbahçe'nin 100 Yılı" isimli çalışmanın yazarı Nedret Ebcim, bu kitabında Fenerbahçe hakkındaki en çok merak edilenleri yanıtlıyor. Mustafa Kemal'in henüz 1918'de ziyaret ettiği Fenerbahçe Spor Kulübü, pek çok sporcu ve yöneticisini Kurtuluş Savaşı'nda şehit vermiş, İstanbul'dan Anadolu'ya ..»»
Nedret Ebcim

İleri Yayınları

Yaşayan en eski futbol kulübü olan Galatasaray, 1905'te kurulmuştu. Kulübün kuruluş felsefesini 1 no'lu üye Ali Sami Yen Bey şöyle açıklamıştı: "Maksadımız, İngilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek..." Gerçekten de, Galatasaray yurt içindeki başarılarını yurtdışında da devam ettirmiş, Türk futbol tarihinin gurur verici başarılarına imza..»»
Uzay Gökerman

Cinius Yayınları

Bazen içinde bir fırtına kopar; hayat sana acımasız davranmıştır. Canını yakmıştır. Bazen her şeyin bittiği bir yere geldiğini hissetmişsindir. Gözünden bir damla süzülür yanağından aşağı doğru, silemezsin; sonra bir damla daha gelir peşinden. Yalnızsındır! Bazen senin yalnızlığından çok daha güçlü yalnızlıklar yaşanıyordur ve ken..»»
Ece Vahapoğlu

Artemis Yayınları

Günde 30 dakikanızı ayırarak hayalinizdeki vücuda ulaşabilirsiniz! İdeal vücuda nasıl kavuşursunuz? Spor yapmak için kendimizi nasıl hazırlamalıyız?  Spor yaparken nasıl beslenmeliyiz?  Sporda sürekliliği ve kalıcılığı nasıl sağlarız? Hangi egzersizleri yapmalıyız? Kaslarınıza nasıl hükmedersiniz? Kendi yaşın..»»
Ana Maria Günsel

Kare Yayınları

Bu eser, okumayı öğrenmiş çocuklara ve spor konusunda merakları bütün herkese hitap etmektedir. Ana amacımız, yakın bir süre önce Türkiye'de hızlı bir gelişme tanık olan spor ve spor branşları konusunda çocukları bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir. Diğer bazı amaçlarımızın arasında: 1. Sporu tanıtarak, çocuklara k..»»
Abidin Dino

Yapı Kredi Yayınları

Futbol 90 dakikalık basit bir oyundan mı ibarettir? Futbola miyop bakanlar için evet, ama biraz daha yakından bakınca futbol topunun içinde büyük bir dünya saklı, rengarenk bir film... Maçın başlama düdüğünden çok önce festival başlar sokaklarda, bir cümbüş futbol rüzgarına karışır, insanların içi kıpır kıpır, en ..»»
Fatih Uraz

İletişim Yayınları

İngiliz futbol kültüründe kalecilerin (bir de sol açıkların!) hafif deli olduğuna inanılır. "Adamın aptalı kaleci olur," diye bir söz de var. Öyle ya, kim gönüllü yapar bu mesleği? Bir anlık bahtsızlığın ya da tümüyle çaresiz bir golün, sayısız mükemmel kurtarışla kazanılmış alkışları anında unutturuvermesini kim s..»»
Sinan Erdem

Dünya Yayıncılık

Olimpizm felsefesine yürekten bağlı, "Fair Play"i yaşamının her alanında uygulayabilmiş, gerçek bir spor adamı Sinan Erdem. Türk voleybolunun "Sinan Ağabey"i, Uluslararası Voleybol Federasyonu Başkanı olduğu dönemde, 1968 Meksika Olimpiyat Oyunları'na gider. Bu ilk tanışma, Türkiye'de yeni bir dönemin başladığının da habercisidir...»»
Mert Akcanbaş

Akut Yayınları

Dr. Mert Akcanbaş’ın AFET VE KURBAN PSİKOLOJİSİ adlı bu çalışmasını, 2010 yılının ilk günlerinde AKUT KİTAPLIĞI’nın 9. yayını olarak okuyucuyla buluşturmak bizim için heyecan verici. Arama ve kurtarmada bugüne dek gerçekleştirdiğimiz tüm operasyonel çalışmalarımız kadar toplum bilinçlendirme çalışmalarına da önem veriyoruz. ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız