Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Basketbol

Basketbol isimli konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
  Basketbol kategorisindeki kitaplar
Larry Platt

Mavi Ağaç Yayınları

Allen Iverson'ın geçmişi bir maden gibi defalarca kazıldı. Larry Platt, küçük bir kürek ve elek ile bu madene geri dönmüş ve herkesin gözden kaçırdığı altını bulmuş. -Gary Smith- Sports Illustrated Hem spor yıldızı, hem anti kahraman, hem hip-hop ikonu olan Allen Iverson, etrafındaki engellerin üstesinden gelip Amerikan popüler kültürüne dâhil olmayı başarmıştır, üstelik hiç ödün vermeden. P..»»
Hikmet Aracı

Nobel Yayın Dağıtım

Bu çalışma, basketbol severleri bilgilendirmeye dayalı spor eğitim ve kültür kitabıdır. Basketbol ile ilgili bilinmesi gereken temel, özel ve genel konular özetle ve anlaşılır bir ifadeyle verilmeye çalışılmıştır. Kitapta yer alan konular: Basketbol, basketbolun dünya ve Türkiye tarihi, basketbolda ilkler, eğitim, basketbolcularda aranılan özellikler, basketbolun genel yapısı, ısınma hareketleri, ..»»
Yaşar Sevim

Nobel Yayın Dağıtım

Sporda istenilen düzeye ve verimliliğe ulaşmak, ulaşılan bu verimliliği devam ettirerek ve sürekli kılabilmek bilimsel bulgu ve verilerle desteklenmiş antrenman uygulaması ile mümkün olabilecektir.

Bu ilkeden hareket ederek hazırladığım kitapta antrenman bilimi ile ilgili konular: özellikle spor eğitim ve öğretimi açısından ele alınarak, deneyimlerden yararlanıldı ve antrenman uygulamasına y..»»

Ümit Urartu

İnkılap Kitabevi

Basketbol,Dünyada buz hokeyinden sonra süratli oynanan ikinci oyun olarak kabul edilir.

SÜRAT, KUVVET, ÇABUKLUK, DAYANIKLILIK, zihinsel yetenek ve özel ve genel beceri isteyen komple bir spordur.

Günümüz basketbolunda fizik gücü zayıf ve kondisyon yetersiz sporculara yer kalmamıştır.Kondisyon kazanma bilimsel bir çalışmayı gerektirir.Buda bilinçli bir şekilde ön sezonda yapılan kondis..»»

Ulaş Kaplan

Nobel Yayın Dağıtım

Bu kitap; basketbola yeni başlayan oyuncuların ve yeni antrenörlerin faydalanacağı bir bilgi kaynağıdır. Drill kitabının içinde, günümüz basketbol antrenmanlarında kullanılan çalışmalar mevcuttur. Bu drill'ler basketbol antrenmanlarında uygulanmış ve başarı ile sonuçlanmıştır. Basketbol drill el kitabının antrenör arkadaşlarımın beklentilerini karşılayacağını düşünmekteyim. (Arka Kapak) ..»»
Alaeddin Yakan

Beyaz Yayınları

"Ülkemizde, bilgilerini ve tecrübelerini yazmayan, aktarmayan ve yaygınlaştırmayan spor adamları, yeni nesilleri yıllarca, deneme yanılma yöntemiyle, bilinen şeyleri tekrar keşfetmeye ve zaman kaybına mahkum etmişlerdir. Coach Alaeddin Yakan, adeta bu gerçeği tekzip edercesine basketbolun en zeki yönü olan adam adama hücum konusunda mükemmel bir çalışmayı Türk Basketboluna kazandırdı. Her kateg..»»

Uğur Dündar

Nobel Yayın Dağıtım

Yetismekte olan genç basketbolcularimizin antrenman bilimine olan ilgileri, uygulamaya aktarilmasi mecburiyetini dogurmakta, bunu sonucunda da basketbolda beceri düzeyinde artisin gerçeklesmesi beklenir olmaktadir. »»
Yaşar Sevim

Nobel Yayın Dağıtım

Basketbolda kondisyon antrenmani kitabinda; basketbol antrenmaninin ilkeleri, temel motorik özellikler, yillik-haftalik-günlük antrenman planlamasi, üst düzey basketbol takimlari için kondisyon antrenmani özellikleri, bayan basketbolcular için kuvvet antrenmanlari çesitli örnekleri ve metotlariyla birlikte açiklamali olarak verilmistir. »»
Gökhan Yalçin

Nobel Yayın Dağıtım

Birçok spor branşında olduğu gibi basketbolda da erken yaşlarda alınan sportif eğitimin yüksek performans yaşındaki sportif performansa etkisi büyüktür. Kitap da basketbol sporunu öğrenmek ve öğretmek isteyen eğitimci ve çocuklar için hazırlanmış bir çalışmadır. Bu nedenle kitap basketbola yeni başlayanların eğitimine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Kitapta, temel teknik becerilerin kazanılması, bi..»»
Gökhan Yalçın

Nobel Yayın Dağıtım

Birçok spor branşında da olduğu gibi basketbolda da erken yaşlarda alınan sportif eğitimin yüksek performans yaşındaki sportif performansa etkisi büyüktür. Bu nedenle bu kitap basketbola yeni başlayanların eğitimine katkı sağlamayı hedeflemiştir»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.