Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Doğu Sporları

Doğu Sporları isimli konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
  Doğu Sporları kategorisindeki kitaplar
Hakan Kaplan

Grafika Ofset

AIKIDO CD`LI»»
Kenji Kumagai

MVT Yayıncılık

Türkiye`de Aikido çalışmalarını başlatan Kenji Kumagai şimdi de Türk Aikidocuları için `Aikido Çalışma Kitabı` hazırladı. Aikidonun tekniklerini fotoğraflarla anlattığı kitabında ayrıca kendi Dojosundaki 10 kuralla `Aikido nedir? `i de anlatıyor.

Aikido Nedir?

Aikido`nun Kurucusu Morihei Ueshiba

Ortadoğu ve Türkiye`deki Aikido`nun Gelişimi

Aikido Çalışma Yöntemi..»»

Haluk Emçioğlu

Okyanus Yayıncılık

Aikido, Morihei Ueshiba (1883-1969) tarafından geliştirilmiş bir Japon savaş sanatıdır. O`sensei Ueshiba, yaklaşık 900 yıllık bir tarihe sahip Daito Ryu Aikijutsu tekniklerini, kendi aydınlanma yolunda kazandığı anlayışla yoğurarak farklı bir savaş sanatı olan bugünkü Aikido`yu bize armağan etmiştir. Bütün savaş sanatlarının temelinde düşmana karşı savunma ve onu yenme yöntemleri yeralır. ..»»
Morihei Ueshiba

Okyanus Yayıncılık

Budo, 1938`de Morihei usta ellibeş yaşında ve hem fiziksel hem de zihinsel anlamda hayatının olgunluk dönemindeyken yazılmış ve yayınlanmıştı. Bu, Morihei`nin kendi tekniklerini bizzat fotoğraflarla gösterdiği tek kitaptır ve felsefesini geniş şekilde anlattığı birkaç açıklamasından birini içermektedir. Elli yıldan uzun bir süre önce tamamen farklı bir çağda yazılmış olmasına rağmen, Budo -b..»»
Hakan Kaplan

Marmara Kitapevi

JUDO II.DAN»»
Ümit Urartu

İnkılap Kitabevi

JUDO TEKNIK-TAKTIK KONDISYON»»
Jigoro Kano

Okyanus Yayıncılık

Judo hem bedensel hem de ruhsal gücü en etkili biçimde kullanma yoludur. Saldırı ve savunma yöntemlerinde sizi eğiterek hem bedeninizi hem de ruhunuzu terbiye eder ve Judo`nun manevi özünün varlığınızın bir parçası olmasına yardımcı olur. Bu yolla kendinizi olgunlaştırabilir ve dünyaya değer katabilirsiniz. Judo disiplini`nin nihai amacı budur. Jigoro Kano »»
Ju-Jitsu

Kendi Yayını

Self Defense "Pratik Savunma Teknikleri" Aikido - Ju-Jitsu - Judo Savunma Teknikleri CD`li»»
Gaku Homma

MVT Yayıncılık

Bu kitabı hem Aikido’ya yeni başlayanlar, hem de uzun yıllar çalışmış ve öğretmen sıfatına ulaşmış olanlar için yazdım.

Burada bir detaya özellikle işaret etmek istiyorum; o da Aikido’nun insanları bir araya toplanmasıdır. Bu da onun son derece basit ve insancıl tarafıdır. Eğer insanlar Aikido’yu bir üstün güç olarak görmeye başlarlarsa benim gibi sıradan bir hocanın durumu oldukça gülünç o..»»

Tri Thong Dang

Okyanus Yayıncılık

Bir zamanlar Çin`de bir avuç kendini adamış öğrenci tarafından çalışılırdı T`ai Chi. Bugün ise dünyanın bir çok yerinde T`ai Chi`nin zarif ve akıcı hareketlerini uygulayan milyonlarca kişi var. Özünde bir savaş sanatı olmasına rağmen aynı zamanda kendi kendini iyileştirmenin tanrısal bir yöntemi, bir harketli meditasyon biçimi ve bir yaşam tarzıdır. Taocu bir kesişin sekizinci yüzyılda oluşt..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.