Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gezi

Gezi isimli konu başlığında toplam 266 kitap bulunuyor.
  Gezi kategorisindeki kitaplar

Gezi kategorisine ait alt kategoriler

Süleyman Münci Kaymak

Alter Yayıncılık

"4 motor, 6 gezgin, 12 ülke, yollarda 24 gün", adından da anlaşılacağı gibi altı motosikletli gezginin 12 ülkeyi kapsayan 24 günlük yolculuklarının gezi notlarından ve anılarından oluşuyor. »»
Timur Özkan

Alter Yayıncılık

Gezginlik zordur. Özveri ister, sevgi, kendiyle barışıklık ister. Küçük yaşam konforlarını terk etmek gerekebilir. O tüm bu zorlukları aşmıştır... -Yaşar Seyman- »»
Isabella Bird

Könemann Yayınları

Between two and three I was awoke by the cabin being shifted from underneath by the wind, and the sheet was frozen to my lips. I put out my hands, and the bed was thickly covered with fine snow. I lay in bed freezing till sunrise, when some of the men came to see if I was alive. I dressed standing in snow, and my brushes, boots and etceteras were covered with snow. An unfazed Victorian lady. »»
Jan Thorburn

Penguin Yayınları

Sarah and Jessica arrive in New Zealand for a holiday. They find a mobile phone in the taxi from the airport. It is Michael’s mobile, but they can’t find him? He has messages from home – are they important? Go with the girls on a New Zealand adventure. »»
Ümit Otan

Agora Kitaplığı

Daha önce 'Aşkın Hüzünlü Kentlerin' adlı gezi kitabını yayınladığımız Ümit Otan, bu kitabında eşsiz güzellikteki Yunan adalarında, adalar denizinde gezdiriyor bizi: Girit, Rodos, Patmos, Simi, Samos, Sakız, Mykonos, Santorini, Midilli ve Kos. »»
Şenay Lüle

Cinius Yayınları

"Her şey o küçük defterle başladı. Çocukluğumda kişiliğime yerleşmiş, zamanla üstü kapanmış merak ve cesareti su yüzüne çıkartan, başka kültürlere ve coğrafyalara duyduğum ilgiyi fark etmemi sağlayan, üzerinde ay-yıldız işareti olan o lacivert renkli belgeyle! Eşimin "Haydi! Paris'e gidelim" sözleriyle başlattığı yolculuk zevki zamanla tutkuya dönüştü ve böylece Avrupa'nın sanatla bütünleşmiş birç..»»
Hasan Kuruyazıcı

Adalı Yayınları

Tanrı’nın Evleri sergisinin amacı Adalar’ın çok yönlü dinsel - toplumsal yapısını bir mimarlık tarihçisinin bakışıyla ve bir fotoğraf sanatçısının görüşüyle ortaya koymak... Sergide İslam, Hıristiyan, Yahudi, Adalar’da mevcut her dine ve mezhebe ait Tanrı’nın evleri, yani cami, cemevi, manastır, kilise, ayazma v..»»
Halim Bulutoğlu

Adalı Yayınları

Son yılların kaynaklarını incelerken görüldü ki, Adalar Vakfı’nın tarihiyle Adalar’ın tarihi büyük ölçüde kesişiyor. Çünkü Vakıf her ne kadar sınırlı, tanımlı bir amaç için kurulmuş olsa da, bu dönemde Adalar’ın genel sorunlarına sırtını dönmemiş, onları hep gündeme taşımış; h..»»
Nesteren Davutoğlu

Epsilon Yayınları

Her fırsatta gittim. Hep merak ettim. Yollarda olmaktan, bir yerlere gidiyor olmaktan heyecan duydum. Yeni şeyler, yeni yerler, insan halleri... Yaşanmışlıklarla, yaşananlarla doldum, zenginleştim. Keşfetmenin keyfi kalbimi çarptırdı, soluğumu kesti, kimi zamna put oldum, öylece bakakaldım, kimi zaman yerimde duramayıp zıpladım. Her fırsatta yazdım. Gözüme görünen içimden geçti, elimden aktı, çal..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Afrika. Kara Kıta. Yüzyıllardır serüven ve romantizm peşinde koşan herkesin en gözde uğrağı. Binlerce yıl boyunca Göçmenler, avcılar, misyonerler ve serüvenciler vahşi hayvanların egemenliğindeki bu yabancı hayatı zaptetmenin hayalini kurdu. Bugün Afrika yeryüzünde kalan son doğa krallıklarından biri ve hayvan dünyasının da sığınağı. Gezegenimizin en nadir ve soyu en fazla tehlikede olan hayvan t..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.