Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gezi-Türkiye

Gezi-Türkiye isimli konu başlığında toplam 81 kitap bulunuyor.
  Gezi-Türkiye kategorisindeki kitaplar
Bünyad DinçYıldırım Güngör

NTV Yayınları

ÜLKEMİZ GÜZELDİR Ağrı Dağı kadar ağır güzeldir, Reşko kadar yırtıcı güzeldir, Erfelek şelaleri kadar narin güzeldir, Fırtına Vadisi kadar coşkulu güzeldir, Meke Göle kadar ilginç güzeldir, Valla Kanyonu kadar derin güzeldir, Girdev Polyesi kadar kaçıcı güzeldir, Pamukkale kadar yumuşak güzeldir, Verçenik zirvesi kadar sert güzel..»»
İsmail Gezgin

Sel Yayıncılık

Bir turizm kenti olarak yeniden yapılanma sürecinde bulunan Alaçatı, tek başına bir turizm merkezi haline gelmeyi başarmıştır. Turizmin alternatif alanlarında büyük potansiyele sahip olan Alaçatı, aynı zaman sahip olduğu kozmopolit kimliği ile kültürel anlamda da ciddi bir değerdir. Nerdeyse yüz yılda bir ciddi, göç dalgalarına maruz kalmış olan Alaçatı, bu hareketine legine çevirmeyi başarmış ..»»

Mehmet Hengirmen

Engin Yayınevi

Turistik Ankara Kitabı»»
Ersin Toker

Boyut Yayın Grubu

Kilometrelerin rehberi... 674 km. boyunca nerede mola verilmeli. Gizli cennetler, servisler, hastaneler, benzin istasyonları, yol üstü özel tatlar...En son bilgiler ile sekiz saatlik bir serüven!Ankara’dan Marmaris’e uzanan sekiz saatlik yolculuk sırasında, kilometre kilometre anlatılan gizli cennetler, lokantalar, sağlı..»»
Sevan NişanyanMüjde Nişanyan

Boyut Yayın Grubu

Sevan ve Müjde Nişanyan`ın en yeni gezi kitabı Doğu ve Güneydoğu Türkiye`yi gezecekler için eşsiz bir rehber.

Kapadokya`dan başlayarak Çukurova, Hatay, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Hakkâri, Van, Kars, Artvin, Tunceli ve Erzurum`u kapsıyor. Bilinen yerlerin yanısıra, daha önce adı duyulmamış çok sayıda ilginç yeri içeriyor. Bölgenin tarihine ve toplumsal yapısına ilişkin bilinmeyen konulara ..»»

Orhan Türker

Sel Yayıncılık

Antigoni (Burgazadası) daha önce hikâyelerini anlattığımız Prinkipo (Büyükada) ve Halki (Heybeliada) ile karşılaştırıldığında, onlara göre çok daha içine kapanık bir yaşama sahiptir. Burası İstanbul`un fethinden sonraki 500 yıl içinde de varlığını sürdüren bir Rum köyü idi. Günlük hayatta ve ticarette halkın anadili olan Rumca, resmi dil Türkçe`den daha fazla kullanılırdı.

1960`lara kadar..»»

Devrim Erşen

Ekin Yayın Grubu

Devrim Erşen ve fotoğrafçı Oğul Ekşi Çanakkale - Troia’dan başlayıp Dalyan - Kaunos’a kadar adım adım dolaştılar. Meraklı gezginlere bir şeyler anlatabilen 38 kent bir araya geldi. Antik Çağ kaynakları tarandı, yakın zamanların kazı raporları incelendi. Ören yerinde gezginin görebileceği eserler yanında görülemeyen öyküleri de ele alındı. Troia’yı ortaya çıkaran Schliemann’ın yaygın söylemin ak..»»

Ahmet Yorulmaz

Remzi Kitabevi

Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Sarmısak Taşı, Ayışığı Manastırı, Saatli Cami, Ayvalık evleri ve zeytin ağaçları...

Ayvalık, doğal güzelliklerinin yanı sıra, taşıdığı eşsiz tarihsel ve kültürel mirasıyla Ege`de bir pırıltıdır âdeta. Ayvalık’ı, Ayvalık’ın kadim dostu, nam-ı diğer “Ahmet Amca”dan dinlediğinizde, bu pırıltı karşı konulmaz bir tutkuya dönüşür. Zeytin ağacının gölgesinde, düşsel ..»»

Ömer Doğan

+ 1 Kitap

A`dan Z`ye Artvin»»
Yusuf Erkan

Heyamola Yayınları

Benim Burdur'um Saat Kulesi'nden yükselen çan sesleriyle yanı başındaki Ulucami'den çıkan ezan seslerinin birbirine karıştığı kozmopolit Burdur'un uzantısıydı. İstasyona giren tren seslerinin tüm kente yayıldığı, bakırcılar çarşısından tak tuk seslerinin eksik olmadığı, Burdurspor'un ikinci ligi salladığı dönemde stadyumdan yükselen "mavi pembe, gönlüm sende" tezahüratlarının birbirine karıştığı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.