Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi

Gezi Edebiyatı

Gezi Edebiyatı isimli konu başlığında toplam 36 kitap bulunuyor.
  Gezi Edebiyatı kategorisindeki kitaplar
Suavi AhipaşaoğluÖzdal Değirmencioğlu

Gazi Kitabevi

Türkiye `ye gelen turist gruplarının önemli bir bölümü, ülkemize kültür turları çerçevesinde, tarihi yerlerimizi görmeye gelmektedirler. Bu gruplara gezileri boyunca eşlik eden, yol gösteren Rehberler de Anadolu `nun tarihi yapısına paralel olarak onlara birçok farklı Uygarlıklar hakkında bilgiler aktarmaktadırlar. Turizm Bakantığı `nca düzenlenen kurslarda rehber Adaylarına elbette bu Uyg..»»
Mustafa Sait Bey Burhan Günaysu (Hazırlayan)

Yapı Kredi Yayınları

Avrupa Seyahatnamesi (1898), Osmanlı aydını Mustafa Sait Bey`in İstanbul`dan başladığı, Marsilya, Cenova, Cenevre, Paris ve Viyana`da süren Avrupa gezisinin izlenimlerini içeriyor. Mustafa Sait Bey, sadece yeni yerler, yeni insanlar görmek için değil, gördüklerini paylaşabilmek için de yollara düşen bir gezgin. Kiminde bir gün kiminde bir ay konakladığı Avrupa şehirlerini sık sık İstanbul`la ..»»

Jason Goodwin

Turkuvaz Kitap

İstanbul’a kavuşma hayaliyle, Doğu Avrupa’yı adım adım dolaşan modern bir seyyah ve iki de yol arkadaşı. Jason Goodwin, Doğu Avrupa sancılı bir değişim sürecinden geçerken, sağlam botlar, haritalar ve ağır bir sırt çantasıyla altı ay boyunca yürüyerek seyahat ediyor: yeni arkadaşlar, kültürel çeşitlilik, samanlıkta konaklama, kötü yemekler, vahşi köpekler, bolca yabancı dil pratiği… ..»»
New York Seyir Defteri

Everest Yayınları

ŞEHİR ROMANTİĞİNİN GÜNLÜĞÜ Bir şehre âşık olmak, bir insanı sevmekten farklı değildir. Eğer âşıksanız, sevdiğinizin eksiklerini, hatalarını göremez, gördüklerinizi affedersiniz. Aşkınız sürdüğü sürece sorun yoktur. Ancak aşkın bittiği yerde, artık o sevilene bağımlı hale düşmüşseniz vay halinize! Kimi kez zevkten, çoğu kez sıkıntıdan kahrolarak, yanarak tutuşur, ama ne kadar terk ederseniz,..»»
Zühal İzmirliYücel İzmirli

Neden Kitap

Datça`nın badem kokulu havasını solumak, İstanbul`un konaklarında yaşamak, Bursa`nın tarihi dokusunu hissetmek, Birgi`nin mistik ortamından etkilenmek, Çeşme`nin altmışlı yıllarını anımsamak, Hollanda`nın tahta nalınlarıyla dolaşmak; İpsala`nın sevecen insanlarını tanımak isteyenler... "Datça`dan İpsala`ya Geçmiş Zamanlar" ı okurken, kendinizi bu güzelim coğrafyaların büyülü atmosferlerinde dol..»»

Hale Seval

Pia Yayınları

“Hâle Seval, yakından tanıdığı Bozcaada`da tanık olduğu hayatlardan yola çıkarak gerçekliği kilim örüyormuş gibi sabırla, ilmik ilmik kurmacaya dönüştürüyor. Bu öyküleri okurken siz de bir anlamda kendinizi Bozcaada’daymış gibi hissedeceksiniz. Canlı ayrıntılar güneşte parlayan renkler gibi gözünüzü alacak, adanın şaraplarından yudumluyormuş gibi içinize buruk bir tat yerleşecek, sonunda da üzerin..»»
Orhan Kural

Arion Yayınevi

Orhan Kural`ın `Dünya Döndükçe, İnsan Gezdikçe` adlı kitabının yazbozunu okumadan önce, doğrusu gezi edebiyatı konusundaki düşüncelerim pek de iyimser değildi. Açıkçası, gezi edebiyatının ölmüş olduğunu düşünüyorum. Gezi edebiyatı, bir haftanın genişleyip ay olduğu, uzun mesafelerin deve sırtında ya da kağnıda, en çok da at arabasında gidildiği geçmiş zamanların edebiyatıydı. Bir ayı bir haftad..»»

Orhan Kural

İnkılap Kitabevi

Dünya Kalemimin Ucunda»»
Serdar Kızık

Cumhuriyet Kitapları

“Arayıştır, içindeki sestir yola çıkaran. Bilmezsin, neler olur. Bazen yol çizer rotayı, sen değil,” diyor Serdar Kızık bu kitabında gezginlere. Ege’nin İmbatı’nda kıyı kıyı gezi izlenimlerini aktarırken, “Yolumdasın, karşılaşmamız an meselesi,” diye ekliyor. Gezginlere, öykü tadında bir gezi kitabı. »»
Martin van BruinessenHenrik Boeschoten

İletişim Yayınları

Farklı uzmanlık alanlarından beş yazarın ortak çalışmasıyla hazırlanan bu kitap, Evliya Çelebi’nin Diyarbekir üzerine yazdıklarını inceleyerek yepyeni bulgular ortaya koyuyor. Kitapta, her şeyden önce, Evliya Çelebi hakkında öteden beri tekrarlanan önyargıların nasıl oluştuğu üzerinde duruluyor. Evliya Çelebi Diyarbekir’de, Evliya Çelebi’nin yalnızca hoş ve eğlenceli hikâyeler anlatan, eseri ab..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.