Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gezi-Dünya

Gezi-Dünya isimli konu başlığında toplam 56 kitap bulunuyor.
  Gezi-Dünya kategorisindeki kitaplar
Timur Özkan

Pelikan Yayıncılık

Timur Özkan’ın üçüncü gezi kitabı “4 Kıtadan”, Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika’dan gezi yazılarından oluşuyor. Kitapta ayrıca Türkiye’den gezi yazılarına da geniş bir bölüm ayrıldı. Bir kısmı daha önce bazı ve gazete ve dergilerde yayımlanan, bir kısmı ise ilk kez okuyucuya sunulan gezi yazıları arasında; Adriyatik ülkelerindeki Türk izleri, dünyanın en gözde tren rotalarından Trans Sibirya,..»»
Timur Özkan

Pelikan Yayıncılık

Dünyadan, Türkiye’den ve Ankara’dan gezi yazıları başlıklı üç bölümden oluşan “5 Kıtadan” Timur Özkan’ın son gezi kitabı. Tayland ve Çin gibi Uzak Asya ülkeleriyle başlayan kitap Asya ve Avrupa’nın bazı kentleriyle devam ediyor. Daha sonra Kıbrıs ve Mısır üzerinden Afrika’ya uzanıyor ve Tanzanya’dan safari izlenimlerini okuyoruz. Güney Amerika’da Ekvator, Peru, Bolivya, kuzeyde baştanbaşa Trans Al..»»
Mustafa Balbay

Cumhuriyet Kitapları

Geziye ilişkin en büyük hayallerimden biri, Afrika`nın dibinden doruğuna, doğusundan batısına, deyim yerindeyse sürüne sürüne yolculuk etmek... En büyük fakirliğim zaman beni böyle bir zenginlikten yoksun bıraktı. Bunun yerine Afrika`nın üç ucunu seçtim:

Güney Afrika, Mısır, Fas...

Güney Afrika ve Zimbabwe`de ırk ayrımının insanları nerelere sürüklediğini, zengin toprakların fakir köle..»»

Dünya Kentleri 2

MB Yayınevi

Dünya Kentleri dizimiz, "Koltuğunda otururken yolculuk yapanlar" ve "gerçekten yolculuk yapanlar" için hazırlanıyor. Bu neşeli güzelliği olan kitaplar, dünü ve bugünüyle kentlerin ruhunu, tadını, kokusunu, insanlarını ve yapıtlarını anlatıyor, sizleri, kültürlerin engin denizlerinde yolculuğa çıkarıyor. Güneş, batıda Libya sınırlarına doğru uzanıp giden, kilometrelerce sonra da dünyanın en..»»
İran Yolculuğu ***Sarı Otobüs-1***

Agora Kitaplığı

“Lakin, ya semerci bizimle kafa bulmuştu, yada taksi şoförü acemiydi. Bir türlü İstanbul Kapısı bulunamadı. Gün battıktan sonra aramaktan vazgeçip otele dönerken, şoförle, Tebriz`deki bütün taksiler gibi bunda da Türkiyeli pop şarkıcılarının kasetleri çalıyordu avaz avaz. Konumuz oldukça derin ve hayatiydi. Sadece İran`da değil, dünyanın pek çok ülkesinde, sokaktaki insanın, düzene karşı tavrını b..»»
Mehmet Şahinoğlu

Yazıcı Yayınevi

AMERIKA RUYASI»»
Saffet Emre TonguçNil Yüzbaşıoğlu (Editör)

Boyut Yayın Grubu

“En iyi profesyonel rehber ve gezi yazarı” ödüllü Saffet Emre Tonguç’un yazdığı “Avrupa’da Görülecek 101 Yer” isimli kitap Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlandı. Türkiye’de alanında bir ilk olan ve bütün Avrupa’yı kapsayan kitapta 40 ülke ve 101 yer bulunuyor. Ülkeler hakkında ayrıntılı bilgilerin yanı sıra çok sayıda görselle zenginleştirilen kitap, “nerede yenir”, “nerede kalınır” gibi..»»
Mustafa Balbay

Cumhuriyet Kitapları

Balkan yollarına düşmeden önce bölgeye ilişkin kitapları okurken kendi kendime söylemiştim: `Ne kadar az şey biliyormuşum.`

Balkan yollarında soluklanırken düşüncem biçim değiştirdi: `Ne kadar az şey okumuşum.`

Deliorman`ın Torlak köyünde Şeyh Bedrettin`in izleri...

Selanik`te Atatürk`ün doğduğu evin bahçesindeki nar ağacı...

Üsküp`te içerken `vakit kaybetmemek için` şerefe bi..»»

Murat Belge

İletişim Yayınları

Kavafis "Yeni bir ülke bulamazsın, başka denizler bulamazsın..." diyordu "Kent" şiirinde. Kendinden kaçamama haline gönderme yapan, adeta bir kıstırılmışlığı ya da imkânsızlığı dile getiren bu şiirin satırlarında bir taraftan hüzünlü, bir taraftan tahrik edici bir çağrı var; gidebilmeyi ve gidilen farklı yerlerde de kendinizle yüzleşmeye devam etmeyi içeren bir çağrı. Murat Belge gezi anılarınd..»»

Murat Belge

İletişim Yayınları

Murat Belge, Başka Kentler, Başka Denizler`in 2. cildinde, "seyahatname"sine devam ediyor.

Bu "seyahatname" de de kültür, tarih, yemek, insanlar, edebiyat ve sanat; ülkelerin, şehirlerin içlerinde yaşadıkları şekliyle, dönemler arası farklılaşan zenginlik ve fakirlikleriyle anlatılıyor. Amerika bu ciltte yine başköşede ama bu sefer orta-batı özellikle öne çıkıyor; hem de Amerikan siyasal düş..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.