Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gezi-Genel

Gezi-Genel isimli konu başlığında toplam 68 kitap bulunuyor.
  Gezi-Genel kategorisindeki kitaplar
Mehmet Özay

Fide Yayınları

Bu çalışma iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Açe'nin daha iyi tanınmasını sağlayacağını ümit ettiğim bazı genel bilgiler, ikinci bölümde ise Açe'de geçirdiğim günlerle ilgili metinler yer almaktadır. Bu bölümün sonunda üç ek bulunmaktadır. Açe'de tanışma fırsatı bulduğum bazı kişilerle ilgili izlenimlerim 'müstesna şahsiyetler' başlığı altında yer alırken, Açe'de öğrendiğim kelimele..»»
Şenay Lüle

Cinius Yayınları

"Her şey o küçük defterle başladı. Çocukluğumda kişiliğime yerleşmiş, zamanla üstü kapanmış merak ve cesareti su yüzüne çıkartan, başka kültürlere ve coğrafyalara duyduğum ilgiyi fark etmemi sağlayan, üzerinde ay-yıldız işareti olan o lacivert renkli belgeyle! Eşimin "Haydi! Paris'e gidelim" sözleriyle başlattığı yolculuk zevki zamanla tutkuya dönüştü ve böylece Avrupa'nın sanatla bütünleşmiş bi..»»
Faruk Akbaş

Say Yayınları

Faruk Akbaş'ın ne fotoğrafları ne de kalemi bağırıyor. Öyle dingin... Öyle neşeli... Öyle samimi... Hayatta ne kadar hal varsa, Asya Yollarında da o kadar hal var. İşaret parağını uzatıp, köreltmiyor gözümüzü.... Davet etmekle yetiniyor. Yalın bir davet bu. Öyle ki, kabul buyurduğunuzda yalnız Asya'da değil, kendi içinize doğru bir yolculuğa çıkıyorsunuz. (Tanıtım Bülteninden) »»
Cenab Şahabeddin

Bordo Siyah Yayınları

AVRUPA MEKTUPLARI»»
İrfan Unutmaz

Nokta Kitap

AYKIRI SERUVEN BIR GEZIDE BILGININ DE ICINDEN GECM»»
Julia PardoeWilliam H. Bartlett

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Yayınevimizden daha önce Türkçesi yayınlanan kitap, şimdi İngilizcesi dilinden, İngiliz kadın yazar Julia Pardoe 1836`da, Tanzimat Fermanı`nın okunmasından üç yıl önce, Yeniçerilerin kaldırılmasından on yıl sonra İstanbul`a gelir. On ay kaldığı ve büyüsüne kapıldığı bu şehri ve tanıştığı insanları, maharetli kalemiyle üç ciltlik bir seyahatnameye konu eder. Türklere önyargısız yaklaşımıyla dikkat ..»»
Ahmet Mithat

Notos Kitap

"... bu kitap bir yadigâr-ı seyahat olduğundan kendi müşahedât ve ihtisasâtımdan başka şeyleri içermesini gönlüm caiz görmemektedir." Yalnızca gördüklerini ve hissettiklerini yazdığını söyleyen Ahmet Mithat, acaba Berlin'de neler görmüş, neler düşünmüş, neleri özellikle göz önünde tutmuştur? Önceden düşünmediklerimizi, tasarlamadıklarımızı kolay kolay görebilir miyiz? Berlin'de Üç Gün Ahm..»»
Nedim Gürsel

Doğan Kitap

Nedim Gürsel öykü tadındaki gezi yazılarında Kafkasya`dan Pasifik kıyısına uzun ve renkli bir yolculuğa çıkarıyor okuru. "Gürsel`in coğrafyası alışageldiğimiz coğrafyadan biraz farklı. Dağ ve ırmakların atlası onda belleğin coğrafyasına dönüşüyor. Cerbe`de dünyanın en eski sinagoğunu ya da savaş sırasında gittiği Saraybosna`daki bir diskoteği anlatırken aynı heyecanı duyuyor." - Daniel..»»
Nadir Paksoy

Bağlam Yayınları

BIR DEMET PASIFIK»»
Buket Uzuner

Everest Yayınları

Bir Siyah Saçlı Kadının Gezi Notları»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.