ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Şimdiye kadar hiç kimse taklit yoluyla büyüklüğe ulaşamamıştır. -- Samuel Johnson Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA

SÜRMELİ FESTİVALİ

4 - 5 temmuz Cumartesi- Pazar günü yapılacak olan Yozgat Sürmeli Şiir Şölenine tüm şiir severler davetlidir.

25.6.2009

SÜRMELİ FESTİVALİ

Edebiyat Defteri.com’un değerli şair ve yazarları YOZGAT’ta her yıl kutlanmakta olan SÜRMELİ FESTİVALİ etkinlerinde bu yıl şiir dinletisi de eklenmiştir.

ŞİİR ŞÖLENİ PROGRAMI

4 Temmuz Saat 12 .OO Toplanma ve Tanışma
Yer Kültür Müdürlüğü Salonu
Şiir Şöleni..Saat 14.00
Yer Kültür Müdürlüğü Salonu
Akşam Şiir Tartışması ve Şiir Yorumları
Saat...21.00 Yer Tarihi Hayri İnal Konağı
Konaklama ve Dİnlenme.... saat 24.oo
Yer Tarihi Yozgat Lisesi Öğrenci Yurdu

Katılmayı arzu eden değerli şair ve yazarların
Ahmet Sargın : 0 542 655 78 05 Nolu Telefona ulaşmaları veya Kelami Akdemir: 0 543 556 34 02 Nolu telefona ulaşarak gelmek isteyenlerin bilgi vermeleri gerekmektedir.Yorumlar
Mesaj Yaz 8.7.2009 18:30:37
Teşekkürler Dostlarım
www.ilerigazetesi.com da
Çarşamba, 08 Temmuz 2009
10. Sürmeli Festivali kapsamında valimiz Sayın Amir Çiçek'in himayeleri ile yapılan Sürmeli Şiir Şöleni ses getirmeye başladı. Memleketine dönen arkadaşlarımız emeği geçenlere teşekkür edip, selamlarını ulşatırdılar. Yozgat'tan mutlu ve memnun ayrıldıklarını dile getirdiler; biz de onlara teşekkür ediyoruz, katılımlarıyla şeref verdiler.
Sürmeli Şiir Şöleni'ni vali beyimizin emir ve katkıları ile düzenledik. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte Yozgat Şairler Yazarlar Birliği olarak ortaklaşa yaptık. Elbette güzel oldu. İlimizin tanıtımı adına son derece yararlı bir program olmuştur. Yönetim kurulu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Osman Yüksel, Salim Gülbahçe, Erdoğan Bektaş, emek ve alın terini kattılar, onları da kutluyorum.
Sürmeli Şiir Şöleni'nin finansmanlığını yapan dostlarımız vardı. Kimdi bunlar? Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, Özel Ergin Koleji Müdürü Ali Acar, Mimar Haydar Karataş, Mali Müşavir Hüseyin Durusoy, Müteahit Arif Yılmaz.
Programın hazırlanmasında bize sonsuz destek veren vali yardımcısı Hüseyin Konak beyefendi, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahri Akbulut(İl Kültürve Turizm Müdürlüğü'nün tüm personeli) Zabıta Amiri Musa Baran, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Taşdemir, Sosyal Hizmetler Müdürü İsmail Doğan, Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız, Müdür Yardımcısı Mahmut Bağcı, Yozgat Lisesi Müdürü Süleyman Gözübüyük, Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Fikret Ceyhan'a teşekkürlerimizi sunuyoruz
Programın Sarıkaya bölümünde bize destek veren Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez'e, Mehmetoğulları Oteli sahiplerine, Tarihi Sarıkaya Kaplıcası işletenlerine, belediye otobüsü şoförlerine, Sarıkaya Belediyesi'nde çalışan ve programın sunuculuğunu yapan Kelami Akdemir'e, diğer sunucumuz Serap Hocaya ve duyarlı Yozgatlı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.
Her zaman yanımızda olan Sayın Mehmet Saygı'ya, Yılkmaz Göksoy'a, salonda konukları yalnız bırakmayan duyşarlı hemşehrilerimize, güzel çiçek buketleriyle salonu onurlandıran Baro Başkanı Avukat Yusuf Başer'e, Final Dershanesi Edebiyat Defteri Grubuna ve Kapodokya Şiir Grubu temsilcilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Şiir şöleninin yükünü çeken İl Kültür ve turizm Müdürlüğü ile Müze Müdürlüğü personeline teşekkür ediyoruz. Seçkin, güzel bir mekanda akşam yemeğini takdim eden Özel Ergin Koleji yöneticilerine, Müdür AliAcar'a, tüm çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Pazar sabah kahvaltısında Kenk Park'ta misafirlere unutulmaz bir gün yaşatan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık'a teşekkür ediyoruz. Hayri İnal Konağı'nda müzik ziyafeti ile Halk Müziği grubuna ve başkanımız Yusuf Başer'e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hayri inal Konağı çalışanlarına ve yöneticiler Ercan Bey kardeşime teşekkür ediyoruz.
Açıkça ifade etmem gerekir ki, Sürmeli Şiir Şöleni bu yıl vali beyimiz Sayın Amir Çiçek'in sonsuz katkı ve desteğiyle yapılmıştır, kendilerine saygı ve şükranlarımı arz ediyorum.
Ekonomik sıkıntılar nedeniyle bu yıl esnaflarımızı rahatsız etmedik. Ama yüreği ile enerjisi ile bize destek olanlar oldu, onları bir kez daha ifade edelim; Özel Ergin Koleji Müdür ve ekibi, Mimar Haydar Karataş, Müteahhit arif Yılmaz, Mali Müşavir Hüseyin Durusoy ve Yozgatlı şair arkadaşlarım. Kendilerini kutluyor emek ve desteklerine teşekkür ediyorum.
Hem Kent Park'ta, hem de Özel Ergin Koleji'nde, hem de Çamlık Milli Park'ımızda Sarıkaya Mehmetoğulları Otel'de temiz, nezih bir ortamda buluşup yemek ikram ettik, konuklarımız bu nezakete teşekkür ederek ayrıldılar. Hayri İnal Konağı'nda düzenlenen geceyi asla unutmayacaklarını ifade ettiler. Yozgat Sürmeli Şiir Şöleni onlar için güzel bir anı olarak kalacaktır, ifadelerinden bunu anlıyoruz.
Ayrıca seçkin ve sevdalı şiir severleri de unutmamak gerekir. Hem konuk olarak gelen, hem de dinleyici olarak salonda yerini alan şiir severleri de kutlamak, tebrik etmek istiyorum. Yozgatlı şairler de görevini yaptılar, Sürmeli Şiir şölenleri de ilin tanıtım görevini yapmış oldu. Gerisi hemşehrilerimizin takdirine kalmış bir olaydır. Bu bir finaldir dedik, arkadaşlarımız, dostlarımız soruyor; “Gelecek sene de var mı?” diyecekler. Ne dersiniz “Ya nasip...”
10. Sürmeli Şiir Şölenini onurlandıran Şair-Yazar ve Gazeteci dostlarımıza, bu programa emek verem tüm dostlarımıza canı gönülden teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum. İyi ki varsınız, iyi ki kültür sevdasına aşıksınız daima var olasınız! Kültür sevdamız devam etmeli, yorulduğum yerde bayrağı birilerine devretmeliyiz. Yürekli ve sevdalı insanlar bitmez merak etmeyin.
Bu sevda bitmez diyoruz.
..................................................
Ahmet Sargın... Yozgat
a.sargin66@gmail.comMesaj Yaz 8.7.2009 01:27:27
http://www.kayserimeydan.com/haberdetay/809-SÜRMELİM-AMMAAAN.html

Mesaj Yaz 7.7.2009 18:51:49
baştan sona büyük bir zevkle dinlediğim güzel bir dinletiydi..bu etkinlikte emeği geçen bizleri konuk eden değerli büyüklerimize sanata değer yürekli şiir dostlarına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.. çok sevdiğim yürek sesini duyduğum fakat şahsen görüşemediğim değerli kalemleri tanımak onur verdi..herşey çok güzeldi..

Mesaj Yaz 7.7.2009 12:18:18
NAZİK DAVETİNİZE İCABET EDEMEDİĞİM HELE DE ÇOK SEVDİĞİM DOSTLARIMIN ORADA OLDUĞUNU ÖĞRENDİĞİM ZAMAN ÇOK ÜZÜLDÜM.
FAKAT HERŞEY DE BİR HAYIR VARMIŞ
SANIRIM NASİPTEN ÖTEYE DE BİR ŞEY OLMUYOR...

BEN HERKESE SELAM VE SEVGİLERİMİ GÖNDERİYORUM BİR KERE DAHAMesaj Yaz 7.7.2009 10:44:11
Şair ve Yazarları konuk ettik
Salı, 07 Temmuz 2009
www.ilerigazetesi.com
10. Sürmeli Festivali kapsamında düzenlenen Sürmeli Şiir Şöleni'nde pekçok şair ve yazarı konuk ederek ilimizi gezdirdik, şiir yorumlarını dinledik. Yorulduğumuzu, fazlasıyla emek verdiğimizi belirtmek istiyoruz. Emeğimize değdi mi? Bu soruya cevabım; “Evet!” Onların teşekkür telefonlarından bunu anlıyorum. Evet yorulduğumuza değmiş gözüküyor.
Birkaç haftadır devam eden bir çabamız vardı. 10. Sürmeli Festivali kapsamında, Yozgat'a gelememiş, şair ve yazarları davet ederek ilimize konuk etmek ve ilin-tarihi turistik yerlerini gezdirmek. Bu manada yüzlerce arkadaşımıza telefonla “Alo” dedik. İnternet ortamında mesaj yolladık. Geleceğiz diyenlerin sayısı yüzün üzerindeydi. Hatta bir kısmına da “Kusura bakmayın, yerimiz yok!” dedik.
Davetimiz devam ederken, özel işleri nedeniyle katılamayacağını belirtenler oldu. Gelmesi kesin olan dostlarımızın bazıları da, son günlerde çıkan engeller nedeniyle aramıza katılamadılar.
Katılamama nedenlerini telefonla bize izah ettiler. Biz de anlayışla karşıladık. Bu tatlı telaş içinde 4 Temmuz gelip çattı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonuda toplandık. Şair -yazar-gazeteci olarak toplam 54 arkadaşımızYozgat'a, davetimize geldiler.! İsimlerini yazdırdılar. Bu sayı Yozgatlı dostlarımızla 70'e ulaşmış oldu. tahmini sayımıza da yaklaşmış olduk. (Bizim tahminimiz 80-85 kadar şairin gelebileceği idi.
Güzel bir kaynaşma oldu. Tanışma, sevgi sözcükleriyle kucaklaşma ve muhabbet ortamı vardı. Onlara Yozgat'ın meşhur parmak çöreğini ikram ettik. Öyle zannediyorum ki, dönerken de bu çörekten hediye götürenler oldu.
Şiir şöleni başladığında bizi mutlu eden bir katılım yoktu, ama vali beyin, belediye başkanımızın, aramızda olması konuklar için sevindirici bir tabloydu. Yöneticilerimizin onlara destek vermesi takdire şayandı. Sayın valimiz Amir Çiçek, Belediye Başkanımız Yusuf Başer, vali yardımcısı Hüseyin Konak ve Baro Başkanı Av. Yusuf Başer, şiir şöleninde konukları yalnız bırakmayan bürokratlar arasındaydı
. Bu davetimize kimler cevap vermişti? Gelemeyenleri değil, gelebilenleri- ilimizi onurlandıranları sıralayalım. Yavuz Kayacak- Giresun, Coşkun Gönüllü-Ankara, Ahmet Şahinoğlu-Ankara, İbrahim Sayar-Ankara, Şakir Susuz-Ankara, İbrahim İmer-Ankara, Ömer Tural-Kayseri, Sebiha Serin-Sivas, Saadet Ün -Urfa, Nesrin Akalmış-İzmir, Ali Dursun-Kocaeli, Süleyman Karacabey-Kayseri, Secaettin Öztürk-Ankara, Zübeyde Gökbulut-Kırşehir, Deniz Dengiz Şimşek-Kayseri, Duran Tamer-Kayseri, Mustafa Ferit Yıldız-Kayseri, İsmail Adil Şahin-Kayseri, Sergül Vural-Kayseri, Pakize Altan-Ankara, Rıfat Çakır-Ankara, Münevver Düver-Adana, Osman Baymak-Kosova, Dursun Demiray-Ankara, Meryem Özdemir-Mersin, Zübeyde Özbay Bilgiç-Kütahya, Afet Kırat-Mersin,
Cemile Düzgün-Ordu, Ayşe Paslanmaz-Nevşehir, Prof. Dr. İsa Karacan-Burdur, Nihat Aymak-Tokat, Hilmi Can-Eskişehir, Sebahattin Akgül-Mersin, Ahmet Divriklioğlu-Tokat, Hasan Akar-Tokat, Ahmet Turan Erdoğan-Tokat, Mustafa Zorla -Trabzon, Kelami Akdemir-Sarıkaya, Serap Demirtürk-Ankara, Habib Dağ-İstanbul, Arzu Altınçiçek-İstanbul, Sedat Emer-İstanbul, İsmet Özkul-Muğla, Osman Karaca-İzmir, Yaşar Demir-Yerköy, Kadir Öğren-Yerköy...
Evet; 10. Sürmeli Şiir davetimize bu isimler katılabildi. Arkaaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Anılarını, yorumlarını, köşe yazılarını ve şiirlerini(onlar bize ulaştırdıkça) yayınlayacağız. İlimizle ilgili değelendirmelerini, yorumlarını ve eleştirilerini alıp, sizinle paylaşacağız. Bu nedenle katılımcı şairlerimizin yazdıklarını bize ulaştırmalarını ricaediyoruz. Gazete, dergi ve şiir sitelerinde yazmış olduklarını, bizimle de paylaşırlarsa mutlu olacağız...
Program nasıl geçti? Bunun yorumunu arkadaşlarımız bizlerle paylaştıkça anlayacağız. Yozgat Şairler Yazarlar Birliği olarak değerlendirdiğimizde, görevimizi başarıyla yaptığımız kanısındayız. Arkadaşlarımız seferber oldu, konukları en güzel şekilde ağırladılar. Emeklerine, yüreklerine, alın terlerine saygı duyduğumu ve kendilerini kutladığımı ifade ediyorum.
Yozgat'a gelip, bizimle güzelliklerini ve şiirlerini paylaşan bu dostlarımız memnun ayrıldı mı? Bu soruya sanırım onların yazıları ve şiirleri cevap verecek... Ancak Hayri İnal Konağı'ndaki eğlence mükemmeldi, eğlendiklerini, hem de doyasıya eğlendiklerini düşünüyorum. Çamlık gezisi, Kentpark'ı sabah kahvaltısı mükemmeldi.
Sarıkaya gezimizde çok hoş geçti. Sarıkaya gezisi sanırım unutulmaz olmuştur. Geriye ne kaldı, onların tatlı anıları...Bunları konuşacaklarından, yazacaklarından eminiz. Hem de yankısı bir yıl boyunca devam edecek!...Memleketine dönüp bizi arayanlar oldu, teşekkür ettiler. İlgililere, emeği geçenlere teşekkürlerini ifade ettiler. Ben de sizlere onların selamlarını ulaştırıyorum...
Gelecek yıl bu program yapılacak mı? diye soranlar vardı. Bunun anlamı nedir bilmem ama “Ya Nasip!..” Bu finaldir dedik, yorulduğumuzu ifade ettik, sıkıntılarımız var dedik, bütün bunlarda haklıyız...Ancak gelecek ne gösterecek bilemiyoruz. Biz usanmış-yorulmuşsak, birileri kolumuzdan tutup, bu kutlu sevda yolculuğuna devam edecektir, bunu umut ediyor, katılımcı tüm konuklarımızı saygı ile selamlıyorum..
..................................................................
DEGERLİ KATILIMCI ŞAİR DOSTLARIMA YOZGAT TAN SELAM VE SAYGILARIMI YOLLUYORUM.
İYİ Kİ VARSINIZ
YOZGAT A GELİP BİZLERE ŞEREF VERDİNİZ
AYAKLARINIZA SAGLIK...YÜREGİNİZE SAGLIK
GELECEK YIL YENİDEN BULUŞMAK UMUDUYLA..
AHMET SARGIN....YOZGAT


Mesaj Yaz 7.7.2009 01:34:03
etkinliği düzenleyenlere, değer verip dinleyen belediye başkanı ve yozgat valisine teşekkürler. çok güzel iki gün geçirdik. ismen tanıdığım dostları orada görmekten tanımaktan mutluluk duydum. ansızın, değerli genç patron arkadaşım, kardeşim seni seviyorum. dostluğun için teşekkürler, az sitemli olsa da....

Mesaj Yaz 6.7.2009 16:29:48


Merhaba

Başından sonuna her şey güzel, samimi ve sıcaktı.

Daha önce tanıdığım, ya da yıllardır görüşüp de ilk defaz yüzyüze geldiğim arkadaşlarımı görmek büyük mutluluktu.

Biz geleneksel Yozgat Şöleninin Şiir ayağında dolaştık elbet ama görünen şu ki; Yozgat ilinin valisi, belediye başkanı, kaymakamı, baro başkanı, halkı kültür değerlerine sahip çıkıyor. Aksaklıklarınolması çok doğal ama bunun gönül işi olduğu düşünülürse emeğin büyüklüğü göz ardı edilemez.

Edebiyat Defteri ailesi olarak da başka başka şehirlerden aynı sayfaya doluştuk ve çok komik tanışmalar oldu :)) Siteden ismen bilmediğim fakat orada tanıştığım dostlarla ortak paydada buluşmak güzeldi...

Emeği geçen herkese, yurt içi ve yurt dışından gelen tüm şiir sevdalılarına şahsım adına teşekkür ediyorum.

Yüzünüzde gördüğüm o gülüşleri hiç kaybetmeyin.

Seneye görüşmek ümidiyle

Arzu


Sevgiler


Mesaj Yaz 6.7.2009 15:24:08
Yozgatta gerçekleşen şiir şöleni programına katılan tüm şair ve yazar dostlarıma şahsım ve yozgat adına teşekkür ediyorum.Şölenin başından sonuna güzel anlatımları ile programı beraberce sunduğumuz değerli hocam Serap hanım'a da teşekkür ediyorum.programın ertesi gün yani pazar günü sarıkaya ya benim ilçeme gelerek bizleri onurlandıran tüm şair dostlarıma Habib beye ve Nesrin hanıma da edebiyat defterine de çok teşekkür ediyorum.Tüm bu güzelliklerin ilçemde yaşanmasına destek veren ilçemizin değerli Kaymakamı sayın Yaşar DÖNMEZ beyefendiyede huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.ilerleyen zamanlarda daha güzel organizelerde buluşmak dileğiyle tüm şair ve yazarlarımıza saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.Kelami AKDEMİR/Yozgat-Sarıkaya.

Mesaj Yaz 6.7.2009 13:15:21
05 Temmuz 2009 Pazar
Şairler, Sürmeli Şiir Şöleni’nde buluştu
Yozgat Valiliği'nin himayesinde “Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği” derneği ve İl Kültür Müdürlüğü'nün işbirliğiyle düzenlenen “Sürmeli Şiir Şöleni”, dün çeşitli illerden 54, Yozgat’tan da 20 şairin katılımı ile gerçekleştirildi. Misafir şairler bu gün Yozgat'ı geziyorlar.

Bu yıl 9-12 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan 10'uncu Uluslararası Sürmeli Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Sürmeli Şiir Şöleni” dün Yozgat İl Kültür Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleştirildi.

Şiir Şöleni'ne, Yozgat Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, Belediye Başkanı Yusuf Başer, şairler, yazarlar ve vatandaşlar katıldı.

Program öncesinde Vali Çiçek, Yozgat’ın tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Derneği Başkanı Ahmet Sargın, Şehriyar Dergisi Yazarı Osman Yüksel ve Giresun ilinde, “Türkiye Sevdası” dergisi önderliğinde, Şair Hikmet Okuyar adına düzenlenen “Türkiye Şiirlerle Tanıtılıyor” isimli şiir yarışmasında “Yozgat Güzellemesi” isimli şiiri ile birinci olan Şair Salim Gülbahçe’ye plaket verdi.

Amir Çiçek, yaptığı konuşmada, “Kültürümüzü, edebiyatımızı ve şiirlerimizi düzenlediği çeşitli etkinliklerle yaşatan bu derneğimizin çalışmaları takdire şayandır. İşin resmi boyutunu kamu kurumlarında görev yapan arkadaşlarımız gerçekleştirmektedir. Ama asıl önemli olan bu işi halkın benimsemesi ve bir sivil toplum örgütü hâline gelerek bunun yaşatılmasıdır. Derneğimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, siz değerli konuklarımızı da Yozgat’ta ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Yozgat Tanıtım Filmi'nin izlenmesinin ardından, şölene katılan şairler, eserlerini seslendirdiler.

Valilik ve Belediye destek veriyorsa gelişme vardır

Ülkemizin değişik illerinden “Sürmeli Şiir Şöleni”ne katılmak üzere Yozgat'a gelen şair ve yazarlar ise, Yozgat’ta gördükleri misafirperverlik ve samimiyetten oldukça mutlu olduklarını belirterek, düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

“Değişik illerde düzenlenen birçok şiir şölenine katılıyoruz. Biz biliyoruz ki bir ilin Valisi, Belediye Başkanı ve üst düzey yöneticileri eğer bu etkinliğe katılıyor ve katkıda bulunuyorsa o ilde kültür ve sanat adına güzel gelişmeler vardır. Başta Valimiz Sayın Amir Çiçek olmak üzere bütün Yozgatlılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Hayri İnal Konağı'nda edebiyat sohbetleri

“Sürmeli Şiir Şöleni”nden sonra konuklar Mehmet Saygı'nın özel müzesini ve Yozgat Müzesi’ni gezdiler. Daha sonra Hayri İnal Konağı'na geçen konuklar, şiirlerini okuyup edebiyat sohbetleri ettiler.

Bu gün Yozgat'ı gezecekler

Bu gün ise, Yozgat'ın misafiri olan şair ve yazarlar, Çamlık Millî Parkı, Kent Park, Kent Ormanı, Sorgun ve Sarıkaya Kaplıcalarını gezecekler.
Tarih: 5.7.09
Etiketler: Ahmet Sargın, Amir Çiçek, Hikmet Okuyar, Hülya Çiçek, Osman Yüksel, Salim Gülbahçe, Sürmeli Şiir Şöleni, Yozgat edebiyatı, Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği, Yusuf Başer
kaynak: http://yozgatmuhabir.blogspot.com/2009/07/sairler-surmeli-siir-soleninde-bulustu.html


Mesaj Yaz 6.7.2009 13:05:56
Yozgat Sürmeli Şiir Şöleni Yapıldı

Bu yıl 9–12 Temmuz 2009 tarihleri arasında kutlanacak olan 10. Uluslararası Sürmeli Festivali etkinlikleri kapsamında Şiir Şöleni 04 Temmuz 2009 Cumartesi günü yapıldı.


http://www.surmelihaber.com/haber_detay.asp?haberID=1308
Vali Amir Çiçek’in başkanlığında Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Derneği tarafından organize edilen Şiir şöleni, çeşitli illerden elli dört, Yozgat’tan ise yirmi şairin katılımı ile gerçekleştirildi.
Saat 14.00’de İl Kültür Müdürlüğü’nde yapılan Şiir Şölenine Vali Amir Çiçek, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, şairler, yazarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Protokol konuşmaları, plaket takdimi, Yozgat Tanıtım Filminin izlenmesi, şair ve yazarlar tarafından şiir yorumları ile son buldu.

Yozgat’ın tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Derneği Başkanı Ahmet Sargın, Şehriyar Dergisi Yazarı Osman Yüksel ve Giresun ilinde, Türkiye Sevdası dergisi önderliğinde, Şair Hikmet Okuyar adına düzenlenen “Türkiye Şiirlerle Tanıtılıyor” isimli şiir yarışmasında “Yozgat Güzellemesi” isimli şiiri ile birinci olan Şair Salim Gülbahçe’ye plaketini veren Vali Amir Çiçek yaptığı konuşmada, “Kültürümüzü, edebiyatımızı ve şiirlerimizi düzenlediği çeşitli etkinliklerle yaşatan bu derneğimizin çalışmaları takdire şayandır. İşin resmi boyutunu kamu kurumlarında görev yapan arkadaşlarımız gerçekleştirmektedir. Ama asıl önemli olan bu işi halkın benimsemesi ve bir sivil toplum örgütü haline gelerek bunun yaşatılmasıdır. Derneğimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor siz değerli konuklarımızı da Yozgat’ta ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Ülkemizin değişik illerinden Şiir Şölenine katılmak üzere şair ve yazarlar ise Yozgat’ta gördükleri misafirperverlik ve samimiyetten oldukça mutlu olduklarını belirterek, “Değişik illerde düzenlenen birçok şiir şölenine katılıyoruz. Biz biliyoruz ki bir ilin Valisi, Belediye Başkanı ve üst düzey yöneticileri eğer bu etkinliğe katılıyor ve katkıda bulunuyorsa o ilde kültür ve sanat adına güzel gelişmeler vardır. Başta Vali Amir Çiçek olmak üzere tüm Yozgatlılara teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.Mesaj Yaz 3.7.2009 08:58:23
sanat adına güzel bir etkinlik Sevgili Nesrin hanımın içten davetine teşekkürler..güzel bir program olacak inş..

Mesaj Yaz 3.7.2009 00:38:10
sevgili nesrin akalmış hanımefendini davetine icabet edeceğimi daha önce bildirdim.Yozgatta değerli şair dostlar ile birlikte olmaktan onur duyacağım.saygımla.

Mustafa ZORLA


Mesaj Yaz 1.7.2009 21:32:08
nasip olursa bu senede geleceğim, sevgili Ahmet ağeyimi kıramadım çok yoğunum ama
bu sitedeki görmediğim saygı değer şairlerlede karşılaşacağım için çok mutluyum
sagılarımla.


Mesaj Yaz 1.7.2009 10:00:29
SERAP (DEMİRTÜRK) ÖZALTUN "SERAP HOCA" DIR AHMET BEY. ARAMIŞTIM SİZİ TELEFONLA.

Mesaj Yaz 1.7.2009 09:23:07
SÜRMELİ FESTİVALİ ŞİİR ŞÖLENİNE KATILMAK
İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA ÖNEMLE DUYRULUR
İSMİNİ YAZDIRMAYAN ARKADAŞLARIMIZIN
ŞÖLENDE ŞİİR OKUMALARI
KONUK EDİLMELERİ MÜMKÜN
GÜZÜKMEMEKTEDİR.
KATILACAK ARKADAŞLARIMIZA
SAYGIYLA DUYRULUR...
KATILIM LİSTESİ 85 E ULAŞMIŞTIR
SELAMLARIMLA
AHMET SARGIN


Mesaj Yaz 1.7.2009 09:17:29
KATILACAGINI BİLDİRENLERİN LİSTESİDİR
..............................................................
Edebiyat Defterinden 15 İsim
Not bu isimler Habib beyde vardır
-SABİHA SERİN
-ASLAN BAYIR
-ETHEM KAYGUSUZ
-YAVUZ KAYACIK
-OSMAN BAYMAK
-CANSELİ DONAT
-HARİKA UFUK
- HARİKA HANIMIN KIZI
-DURAN TAMER
-SÜLEYMAN KARACABEY
-DENİZ DENGİZ ŞİMŞEK
-MURAT DUMAN
-İBRAHİM İMER
-YANIK AHMET ŞAHİNOĞLU
-PAKİZE ALTAN
-MÜNEVVER DÜVER
-NİHAT COŞKUN
-DENİZ İNAN
-HİKMET OKUYAR
-DENİZ ŞAHİNOĞLU
-SERGÜL VURAL
-KIYMET POLAT TUNGA
-BEKİR ALİM
-BİLAL KARAMAN
-ÖMER TURAL
-BAYRAM DURBİLMEZ
-ÖZKAN KARACA
-ALİ DURSUN
-ABDULKADİR GÜLER
-HASAN AKAR
-AHMET DİVRİKLİOĞLU
-NİHAT AYMAK
-AHMET TURAN ERDOĞAN
-ALİ GÜNDÜZ
-GÜNDÜZ AYDIN
-RİFAT ÇAKIR
-MALATYALI AŞIK BAHRİ
-KELAMİ AKDEMİR
-ÇELEBİ ÇZTÜRK
-ERDAL YILMAZ
-İBRAHİM SAYAR
-MEHMET DEMİREL BABACANOĞLU
-DURSUN DEMİRAY
-AFET KIRAT
-MERYEM ÖZDEMİR
-SEBAHATTİN AKGÜL
-MUSTAFA DOGAN
-ZÜBEYDE GÖKBULUT
-ASLAN ÖZTÜRK
-MUSTAFA FERİT YILDIZ
-SERAP DEMİRTÜRK
-SACİDE YAYLAV
-COŞKUN GÜNÜLLÜ
-ÖMER TURAL..KAYSERİ
-BAKİ YILDIRIM
-MANSUR EKMEKÇİ
-HALİSE TEKBAŞ
-YOZGATLI ŞAİRLER
-İSMİNİN AÇIKLANMASINI İSTEMEYEN LER
NOT..İSMİ UNUTULANLAR VARSA
LÜTFEN BİZE ULAŞSINLAR
AHMET SARGIN
0 542 655 78 05
a.sargin66@gmail.com

-

-


Mesaj Yaz 1.7.2009 09:17:06
Şairlerimizle Yozgat'ta beraber olmak bize onur verir.Pazar günü de benim ilçemde sarıkaya da Kaplıcamıza davet ettik.Tüm şairleirimiz bekliyoruz.Gelecek arkadaşlarımızın mutlaka bilgi vermeleri gerekmektedir.Ahmet Sargın beye veya bana bilgi verebilirler.teşekkürler.Gönül dostlarına...

Mesaj Yaz 1.7.2009 08:54:50
Serap Hocam telefon ya da emaille bize bilgi gönder. Selamlarımla
Ahmet Sargın
a.sargin66@gmail.com


Mesaj Yaz 1.7.2009 08:53:17


Mesaj Yaz 1.7.2009 01:17:26
keşke katılanların listesi de açıklansaydı, daha iyi olurdu. İnşallah geleceğim.

Mesaj Yaz 1.7.2009 00:37:33
GELECEĞİZ İNŞALLAH...


Yorum Yapın

SÜRMELİ FESTİVALİ ile ilgili yorum yapabilmek için üye olmalısınız.

Üye Ol Üyelik Girişi Yap

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.