Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İyi Şeyler Yayıncılık

İyi Şeyler Yayıncılık

• İyi Şeyler Yayıncılık Kitapları | • İyi Şeyler Yayıncılık İletişim Bilgileri | • İyi Şeyler Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde İyi Şeyler Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."İyi Şeyler Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Wallace Stevens

İyi Şeyler Yayıncılık

The man bent over his guitar, A shearsman of sorts. The day was green. They said, "You have a blue guitar, You do not play things as they are." The man replied, "Things as they are Are changed upon the blue guitar." Adam gitarının üstüne eğildi, Görmüş geçirmiş bir adam. Gün yeşildi. Dediler ki, "Mavi ya gitarın, İşin aslını çalmazsın." Adam dedi, "Değişiyor işin aslı Terkederken ma..»»
Kobayaşi Issa

İyi Şeyler Yayıncılık

Akşam çöküyor dingin kasabaya; durup bakıyorum: Kiraz çiçekleri dökülüyor çınlayan tapınak çanına. (Kitabın İçinden) »»
Nuri Arslan

İyi Şeyler Yayıncılık

Önce bu anlatının nasıl ortaya çıktığını anlatayım size. Benim altı yaşında dünyalar tatlısı bir kızım var. Adı Elifcan. Bir gece yanımda mışıl mışıl uyurken birden uyandı. "Baba, bana masal anlat!" dedi. Gece yarısıydı. "Sarıcan'ın Arayışı"nı anlatmaya başladım. Her nasılsa, bir ara ikimiz de uyuyakalmışız. Ertesi sabah Elifcan, aynı öyküyü gene anlatmamı istedi. Ben anlattıklarımı unutmuştum b..»»
Sappho

İyi Şeyler Yayıncılık

Bir ten ve ruh öyküsünü anlattıkları için sözcükleri kesindir Sappho'nun, zamanın yıpratıcılığının ötesindedir. İnsan ruhunun titiz düzeltmenlerini ürküten bir öyküdür bu... Her şey olup bitmiştir onun şiirinde: bir günden öbürüne geçerken, bir yıldızlı gecenin soluğunda, birden insanın burnunda tüten eski bir kokuda sonsuzluğa ulaşır tuttuğu günlük. Salvatore Quasimodo (İç Kapak) Söyleyin ..»»
Cemal Cuma

İyi Şeyler Yayıncılık

Can sıkıntısının her gün okuduğu bir kitabız hepimiz. Gövdenin ergeç okuyacağı açık ama gözden kaçan bir kitaptır gömüt. Gömüt denen kapalı kitap açıldı mı bir kez okurunca kapanma bilmez bir daha. Ön ve arka sayfası aynı bir kitaptır pencere. (Kitabın İçinden) »»
Arseni Tarkovski

İyi Şeyler Yayıncılık

Uzun bir süredir yayımlanmayı bekleyen bu şiirler, bir sürü ender rastlanan özelliğinden dolayı şaşırttı. En çok şaşırtansa, her dakika konuşup durduğumuz, yeniden keşfettiğimiz, gizemli ve yürekte beklenmedik yankılar uyandıran sözcükler... Rus Şiirindeki bu yeni ses uzun süre çınlayacak. -Anna Ahmatova- (Kitabın İçinden) »»
Nizar Kabbani

İyi Şeyler Yayıncılık

Sana geri dönmedi kadınların "Hüznün Şehri" koydular adını Gözlerimin suyuyla kim uzaklaştı gemi gibi -kutsal kitabın zamanıyla- kim girdi Benim ve çığlığımın arasına? Sana ölümümü sunuyorum... şiirin rengiyle... Nasıl da şarkı söylediğimi sanırsın hala? (Kitabın İçinden) »»
Marianne Larsen

İyi Şeyler Yayıncılık

Evrende bir yer sessizliğin içinde bir fincan uzayın cılız ışığında bir el bir akşam fincanı kulpundan tutup kaldırarak kahve içiyorum (Kitabın İçinden) »»
Ahmet Oktay

İyi Şeyler Yayıncılık

Roger McGough

İyi Şeyler Yayıncılık

Kedimle Ben Ne hış şeyler şu kızlar Diye düşünürüz kedimle ben Ve hep üzülürüz Ayrılma zamanı geldiğinde Sülenirken seyrederiz onları (uzun zaman alır bu) Ve bizi bekletip dururlarken Yalnızca gülümseriz kedimle ben Pek severiz kapıda vedalaşmayı Ayrıldığımıza üzüldüğümüzü söylemeyi Sonra içeri gireriz kedimle ben Ve konuşuruz geçmişi (Kitabın İçinden) »»
Sevin Okyay

İyi Şeyler Yayıncılık

Sevin Okyay (1942); Alçakgönüllü sinema eleştirileri yazmakta usta olan Sevin Okyay, her daim okunabilecek bu "canayakın kılavuz" da yine, sohbetine doyulmaz "abla" kimliğiyle bize güzel filmler anlatıyor. Dikkatli olmanızı öneririz. Sinema sevenler kadar sevmeyenlere de cazip geleceğini düşündüğümüz bu klavuz kapağını her açtığınızda film izleme isteğinizi kışkırtacak. film izleme isteğiniz..»»
Memet Fuat

İyi Şeyler Yayıncılık

Memet Fuat (1926); Düşünceye Saygı'dan Dağlarda Yüreğim'e, Yeni Dergi'den Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi'ne Edebiyatımızın çok yönlü antrenöründen tüm girdisi çıktısıyla eleştiri, kitap, tasarım, eğitim, kültür, demokrasi, aydın ve aptallık üzerine yazılar. "Görkemli Bir Yalınlık Anıtı." (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.