Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dünya Yayıncılık

Dünya Yayıncılık

• Dünya Yayıncılık Kitapları | • Dünya Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Dünya Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Dünya Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 233 kitap bulunuyor."Dünya Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Besim Üstünel

Dünya Yayıncılık

Bu kitap üniversite ve yüksek okullarda ekonomi bilimini öğrenmeye çalışanlara yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. On altı yıllık öğretim üyeliğinin kazandırdığı tecrübelerden ve ekonomi ilminin yeni gelişmelerinden yararlanılarak ortaya konan bu eserde temel amaç öğrenciler için başlangıç yıllarında çok güç gele..»»
Fernando Pessoa

Dünya Yayıncılık

Modern Portekiz şiirinin öncülerinden Pessoa'mn yarattığı çoğul kimlikler Düşsel ve Gerçek adlı bu kitapta bir araya geliyor. 'Yitik ben'i aramak için yola çıkan Pessoa, kendi ifadesiyle "perdeler yerine insanlara bötanmûş bir oyun"da yer aldı. Başka kişiliklerin kaleminden çıkan bu şiirleri dilimize Cevat &..»»
İlhan Berk

Dünya Yayıncılık

ilhan Berk için, deneme de, tıpkı şiir gibi, hayat gibi, bir deney alanıdır. Berk anlatı biçimleriyle ilgilenir, biçimlerin olasılık labirentleriyle. Sanki her şey bir anlatıya birikmek için vardır, önemli olan tekrara düşmemek, anlatıyı öldürmemektir. Aklını uzaklaştırır Berk, fazla "akıl"ın anlatıya zarar vereceğini düşünür..»»
Erhan Bener

Dünya Yayıncılık

Elif in Öyküsü, kökünden sökülmüş, ama başka hiçbir yere dikilmemiş bir filizin, bir yalnızlığın, köyden kente, ama bir gecekondu yaşamına değil, büyük bir kentin küçüklü büyüklü burjuva yaşamının inişli çıkışlı, çıkmazlarla dolu, hiç alışamadığı, kendisine bütünüyle yabancı ortamına bırakılıvermiş bir kızın romanı. Elif in Öyküsü, onun, köyle kent arasında gidip gelen, kapatılamaz kültür farklı..»»
Erhan Bener

Dünya Yayıncılık

"Önemli olan, sarayda oturanlara hükmetmektir. Halksız da hüküm sürülür. İş ki istediğini yaptıracak güç olsun elinde. Elbet, biraz da kalabalık gerekir. İnsan, zaman zaman kalabalığın alkışına gereksinme duyabilir. Ama bu kalabalık akıllı olmuş, deli olmuş, ne fark eder' Kaldı ki halkın akıllı olmaması çok daha iyidir. Hatta iyi bir yönetici, halkın akıllanmaması için elinden geleni yapar. Yapmal..»»
Erhan Bener

Dünya Yayıncılık

"İnsanın hayatı bir günde, bir anda nasıl değişiyor. Kudüs'te, Nasıralı İsa'nın ortaya çıktığı günlerde, Yahudiye Kralı Herodes Antipas'ın sarayında, genç asilzadelerle, yakışıklı subaylarla göz çapkınlığı yapan fütursuz genç bir dul kadındım. Sonra, güzel başlayan bir gemi yolculuğu sırasında, Kıbrıslı korsanlar tarafından kaçırıldım. Köle pazarlarında satışa konuldum. Her şeyden umudumu kesmişke..»»
Orhan Duru

Dünya Yayıncılık

Yaşam Deneyiminin Edebiyatla Buluştuğu Bir Dünyanın Öyküleri Edebiyatımızın en ironik ve humorlu kalemlerinden Orhan Duru, yepyeni bir öykü kitabıyla karşınızda: Kazı. Yapıta adını veren oldukça oylumlu ilk öyküsünde, melankolik bir ruh haliyle kendi geçmişinin izini sürüyor Orhan Duru. Geniş aralıklı zamansal yolculuklarla çocukluğu ve yetişkinliği arasında kurduğu bağ, aslında her yetişkinin bi..»»
Gertrude Stein

Dünya Yayıncılık

Yirminci yüzyılın en büyük ressamlarından Picasso'nun yaşamına tutulan bir ayna Picasso kitabı. Ama bu tanıklığın sahibi de, en az Picasso kadar, yirminci yüzyıla damgasını vurmuş bir isim: Gertrude Stein. Yaşadığı dönemde Picasso'nun en yakın dostlarından olan Stein, o çağın ruhunu da yansıtan biçemiyle, bizleri büyük bir dehanın ulaşılması zor evrenine davet ediyor bu kitabıyla. Yıllar geçtikçe,..»»
Salah Birsel

Dünya Yayıncılık

Çağdaş Türk yazınında şiir, deneme ve günlükleriyle önemli bir yeri olan Salâh Birsel'in sanat üzerine yazdığı tek inceleme Fransız Resminde İzlenimcilik'tir. Birsel, izlenimci ressamları ve dönemlerini anlatırken, Türkçede daha önce bu tür sanat yayınlarında olduğu gibi, konuya bir tarihçi duruşuyla yaklaşmıyor. Bir anlatım ve dil ustası olan Salâh Birsel, sanatın özüyle bağdaşan sıcak bir dil ve..»»
Aydın Büke

Dünya Yayıncılık

“6 Ekim 1600 gecesi Floransa’daki Pitti Sarayı’nın görkemli salonunu dolduran davetliler, az sonra izleyecekleri oyunun başlamasını merakla bekliyorlardı. Günlerdir kentte devam etmekte olan kutlamalar Fransa Kralı IV. Henri ile Maria de Medici’nin düğünü nedeniyle yapılıyor, Kuzey İtalya’nın dört bir yanından gelmiş seçkin aristokratlar, bu törenin Avrupa siyasetinde..»»
Feridun Andaç

Dünya Yayıncılık

Edebiyatın kuşaklar arası buluşma noktasını görmek isterseniz, Doğan Hızlan'ın herhangi bir kitabına ulaşmanız yeterli. Edebiyat, sanat duygusunun izlerini sürmek; oradan ağanlarla hayata bakabilme yörüngesine girmek için ise gene Hızlan'ın denemelerine başvurmak gerekir. Yazılan bir zamanın, yaşanan/soluk alınan edebiyat-sanat ortamının rengini yazılarına taşıyan; geçtiği yazı uğraklarında kendi..»»
Ernesto Ferrero

Dünya Yayıncılık

"Her şey değişebilir, bir tek şey dışında; içimizde taşıdığımız, daha doğrusu, bizi anne karnından daha dışlayıcı ve belirleyici bir dünya gibi içinde barındıran dil dışında... Yazmak, şeylerin duyulur yönünü olası en büyük kesinlikle dile getirmektir." Italo Calvino Ünlü İtalyan yazar Cesare Pavese’nin deyimiyle "kalem sincabı" Calvino’nun, hem yayımlanmış, hem de yayımlanmamış mek..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.