Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dünya Yayıncılık

Dünya Yayıncılık

• Dünya Yayıncılık Kitapları | • Dünya Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Dünya Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Dünya Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 233 kitap bulunuyor.
Ahmet Özdemir

Dünya Yayıncılık

Cumhuriyet şiiri, divan, halk ve batı şiiri geleneklerinden beslendi. Cumhuriyet'in kuruluşu ile 1940'lı İkinci Dünya Savaşı yılları arasında eser veren şairler, çoğunlukla daha önceki milli edebiyat akımının etkisiyle tam anlamıyla yerli; ya da batının özellikle Fransız edebiyatının etkisiyle kişisel yollarında yürüdüler.Noksanlıklarına rağmen, Cumhuriyet Şiiri Güldestesi'nde yer alan şairlerin b..»»
Richard Koch

Dünya Yayıncılık

"Bütün dünyadaki iş liderleri bu kitabı okumalı" - Pepsi Cola International, Asya, Ortadoğu ve Afrika Grubu Başkanı, Jim Lawrence "İş Dünyası ile ilgili her kavramın kısa, detaylı ve önemli bir özeti. Çeşitli bilgi görüşlerle bezenmiş, merakla okunacak bir kitap." - Ashridge Strategic Management Centre kurucusu Andrew Campbell "Her yönetici ve işletme öğrencisine gerekli bir kaynak" - Premier Br..»»
Oktay Sönmez

Dünya Yayıncılık

Acapulco'nun Işıkları, Karadeniz kıyılarından dünyaya açılan bir yüreğin özenle korunup saklanmış anılarından bir demet. Tertemiz bir sevgiyle kucakladığı insanları ve denizi anlatırken, yaşamın binbir haline, derdine, sevincine de ortak ediyor bizleri Oktay Sönmez. Üstün yetenekli Kekeme Adil'in, Fantoma'nın, Amerika diye yola çıkıp kendini Mersin'de bulan Antonio'nun, Madrid'de katledilen boğanı..»»
Fikret Demirağ

Dünya Yayıncılık

" Yeni çayırlar çıktığı zaman geçmişin çayırlarını ki hatırlar? Gittikçe uzaklaşan hayal bir tınıdır yararsız bir hüzünle hatırlanan. Geçmişin acılarını göm (diyorum kendime) ve yeni zamanların tohumlarını serp toprağına Umut en genç dalıyla hangi yönü gösterirse - o yana Artık utanmayı attım: - Ben düş anılarımı istiyorum ve yeni bir zaman, Aşk, Barış ve Şiir istiyorum! (bağıra çağıra)" "....»»
Sinan Erdem

Dünya Yayıncılık

Olimpizm felsefesine yürekten bağlı, "Fair Play"i yaşamının her alanında uygulayabilmiş, gerçek bir spor adamı Sinan Erdem. Türk voleybolunun "Sinan Ağabey"i, Uluslararası Voleybol Federasyonu Başkanı olduğu dönemde, 1968 Meksika Olimpiyat Oyunları'na gider. Bu ilk tanışma, Türkiye'de yeni bir dönemin başladığının da habercisidir...»»
Ara Güler

Dünya Yayıncılık

"Ara Fotoğrafa Can Vermiştir. Ara Güler'in fotoğrafları büyük bir Anadolu Destanıdır." -Yaşar Kemal Ara Güler'in bir ömür boyu çektiği fotoğraflarından olağanüstü bir seçki olan Yüzlerinde Yeryüzü kitabı Yaşar Kemal'in aynı olağanüstülükte özsözüyle sunuluyor. Muhteşem bir baskı..»»
Ahmet Arpad

Dünya Yayıncılık

Anna Seghers, Günter Grass, Christa Wolf, Siegfried Lenz gibi dünyaca ünlü Alman yazarlarının öykülerinin de yer aldığı bu antoloji, savaş sonrasında Alman toplumundaki insanların içine düştüğü çıkmazları, yabancılaşmayı, yaşama tutunma çabalarını, ne olursa olsun umudu kaybetmemeyi bizlere aktarırken, insanlık durumu'nun bir manzarasını sunuyor. İnsanların korkularını ve ümitlerini çok etkileyici..»»
Dan Gookin

Dünya Yayıncılık

Karmaşık bilgisayar kitaplarından kurtulmanın vakti geldi - Amatörler için PC kitabı artık piyasada! Geçerliliği denenmiş tüm yöntemler bütün zamanların en çok satan bilgisayar kitabı yazarı Dan Gookin tarafından sizlere ulaştırılıyor. Gookin, PC'lerin heyecanlı dünyasında sizleri eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kitapta bulacağınız önemli bilgilerden sadece birkaçı: - Bilgisayarın kurulması..»»
Ruth K. Westheimer

Dünya Yayıncılık

Cinsel hayatınızda mükemmeli yakalıyabilmeniz için bir numaralı başvuru kaynağınız.Romantizm, orgazm, iktidarsızlık gibi konularla başa çıkmak için güvenli seks rehberiniz. En fazla rastlanan seks sorunlarına kesin ve doğru cevaplar. Dr. Ruth 90'lı yılların cinsel hurafelerini açığa çıkarıyor.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.