ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Bir insana iki türlü bilgi nasip olur : Biri, başkaları tarafından verilen, diğeri ve en önemlisi ise, kendi kendine kazanılandır. -- Gibbon Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA

63 şairin ortak feryadı: Gazze Avazı

Türkiye Yazarlar Sendikası’nın “Gazze İçin Bir Şiir” etkinliği, 24 Ocak Cumartesi günü, saat: 16.00’da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

23.1.2009

63 şairin ortak feryadı: Gazze Avazı

Etkinlikte, 63 şairin ortaklaşa yazdığı “Gazze Avazı” okunduktan sonra Ataol Behramoğlu, Sennur Sezer, Gülseli İnal, Haydar Ergülen, Tarık Günersel, Sezai Sarıoğlu, Ömer Erdem, k. İskender, Nevzat Çelik, Leyla Şahin, Mehrizat, Halil İbrahim Özcan, Tevfik Taş, Nurullah Can ve Alper Çeker birer şiir okuyacak, Filistinli şairlerden şiirler seslendirilecek.


Yorumlar
Mesaj Yaz 25.1.2009 11:31:00
)=( SEMBOL İ S R A İ L ! )=(

Irkçılık kokuyor, Yahudi dini !
Sığınıp zapt etti çöl Filistin’i ,
Dünyayı kanatır siyonist kini ;
Batı’nın azmanı… esfele sâfil…
Akan kan gölünde boğul İSRAİL.

Hani Amerika ! Rusya - Çin nerde ?
İnsan hakkı yalnız güçlüye perde !
Birleşmiş Milletler, NATO siperde ;
Diyalog peşinde, Müslüman gafil…
Ceddine düşmandır, oğul İSRAİL.

Gazze kan ağlıyor, muharrem ayı !
Hitler'den öğrendi zulüm yapmayı ,
Mason uşaklara, medya sus payı ;
Bomba yağdırana, taş at “ebâbîl”…
Soykırım namına sembol İSRAİL.

Kitabı uydurma, Zebur -Tevrat’tan ?
“İbrahim ve İshak” yazık ki atan ?
“İsmail” in soyu Hak’tan mı kurban ?
“İsrail Yakup” tur; nesiller “Kâbil !”
Sen, vampir yarasa yok ol İSRAİL
@@@*********** ------İSRAİLOĞULARI----- ***********@@@
***************
Ya’kûb (as)’in soyu, İshâk (as)’la İbrahim (as)’a dayanmaktadır. O, İshak (as)’in ve İshak (as) da İbrahim (as)’in oğludur. Annesinin adı Refaka’dir. Kardeşi Ays ile beraber, ikiz olarak doğmuştur. Kardeşinin ardından doğduğu için ona Ya’kûb denmiştir. Ya’kûb (as)’in diğer bir adı da İsrail’dir. Kardeşi Ays’tan kaçarak dayısına giderken gündüzleri saklanmış ve geceleri yürümüştür. Kelime olarak İsrâil geceleyin (Allah’a) yürüyen adamdır.Bunun için kendisine İsrâil (GECE YOLCUSU) ya da"İSRAİL YAKUP ;soyuna da “ İSRAİLOĞULLARI ”denir.(et-Taberî, Tarih, Mısır 1326, I,162 vd)
-------*************"----------------------
"Nûh’a ve ondan sonra gelen peygamberlere vahyettiğimiz gibi, ona da vahyettik Nitekim İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yâkub’u, torunlarına, İsâ’ya, Eyüb’e, Yûnus’a, Harun’a, Süleyman’a da vahyetmiş ve Davud’a da Zebur’u vermiştik" (En-Nisâ, 4/163)

@@@ BAŞKENT ŞAİRİ @@@@@@ BAŞKENT ŞAİRİ @@@@@@ BAŞKENT ŞAİRİ @@@

<<<<<<<<<<<<< Yahudi Haham'dan Soykırım Çağrısı <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Siyonist işgal güçlerinin Filistin'e yönelik sürdürdüğü katliamlar aralıksız sürerken, Batı Şeria'daki Yousef Falay adlı bir Haham, 13 yaşının üstündeki bütün Filistinlilerin öldürülmesi için İsrail işgal güçlerine çağrıda bulundu.Filistinlilerin yeryüzünden silinmesini isteyen Haham Falay böylelikle Filistinlilerin soyunun kuruyacağını söyledi.
Batı Şeria'nın kuzeyindeki Yitzhar adlı yahudi yerleşim bölgesinde yaşayan Haham Yousef Falay adındaki gözü dönmüş haham, "savaşın yöntemleri" adlı makelesinde "Eğer Filistinliler firar ederlerse iyi olur, ama yok eğer onlardan bir kişi dahi geri kalacak olurlarsa, kesinlikle emin olmalıyız ki, o bizim düşmanımız olacak" diye yazdı.


Mesaj Yaz 23.1.2009 23:45:49
bu etkinliği gönülden destekliyorum zaten ben de bu konu ile alakalı bir şiir yazıpburaya ekledim şiirin ismi UTANIN İNSANLIĞINIZDAN bu şiirle ben de kendi çapımda tepkimi dile getirdim
zaten şairlerin görevi bu değilmidir
üstadlarıma selamlarımla kolay gelsin
mehmet girişti


Mesaj Yaz 23.1.2009 16:16:13
şair sesi en gür çıkandır

avazeyi cihana davut gibi sal


Mesaj Yaz 23.1.2009 13:22:16
çok güzel bir ortaklaşa çalışma
Kardeşimiz, kardeşlerimiz için şiir yazmak tüm şairlerin elbet şiir yazdığı ve gönül verdiği kadar onlar içinde birer şiir yazmak görev olarak bilinir.

gönülden kutluyorum yazdığım bi şiirimi amatör şiir yazarı olarak sizlerle paylaşacağım inşallah.


Mesaj Yaz 23.1.2009 11:49:13
ne güzel bir etkinlik...
orda olmak vardı...


Mesaj Yaz 23.1.2009 11:19:29
harika.


Yorum Yapın

63 şairin ortak feryadı: Gazze Avazı ile ilgili yorum yapabilmek için üye olmalısınız.

Üye Ol Üyelik Girişi Yap

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.