ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
"Günlerini düşler krallığında geçirmeyenler, günlerin kölesi olur." Halil Cibran Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA

Bu hafta 7 Film Vizyonda

Türk sinemaseverler, bu hafta komedi, fantastik, aksiyon, macera ve dram sahnelerinin bulunduğu 7 yabancı filmle buluşacak. İşte filmler fragmanlar:

10.2.2012

Bu hafta 7 Film Vizyonda

’Star Wars Bölüm 1: Gizli Tehlike’ fantastik, ’Sürücü’ macera, ’Jack ve Jill’ komedi, ’Düşmanı Korurken’ aksiyon sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak

’Tinker Tailor Soldier Spy: Köstebek’, ’Marilyn ile Bir Hafta’ ve ’Duyguların Rengi’ filmleri, dram sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak

Yıldız Savaşları: Bölüm I - Gizli Tehlike

Vizyon tarihi: 10 Şubat 2012

Yönetmen: George Lucas

Oyuncular: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman

Orijinal adı: Star Wars : Episode I - The Phantom Menace uzun metrajlı film ABD .

Tür: Bilimkurgu , Macera , Fantastik

Süre:136 dk

Özet: Genç Luke Skywalker’ın içindeki gücü keşfedip galaksinin zalim imparatoruna başkaldırmasına henüz on yıllar vardır. Hatta Luke henüz doğmamıştır. Barış içindeki galakside Cumhuriyet hüküm sürmektedir.

Sürücü

Vizyon tarihi: 10 Şubat 2012
Yönetmen: Nicolas Winding Refn

Oyuncular: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston,

Orijinal adı: Drive uzun metrajlı film ABD .

Tür: Aksiyon , Gerilim

Süre: 95 dk Yapım yılı: 2011

Özet: ’Drive’; Hollywood’da dublörlük yapan ve keskin araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan bir araba sürücüsünün (Gosling) yaşamını merkeze alıyor...
Sürücünün yasa dışı hayatı, güzel komşusu Irene’nin (Mulligan) hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür. Zira bir anda kendisini Los Angeles’ın en tehlikeli adamlarının hedef listesinde bulur. Şimdi hem kendi hayatını, hem Irene ve oğlununkini kurtarmak için yapacağı tek şey en iyi bildiği şekilde sadece araba sürmektir!

James Sallis’in romanından Hossein Amini tarafından uyarlanan filmin başrollerinde bağımsız yapımların prensi Ryan Gosling, son dönemde yıldızı parlayan ve bu sene ’Never Let Me Go’daki performansıyla harikalar yaratan Carey Mulligan, ’Breaking Bad’ ile üst üste üç Emmy kazanan ve sinemada daha fazla görmek istediğimiz yetenekli aktör Bryan Cranston bulunurken, yan roller de önemli isimlere emanet edilmiş: Albert Brooks, Christina Hendricks, Ron Perlman ve Oscar Isaac.
Film 64. Cannes Film Festivali’nden En İyi Yönetmen Ödülü ile dönmüştü...

Jack ve Jill

Vizyon tarihi: 10 Şubat 2012
Yönetmen: Dennis Dugan
Oyuncular: Adam Sandler, Katie Holmes, Al Pacino
Orijinal adı : Jack and Jill uzun metrajlı film ABD .
Tür: Komedi
Süre: 100 dk Yapım yılı: 2011

Özet: Jack her şeyiyle tastamam mükemmel bir hayat sürmektedir. Fakat her sene şükran gününde onu ziyarete gelen ikiz kız kardeşi Jill, her seferinde Jack’e hayatı zehir eder. Fakat Jill’in bayram ziyaretleri uzadıkça uzar ve tam bir tatil kıvamını alır. Birbirini çıldırtan ikiz kardeşler bol bol kavga eder, hatta birbirleriyle dalga geçerler ama Jack, Jill’in yanına temelli yerleştiğini anlayınca onu ülkenin en uzak noktasına ’postalamak’ için elinden geleni yapacaktır!

Filmde çifte başrolleri yani hem Jack’i hem de ikizi Jill’i Adam Sandler canlandırırken kadroda ona Katie Holmes ve Al Pacino eşlik ediyor. Bu ’ikiz kardeşler’ komedyasının yönetmenliğini Dennis Dugan üstlenirken, senaryo Steve Koren ve başroldeki Adam Sandler’a ait.
Filmin yurtdışı eleştirmen ve seyirci notuysa pek parlak değil...

Düşmanı Korurken

Vizyon tarihi: 10 Şubat 2012
Yönetmen: Daniel Espinosa

Oyuncular: Denzel Washington, Ryan Reynolds, Vera Farmiga

Orijinal adı: Safe House uzun metrajlı film ABD , Güney Afrika .

Tür: Gerilim , Aksiyon

Süre: 116 dk Yapım yılı: 2012

Özet: Matt Weston, Cape Town kentinde, düzenli ama sıradan bir hayatı olan genç bir CIA ajanıdır. 1 seneyi aşkındır görevli olduğu merkezde dört duvar arasına kısılmış biçimde, saha tecrübesi edinemeden zaman geçirmektedir. Kendini kanıtlayacağı bir görevi dört gözle beklerken, karşısında on yıldır kaçak olan eski CIA ajanı Tobin Frost’u bulur.

Frost istihbarat biriminin en ünlü operasyon adamlarından biriyken, CIA’ye sırt çevirmiş ve para karşılığı orduya ait gizli sırları, dosyaları rakip ülkelere satmaya başlamıştır. Hatta Kuzey Kore’nin Amerika’ya karşı elinin güçlenmesinde büyük rol oynamıştır. Şimdi yakalanan Frost, Weston’ın çalıştığı ve "safe house" olarak adlandırılan merkezde sorguya çekilir fakat en güvenli olması beklenen bu bölge, beklenmedik biçimde paralı askerler tarafından basılır. Canlarını son anda kurtaran "yeni ikili" kendilerini kimin öldürmek istediğini buluncaya kadar en "güvenli" ve "güvenilir" yere kaçmak zorundadır...

Filmin başrollerini Oscar’lı aktör Denzel Washington ve Ryan Reynolds paylaşırken, filmin yönetmenliğini bu yapım ile sinemada ilk büyük işine imza atan İsveçli Daniel Espinosa üstleniyor.

Köstebek

Vizyon tarihi: 10 Şubat 2012
Yönetmen: Tomas Alfredson

Oyuncular: Gary Oldman, Mark Strong, John Hurt, devamı...

Orijinal adı: Tinker, Tailor, Soldier, Spy uzun metrajlı film Fransa , İngiltere , Almanya .

Tür: Casusluk , Gerilim

Süre: 127 dk Yapım yılı: 2011

Özet: Klasikler arasına girmiş aynı adlı romanın uyarlaması ve televizyon için çekilen dizinin yeniden çevrimi olan yapım 1950’li yıllarda yaşanan soğuk savaş döneminin en keskin günlerine odaklanıyor.
Görevden uzaklaştırılan İngiliz casusu George Smiley (Gary Oldman), hükümet tarafından gizlice tekrar kiralanır. Zira İngiliz Gizli İstihbarat Servisi MI-6’nın içinde Sovyetler Birliği için çalışan iki gizli ajanın olduğu şüphesi hakimdir...

2008 yılında çektiği Gir Kanıma (Låt den rätte komma in) ile çok olumlu eleştiriler alan Tomas Alfredson’un İngiltere/Fransa ortak yapımclılığında çektiği film; Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Mark Strong ve John Hurt’ten oluşan oyuncu kadrosuyla şimdiden Oscar’ın favorileri arasında...

Marilyn ile Bir Hafta

Vizyon tarihi: 10 Şubat 2012

Yönetmen: Simon Curtis

Oyuncular: Michelle Williams, Eddie Redmayne, Kenneth Branagh, devamı...

Orijinal adı: My Week with Marilyn uzun metrajlı film İngiltere .

Tür: Biyografik

Süre: 96 dk

Yapım yılı: 2011

Özet: 1956 yılının yazında, 23 yaşında genç bir delikanlı olan Colin Clark (Eddie Redmayne), Oxford’da okuduğu bölümü terk ederek, sinema sektörüne girer ve kendisini o sırada çekimlerine başlanan ’The Prince and the Showgirl adlı filmin setinde, en alt kademedeki asistanlardan biri olarak bulur.

Sir Laurence Olivier (Kenneth Branagh),efsanevi yıldız Marilyn Monroe (Michelle Williams) ve o dönem yeni evlendiği kocası, İngiliz tiyatro oyun yazarı Aurthur Miller’ı (Dougray Scott) merkezine alan film, asistan Colin’in gözünden Monroe’nun İngiltere’de geçen bir haftasını anlatıyor. Miller İngiltere’den bir süre ayrılmak zorunda kaldığında genç asistana da, Hollywood’a dönmeden önce güzel aktristi İngiliz sosyetesi ile tanıştırmak, gezdirmek ve eğlendirmek görevi düşüyor.

Colin Clark’ın günlüklerinden uyarlanan filmde iki genç insan arasında yaşanan karşı konulmaz çekim bir kez daha beyazperdeye taşınıyor. Simon Curtis’in yönetmenliğinde kotarılan yapımda, Marilyn Monroe’yu Aşk ve Küller filminin Cindy’si Michelle Williams canlandırıyor.

Duyguların Rengi

Vizyon tarihi: 10 Şubat 2012
Yönetmen: Tate Taylor

Oyuncular: Emma Stone, Jessica Chastain, Viola Davis

Orijinal adı: The Help uzun metrajlı film ABD , Hindistan , Birleşik Arap Emirlikleri .

Tür: Dram

Süre: 137 dk

Yapım yılı: 2011

Özet: Eugenia Phelan, bir genç kız olarak iyi eğitim aldığı okuldan mezun olmuştur ve diğer kız arkadaşları gibi evlenip, çocuk yapmak yerine kendine meslek edinmek ister. Bir yazar olmayı kafasına koyan genç kız, ailesinin beklentilerini de boşa çıkartarak yerel bir gazetede küçük bir köşe sahibi olur.

Ev işlerinde püf noktalarını yazdığı bu minik köşe için en yakın arkadaşının hizmetçisi Aibileen’dan yardım ister ve böylece kendisini sıra dışı bir projeye başlarken bulur. Bu gizli projede dokunaklı hikayeler yazmaya başlayınca ona bu ilhamı hizmetçi Aibileen ve aşçılık Minny’nin anlattığı gerçek insan öykülerinden çok etkilenir...

1960’lı yılların Mississippi eyaletinde geçen ve anlattığı hikayeler açısından sosyal bir yönü de olan ‘Yardımcı’, gizli bir yazı projesi etrafında birbirlerine daha çok yakalaşan 3 farklı kadının dostluk öyküsünü anlatıyor. Yönetmen Tate Taylor tarafından beyazperdeye uyarlanıp çekilen filmin baş rollerini ise Emma Stone, Viola Davis ve Octavia Spencer paylaşıyor...

Yorumlar
Mesaj Yaz 23.3.2012 09:59:39
köstebek iyi senaryosu ve oyunculuk kalitesiyle öne çıkmış bir film.yanlız son dönemde amerikan ve ingiliz istihbarat birimlerindeki homoseksüel ilişkilere yapılan vurgu çok canımı sıkıyor filmin etkisini azaltıyor.aynı berbat ilişki J.EDGAR IN senaryosundada vardı.

jack ve jill adam sandler in klasik güldürü anlayışı film gerçekten komik ve zaman zaman duygularla bezeli fakat şu yahudilik vurgusuna olan düşkünlüğü ve iğnelergibi herfilminde propaganda yapması beni bir sinir ediyorYorum Yapın

Bu hafta 7 Film Vizyonda ile ilgili yorum yapabilmek için üye olmalısınız.

Üye Ol Üyelik Girişi Yap

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.