Tilki, kümesi iyi tanıyor diye bekçi yapılr mı? Harry Truman [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Aile (Anne Baba Çocuk)

Aile (Anne Baba Çocuk) isimli konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
  Aile (Anne Baba Çocuk) kategorisindeki kitaplar

Aile (Anne Baba Çocuk) kategorisine ait alt kategoriler

İnci Beşoğul

Nesil Yayınları

Aile, toplumu meydana getiren en küçük topluluk... Kadın ve çocuk da bu kurumun iki özelliği ve güzelliği... İslami terbiye ve yaşayış tarzı ailenin mayası ve hamuru... Çocuk bakımı ve aile sağlığı da "bir nefes sıhhati"... Beslenme ailenin "hayat" damarı... "Aileye Pratik Bilgiler" bir ailenin kaynak kitabı... Ailede mutluluktan yemek tariflerine kadar bilinmesi ve uygulanması gereken birçok ..»»
Koray Karabekiroğlu

Say Yayınları

Dikkat, hayatı fark etmektir. Sizin için, çocuğunuz için, öğrencileriniz için… Çevremizi tanımak ve doğru anlamak, insanlara kendimizi doğru anlatmak için “dikkat” ve “öğrenme” becerilerine ihtiyaç duyarız. Diğer bir deyişle hayatın farkına varmak için kullandığımız bu becerilerin ne kadar önemli olduğunu ve nasıl geliştirilebileceğini belki de hiç düşünmeyiz. Aslında dikkat ve öğrenme sorunları p..»»
Haim G. Ginott

Okyanus Yayıncılık

Ebeveyn ve çocuk iletişimi alanında yazılmış en iyi eser Anne Baba ve Çocuk Arasında, dünyanın her yanından milyonlarca ebeveynin çocuklarıyla iletişimini güçlendirmesini sağladı. Dünyaca ünlü psikolog Dr. Haim G. Ginott'ın yazdığı bu kitap, bebeklikten ergenliğe kadarki dönemde, çocuk eğitiminin yenilikçi yöntemlerini örneklerle ve yalın bir dille anlatıyor. Anne Baba ve Çocuk Arasında, tüm eb..»»
Koray Karabekiroğlu

Say Yayınları

Tüm canlılar içinde anne babaya bağımlılığı en uzun süren insanın bebeklik dönemi (0-4 yaş) için “hayatın en gizemli dönemi” demek yanlış olmaz. Bebek, daha dünyaya gelmeden, hatta anne karnına bile düşmeden, anne-baba adayının zihninde doğar. Anne babanın genleri, hormonları, bebeklik ve çocukluk deneyimleri, umutları, korkuları, kültürel inançları ve daha pek çok şey bebeğin ruh sağlığını etkile..»»
Koray Karabekiroğlu

Say Yayınları

Bebeklik dönemini hesaba katmazsak insan hayatındaki en hızlı ve belki de en önemli değişimlerin yaşandığı dönem olan “ergenlik”, diğer deyişlerle “buluğ çağı”, “genç kızlık/delikanlılık” hakkında tarih boyunca çok söz söylendi, çok şey yazılıp çizildi. Günümüzde ergenlik çağı halen ilgi çekmeye, merak konusu olmaya devam ediyor. Ne çocuk ne de erişkin ama he..»»
William SearsMartha Sears

Martı Kitabevi

Anne olmak, bir kadın için mutluluğun doruk noktalarından biri... En büyük heyecan... Fakat bu heyecanın bir bölümü çocuk sahibi olmanın gelecekte ne gibi gereksinimler yaratacağının belirsizliğindendir. Bu ufak ve sevimli kitap siz annelere ve anne adaylarına, bu mutlu dönemin ilk bölümlerinde neler yapmanız ve bilmeniz gerektiğini, tecrübeli anneler ve çocuk bakımı uzmanlarıyla eğlenceli bi..»»
H. Alp Boydak

Beyaz Yayınları

Geleneksel anlayışımızda, “Çocuğu kendi hâline bırakırsan ahlaksız ve kötü birisi olacağı”na inanılır. Bu anlayış gereğince çocuğu ahlaklı ve iyi olmaya doğru itmek gerekir. Bunu yapmak zorundayız, çünkü “çocuk iyiliğe ve güzelliğe gitmemek için ayak direyecek ve işleri zorlaştıracak” gibi bir anlayış ta genlerimize kadar işlemiş. Çocuklar sanki doğuştan kötüymüş de biz onları iyi yola götüreceğiz..»»
Halit Ertuğrul

Nesil Yayınları

Benim adım Azat. Bu benim hikayem... Aşkın, ihanetin ve pişmanlığın öyküsü... Şaşırtıcı, ürpertici, kahredici... Henüz hayatımın baharında, yetim kalmış çaresiz bir gençken, hiç hayal etmediğim bir şekilde zengin bir mirasa kondum. Bu hazır bulmuşluğun şımarıklığıyla kendimi, tuzaklarla dolu baş döndüren coşkulu bir alemin kucağında buldum. Dur durak bilmeyen bir çılgınlık içinde, e..»»
H. Alp Boydak

Beyaz Yayınları

Beyin yarım küreleri hep ilgimi çeken, üzerinde düşünmeye ve anlamlar çıkarmaya çalıştığım bir konudur. Akıl Oyunları adlı filmi seyretmem bu konudaki düşüncelerimi ateşledi ve yeniden düşünmeye başladım. Oyunları ne muhteşem bir film! Umarım, bu filmi seyretmişsinizdir. Filmi seyretmediyseniz filmden alıntı yapılan bölümlere gelmeden seyretmenizi öneririm. Sadece oyuncunun mükemmel bir oyun çıka..»»
Süleyman Karacelil

Nesil Yayınları

Anne, babalar! Çocuğunuzun zekâsını daha da geliştirmek elinizde. Henüz dünyaya gelmeden atacağınız adımlarla çocuğunuzun daha zeki, daha başarılı, insanlığa daha faydalı bir kişi olmasını ister misiniz? Bu kitap birbirinden ilginç etkinlik, uygulama ve oyun örnekleriyle çocuğunuzun zekâsını geliştirmede rehberiniz olacak. (Tanıtım Bülteninden) »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız