İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Anne-Baba Eğitimi

Anne-Baba Eğitimi isimli konu başlığında toplam 88 kitap bulunuyor.
  Anne-Baba Eğitimi kategorisindeki kitaplar
Sevilay Saral

Bgst Yayınları

... yedi kadındılar ve çok şey anlattılar... yan yana durmaz birbirine benzemez bu yedi kadın bir gece yansı rastlantı eseri bir araya geldiler... zorunlu olarak bir arada kaldılar... yedi farklı kadın olarak konuştular, anlattılar, çok şey anlattılar... birbirlerini dinlemeye tahammül etmek zorunda kaldılar... birbirlerine alıştılar... işbirliği dahi yaptılar... çıkışı birlikte bulmaya çalıştıl..»»
Selim Gündüzalp

Zafer Yayınları

Avustralya'da o güne kadar kayıtlara geçirilmiş en şiddetli kuraklık günleri yaşanıyordu. Ormanda yaşayan vahşi hayvanlar, susuzluktan kırılıyordu. O kadar ki, kasaba ve köylere inip, normal şartlarda yanlarına bile yaklaşmayacakları evlerin yakınında, bir yudum olsun içecek su arıyorlardı. Oysa çiftliklerde yaşayanların durumları onlardan daha iyi değildi. Sığırlar ve koyunlar zayıf düşmüşle..»»
Ayşe Nur Özkan

Timaş Yayınları

Öfke, içinde bulunduğumuz çağın önde gelen problemlerinden biri. Her gün bir anlık öfke yüzünden dağılmış hayatlara, parçalanmış ailelere, geleceğini karartmış gençlere şahit oluyoruz. Olumsuz duyguların başında gelen öfke, özellikle aile içi ilişkilerde sonuçları düşünülmeden sergilenebiliyor. Öfke içeren davranışlara şahit olarak yetişen çocuklar bu davranışları modelleyerek beb..»»
Ayşe Nur Özkan

Timaş Yayınları

Keskin Sirke Küpüne Zarar! Psikolojik ve Manevi Yaklaşımla Ailede Öfke Kontrolü üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, batı ve doğu filozoflarının değerlendirmele-ri, öfke- saldırganlık ilişkisi, öfkenin nedenleri, boyutları, işlevleri gibi çok yönlü kaynaklarla genel bir çerçeve çiziyor. Kitabın ikinci bölümünde ailede öfke kontrolüne yoğunlaşılırken aile içi öfkenin nedenler..»»
Haluk Yavuzer

Remzi Kitabevi

Günümüzde çocuk önemle ele alınması gereken bir bireydir. Özellikle uyum ve davranış bozukluğu gösteren ve suça itilen çocukların giderek artması, ana-baba ve eğitimcilerin “Çocuk eğitimi“ konusunda daha dikkatli ve bilimsel bir yaklaşım içinde olmalarını zorunlu hale getirmektedir. Günümüz anne ve babası artık geleneksel çocuk terbiyesi metotlarının yetersizliğinin bilincinde olduğu gibi, çağdaş ..»»
Anton S. Makarenko

Sorun Yayınları

Eğitmeyi bilmek de bir sanattır, viyolan ya da piyano çalmak bir tablo yapmak iyi bir frezeci ya da iyi bir makine ayarcısı olmak sanatı gibi diyor. Makarenko eşsiz bir biçimde sahip olduğu bu sanatı. Ana Babaların Kitabı`nda okuyucularıyla paylaşıyor.

Makarenko bu yapıtta, yaşamın büyük deneyimlerini aktarıyor; çeşitli aile tiplemelerini, "zor" çocukları, ana babalarla çocuklar arasındaki ..»»

Robin Goldstein

Özgür Yayınları

İlk beş yılda çocuk yetiştirme konusunda en ivedi sorularınıza, doksanı aşkın apaçık ve doğru çözüm.

Ana babaların geniş bir ailenin öğüt ve desteğinden yoksun olduğu bir çağda, Ana Babalık Sanatı, aşağıdaki sorunlarla baş etmek için hem güven sağlıyor, hem de yardımcı olabilecek öğütler veriyor:

Her ağladığında bebeğimi kucağıma almalı mıyım?

Bebeğim ne zaman, gece uyanmadan ..»»

Sabri Yurdakul

Nobel Yayın Dağıtım

Ana-Baba El Kitabı»»
Acar Baltaş

Remzi Kitabevi

Çocuklarla ilişkilerimizde hayatla ilgili genel bilgilerimiz her zaman yeterli olmaz. Çocukların her dönemi, gelişmelerine bağlı olarak farklı özellikler gösterir. Bu nedenle, anne baba olarak ne zaman, nasıl davranmamız gerektiği büyük önem kazanır. Çocuklarımıza vereceklerimiz, dönemi geçtikten sonra yeterinde etkili olmayacaktır. İşte size bu yönde Prof. Baltaş`ın deneyimlerinde süzülmü..»»
Grace Ketterman

HYB Yayıncılık

Bebeğimizin bütün gece uyumasını nasıl sağlayabiliriz ? Çocukların neden bu kadar çok karın ağrısı olur ? Çocuğumun ayakkabılarının ayağına uygun olduğunu nasıl anlayabilirim ? Çocuklar lens takabilir mi? Ergenlik çağındaki üvey kızımın düşmanca olmasının nedeni nedir? İster yen, ister deneyimli olsun, her anababanının soruları vardır. Bazı anababalar bilmeleri gereken yüzlerce şey ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.