Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çene Kitabı - Çene Kitapları

Çene konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Çene kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Vekam Yayınevi

Bu sergi ile Cumhuriyet dönemi Ankara'sının sosyal hayatına ışık tutmaya devam eden merkezimiz, son beş yıldır yürüttüğü sosyal tarih çalışmalarında yeni bir sayfa açmış bulunmaktadır. Başkentimizin önemli kuruluşlarından Ankara Palas'ın görkemli salonlarında gerçekleşen bu özel sergide, 1924-1969 yılları arasında, Ankara Palas başta olmak üzere mutena mekanlarda giyilen bindallı, t..»»
Leonardo Collection

Vinciana

Designed and created as both a valuable tool for beginners and a strong support for professional artists, the Leonardo Collection stands out for its clear explanations, plain language, and especially for its intelligent, well-directed choice of illustrations.

The Collection offers exhaustive information on methods and strategies in both drawing and painting, starting from the basics of dra..»»

Kolektif

Dorlion Yayınevi

La moglie di un ricco si ammalò e, quando sentì avvicinarsi la fine, chiamò al capezzale la sua unica figlioletta e le disse: “Sii sempre docile e buona, così il buon Dio ti aiuterà e io ti guarderò dal cielo e ti sarò vicina.” Poi chiuse gli occhi e morì. La fanciulla andava ogni giorno alla tomba della madre, piangeva ed era sempre docile e buona. La neve ricoprì la to..»»
Metin Kuru

5 Şubat Yayınları

Gidiyorum, yürüdüğüm yolun taşı sen toprağı ben Çünkü buralar artık çok fazla vur-kaç Her taraf avcı, ayaklarım çıplak, toprak kan revan Gönlümün mavisinde senden kalan kırmızılar Hangi yanıma düşeceğimin ne farkı var ki Dağın zirvesi ile uçurumun dibi arasında sadece bir adım var. Acı bir yaşamın kahramanlarından acımasız bir intikam... »»
İbrahim Bilginoğlu

Gendaş Kültür

Bu roman ölümsüz bir aşkın hikayesidir... Bşr ömür boyu bitmez tükenmez acılı günlerin ve yolunda harcanan canların hikayesidir... Kuzey doğunun törelerine, cennet misali beldesinin içinde saklı Ceneviz Deresi'nin sırlarına, kendi şarkısını söyleyerek akıp giden suyun namelerine iki gencin aşk hayatına sizi tanık edip; hayatın gerçeklerine ve sevgnin gücüne götürecektir... (Arka Kapak'tan) ..»»
Stefan Zweig

Zeplin Kitap

Arka Kapak Yazısı   Bir garsonun ızdırapla dolu karşılıksız aşkı; bir hizmetçinin bir baron ile olan tuhaf ilişkisi; cenevre gölü’nde beliren esrarengiz bir adam… stefan zweıg o benzersiz üslubuyla tutkuları, burjuvaziyi ve savaşın çözümlemesini yapıyor.     »»
Öncesi 1980 Sonrası

Timaş Yayınları

Deneyimli devlet adamı ve politikacı Kamran İnan. 12 Eylül’ün arefesinde atandığı Cenevre Büyükelçiliği yıllarına ait hatıra ve izlenimlerini anlattığı bu kitapta dönemin siyasi atmosferine ilişkin dikkat çekici anektotlar aktarıyor. Politikacılarımızda pek alışkanlık olmamasına rağmen. Kamran İnan. düşenen ve yazan bir sima. Politika ve devlet adamlığıyla geçen yıllara ilişkin düşüncelerini. gör..»»
Kamran İnan

Timaş Yayınları

Hayatım Türkiye'nin dış kavgasını vermekle geçti. İçerde istediğimi veremedim; şartlar müsaade etmedi. Kendi memkeletinize hizmet etmek için kendi insanınızla mücadele etmek bana ağır geldi. Anlatmakta zorluk çekiyorum; yabancılara karşı milli menfaatlerimizi savunmada zorluğum olmadı, zevkle, heyecanla, inançla yaptım, yapmaya devam ediyorum. Dışarıdaki mücadelemde, karşıma -çok defa- kendi memle..»»
Nurmelek Demir

Epos Yayınları

Batı tamamen yok etmeden önce, Doğu’nun henüz yaşamaya çalışan bilge kültürü arayıp durmuş ve yoksul ölmüş bir ‘özgürlükçü’ Cingria. Levanten bir aileden gelen ve gezip dolaştığı ülkelerde Türk olduğunu söyleyen Cingria’ya kim olduğunu sorduklarında: "Yaşım on iki buçuk ve otuz altı bin. Kökenim yeryüzü cenneti. Eğitimim, tabii ki bana dayatılmış olan eğitim. Hangi kentte mi yaşıyorum: Birçok kent..»»
Kate Fleet

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.