Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Rehber Yayınları

Rehber Yayınları

• Rehber Yayınları Kitapları | • Rehber Yayınları İletişim Bilgileri | • Rehber Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Rehber Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 57 kitap bulunuyor.
Abdulkadir Halit

Rehber Yayınları

Ahlâkın ve buna bağlı olarak âdâb-ı muaşeretin kaynağı, dinimizin yüce ve yüksek kaynakları olan Kur'ân-ı Kerîm ayetleri ve ve Efendimiz (s.a.s.)'in hadîs-i şerîfleridir. Kaynağını dinden almamış hemen hiçbir ahlâkî prensip ya da kaide yoktur desek yanılmış olmayız. Bu beşer üstü ve vahiy eksenli ahlâkî düzenlemeler, her şeyi ve bu arada da yarattığı insanı en iyi bilen çok merhametli Rabbimizim..»»
Selman Ünlü

Rehber Yayınları

Cihadın tanımı, çeşitleri, faziletleri gibi konulara yer veren kitap, dil ile cihad, "emr-i bil maruf nehy-i ani'l münker", tebliğ, irşad ve davet gibi kavramları da açıklıyor. Her ilmin kendine göre bir tarifi, her işin kendine göre bir tekniği vardır. Bu kitapta da tebliğ ve irşadın tekniklerinden bahsediliyor. Yazar, kitabı kaleme alma amacını önzsözünde şu şekilde açıklıyor: "Yaşadığımız ası..»»
Hüseyin Zahit

Rehber Yayınları

Kitapta üç ana başlık altında çocuğun gelişim basamakları ve Allah inancı, çocuklara Allah inancı konusunda neler anlatılması gerektiği ve Allah inancının öğretiminde metod ve prensiplerin neler olduğu anlatılıyor. Çocuğunun Allah'ı küçük yaşlarda sevmesi ve benimsemesini isteyen anne ve babalar böyle bir kılavuzla çocuklarına daha sağlıklı bir eğitim verebilirler. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Muhittin Akgül

Rehber Yayınları

Söz Sultanı Efendimiz'in (sallallahu aleyhi ve sellem) mübarek beyanları, bazen bir ya da birkaç ciltlik bir kitabı ihtiva edecek niteliktedir. Elinizdeki bu kitapta, O'nun (sallallahu aleyhi ve sellem) söz incilerinden birinde haber verdiği, Allah'ın (celle celâlüh) kıyamet günü himaye buyuracağı yedi grup insan açıklanmaktadır: - Adaletli lider ve devlet başkanı - İbadetle içli-dışlı büyüy..»»
Muammer Öztürk

Rehber Yayınları

"İnandım anlamına gelen âmentü, iman esaslarını kısa ve öz olarak ihtiva eden metni ifade etmek için kullanılır. Bu kitap, "amentü" metnini açmak ve izah etmek üzere kaleme alınmıştır. Kitapta iman esasları Kur'an ve hadis verileri esas alınarak akli ve mantıki delillerle farklı bir bakış açısı ve yorumla ele alınıp izah ediliyor. İnanca ait meseleler sade bir üslup ve anlaşılır bir dille okuyuc..»»
Kolektif

Rehber Yayınları

Her geçen saniye hayattan akıp gitmekte ve insanoğlu yaşadığı salih günlerin değerli hatıralarıyla teselli olmakta. Bu durum, insana ileride teselli olacağı yeni salih günleri yaşaması gerektiğini salıklamakta. İşte dua, yakarış ve Hakk'a yönelme mevsimi olan Ramazan ayı da, inananlara şimdiye kadar yaşanılan salih günleri hatırlatan çok canlı bir kaynak olarak değerlendirilmeyi beklemekte... ..»»
Selman Ünlü

Rehber Yayınları

Günümüzde, sadece beş vakit namazın veya belli bir kısım ibadetlerin sonuna sıkıştırılarak küçültülen dua, gerçekte hayatın ve hayat ötesinin en büyük lâzımıdır. Hayatı, duasız düşünmek mümkün değildir. Yaşadığımız hayat, baştan sona kadar duadan ibarettir. Dua, Allah'ın rızâsının şifresi ve cennet yurdunun da anahtarıdır. Yine dua, kul'dan Rabb'e yükselen kulluk nişanı, alâmeti ve işâreti, ..»»
Ali Ünsal

Rehber Yayınları

"Cennet ve Cehennem"; Altı iman esasından "Ahirete iman"ın parçası olan Cennet ve Cehennem mevzuunu ele alıyor.Bilinmesi ve iman edilmesi gereken itikâdi bir konu olması sebebi ile Kur'an' da bize verilen bilgilerin ağırlıklı olarak yer aldığı kitap Ali Ünsal İmzası taşıyor.Başta sahih hadis kitapları Buhâri ve Müslim olmak üzere Kütüb-ü Sitte'den,ikinci ve üçüncü dereceden hadis ve itikâda dair..»»
Ahmet Kerem Sever

Rehber Yayınları

Bu çalışmada dinimizin güzelliklerini yaşamış büyük alim ve abidlerin, sahabeden bazı isimlerin, bazı müceddid ve mezhep imamlarının çocukluklarından bazı karelere şahit olacaksınız. Onların çocukluk ve gençlik hatıraları yâd ediliyor. Büyüklerin küçükken nasıl yaşadığını öğrenmek, bugün bize ve bizim çocuklarımıza rota olabilir. Çocuklarımız da küçükken hassas yetiştirilirse ileride birer 'Yunu..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.