Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Rehber Yayınları

Rehber Yayınları

• Rehber Yayınları Kitapları | • Rehber Yayınları İletişim Bilgileri | • Rehber Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Rehber Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 57 kitap bulunuyor.
İman esasları, ibadet hayatı, ahlaki dinamikler, ruhî hayat, örnek şahsiyetler, sosyal ve aile hayatımız gibi pek çok alanda hayata rehber olacak kitaplar yayınlamayı gaye edinen Rehber Yayınları, yayınladığı kitaplardaki her konunun, ayet ve hadisler ışığında nereye oturduğuna özel bir önem veriyor. Ayrıca kitabın konusunun temel İslam bilimlerinin en muteber kitaplarında nasıl ele alındığını irdeliyor ve bu kitapların konu ile ilgili olarak aktardığı en sağlıklı bilgileri aktarmayı gaye ediniyor. Bunun yanı sıra Yayınevi, kitabın konusu ile ilgili özgün yorumları ve komprime değerlendirmeleri de aktararak, adeta okuyucunun konu ile ilgili başka eserlere müracaat etmesine ihtiyaç bırakmıyor. Rehber Yayınları sizler için "ihtiyacınız olduğu zamanlarda", "sizin gündeminiz" doğrultusunda arzu ettiğiniz muhteviyat ve çerçevede "kitap-dergi" ler hazırlıyor. Rehber Yayınları, normal kitap yayınlarının yanı sıra, bir "süreli yayın" olmasa da 'senenin belirli zamanları'nda, özel günler ve özel zaman dilimleri için hazırlanan dosya konularıyla Mayıs-2005'den itibaren sizlerle birlikte olmaya devam ediyor. Her seviyeden okuyucuya hitap eden Rehber Kitapları elinizden düşüremeyeceksiniz. İman esasları, ibadet hayatımız, ahlakî dinamiklerimiz, ruhî hayatımız, ufuk şahsiyetler, sahabe efendilerimiz, sosyal ve aile hayatımız ile çeşitli meselelerden oluşan "cep kitap" ları serisi... Rehber Yayınları'nda ele alınan her bir konu, ayet-hadislerin ışığında, temel İslam bilimlerinin en muteber kitaplarından istifade edilerek hazırlandı.
Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Rehber Yayınları

Sorularla İlmihal Kartları (Kartela)»»
Kemal Turan

Rehber Yayınları

Bu çalışmada yeni bir üslup ile kaleme alınan ve herkesin çok rahat anlayabileceği birer metin haline getirilen, hadislerde geçen 50 hikayeyi ve bu hikayelerde anlatılan olaylardan alınacak ibretlik neticeleri bulacaksınız. Bu çalışma ile hem Efendimiz'in (sas) her biri altın değerindeki sözlerini öğrenmiş olacak, hem de Kıssadan Hi..»»
Nuriye Çeleğen

Rehber Yayınları

Gençlik döneminde birey, hayatı ve kâinatı tanıyıp anlamaya başladığı sırada, kendini bir takım sorgulamaların içinde bulur. Bu değişimin getirdiği arayışlar, bireyi huzursuz ve agresif yapabilir. İnsanın "Ben kimim, varlığımın sebeb-i hikmeti nedir?" istikametinde ki muhasebesi, üzerinde yoğun bir baskı oluşturur.Peygamberimiz'in ( sallallahu aleyhi ve sellem) gençlerle davranışında önem verdiğ..»»
Abdurrahman Küçük

Rehber Yayınları

Doç. Dr. Abdurrahman Küçük'ün 10 yılı aşkın bir zamandır yürüttüğü çalışmaların ürünü olan bu araştırma eser, hiç şüphesiz İlim Tarihine, İslam Medeniyeti ve Siyaset Tarihine ve en önemlisi Türk Kültür Tarihine büyük katkılar sağlayacaktır. Tarihte ve günümüzde "Dönme" ve "Dönmelik" diye bilinen olayın başlangıcı İzmir Yahudilerinden Sabatay Sevi ve Cemaati'ne dayanmaktadır. Sabatay Sevi..»»
Abdurrahman Yağmur

Rehber Yayınları

Bu çalışmada, haccın hikmetleri, haccın faziletleri, Peygamber Efendimiz'in (sallallahu aleyhi ve sellem) yaptığı hac ve umreler, hac ilmihali ve hac ibadeti ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları bulacaksınız. Yolculuklar, yön gösteren bir kılavuzla daha kolay ve daha güzel olur. Hele de bu yolculuk, "hac yolculuğu" ise iyi bir rehber edinmeden yola çıkılmaz, öyle değil mi? (Tanıtım Bü..»»
Bekir Burak

Rehber Yayınları

Mertlik, yiğitlik, cömertlik ve yardımseverlik ruhunun eşsiz kahramanı Hz. Ali'nin hayatı, geleceğin dünyasında beklenen fedakârlıkları ortaya koyabilecek her bir kahramanın vazgeçilmez modelini oluşturuyor. Hz. Ali'nin hayatından kesitlerin sade ve anlaşılır bir üslupla anlatıldığı bu kitap, Allah'ın seçkin kulu Resulullah'ın rehberliğinde kemale ermiş bu sahabenin hayatını asırlar sonra gelen ..»»
Fatih Çimen

Rehber Yayınları

Bu kitapta; Saç boyası abdeste mâni midir? İş elbisesi ile namaz kılınabilir mi? Kısa kollu gömlekle, dar pantolonla namaz kılınabilir mi? Namazda Türkçe dua edilebilir mi? Kadınlar imamlık yapabilirler mi? Mezhep farklılığı imama uymaya engel midir? Akşam namazının üçüncü rekâtını imamla birlikte kılmış olan bir kimse namazını nasıl tamamlar? Cuma günü hatip minbere çıktığ..»»
Hüseyin Zahit

Rehber Yayınları

Kitapta üç ana başlık altında çocuğun gelişim basamakları ve Allah inancı, çocuklara Allah inancı konusunda neler anlatılması gerektiği ve Allah inancının öğretiminde metod ve prensiplerin neler olduğu anlatılıyor. Çocuğunun Allah'ı küçük yaşlarda sevmesi ve benimsemesini isteyen anne ve babalar böyle bir kılavuzla çocuklarına daha sağlıklı bir eğitim verebilirler. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Hikmet Yüceoğlu

Rehber Yayınları

Bu çalışmanın birinci bölümünde Kur'an okuma, oruç, zikir-vird ve salavat getirme, tesbihat, dua, sadaka ve genel olarak nafile namaz; ikinci bölümünde ise, detaylı olarak gece namazı üzerinde duruluyor. "Allah'a yakınlaşma yolları"ndan biri olan nafile ibadet, müminler için bir kurtuluş dilekçesi ve bağışlanma vesilesi olabilir, ancak bunun için önce onları bilmek sonra da uygulamak gerekir. Bu..»»
Kolektif

Rehber Yayınları

İnsan, kâinatın özü, peygamberler insanlık âleminin en saf özleri, Peygamber Efendimiz de peygamberler arasından seçilmiş, Peygamberlerin Efendisi'dir. Bu sebeple Allah Resûlü, varlığın özü, kâinat ağacının en mükemmel meyvesidir. Kâinat O, en güzel meyve için yaratılmıştır. Kâinatın yaratılışının esas gayesi O'dur. Efendimiz'e olan sevgiyi böyle bir dergide anlatmanın mümkün olmadığının idra..»»
Süleyman Bosnalı

Rehber Yayınları

"Allah" lafzı nereden gelmektedir "Allah" yerine "tanrı" veya "ilah, hüdâ" gibi kelimeleri kullanılabilir mi? Allah'ı gerçek mânâda tanımak nasıl olur? Allah'ın sıfatları nelerdir? Değişik kaynaklarda Allah'ın eli'nden, Arş'a yönelmesinden, kol'undan, göz'ünden bahsedilmektedir. Bunları nasıl anlamak gerekir? Allah'ın 99 isminin teker teker mânâları nelerdir? Bu isimler Kur'an'da nasıl geçme..»»
Mahmut Açıl

Rehber Yayınları

"Yıldızlarla Hasbihal" her devirde okunması gereken abidevi hayatları bir ışık demeti olarak insanımıza sunuyor. Allah resulünün en yakınındaki insanların zirve hayatları, inceliklerle dolu sözleri bu kitabın sayfalarını gül bahçelerine çeviriyor. Yazar bu güzel hayatları her yaştan insanın rahatlıkla okuyabileceği bir dil kullanarak anlatıyor. Eserde kullanılan sade dil ve Türkçenin güzelliğini..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.