İnsan yaratılıştan iyidir. Kötülüğe yönelişi, dış etkilerdendir. Lu Wang [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kaldıraç Yayınevi

Kaldıraç Yayınevi

• Kaldıraç Yayınevi Kitapları | • Kaldıraç Yayınevi İletişim Bilgileri | • Kaldıraç Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Kaldıraç Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor.
Özer Burgaz

Kaldıraç Yayınevi

***Ömrün suçlarıyla mayalı sevda, Canların canında ziyanlar ziyanı. Söyle öyleyse yar ; Mahkemen senin kimlerin divanı. Ömrün tabanı taş, Üstü maviler diyarı.*** En çetin yolculuklardan birisi de imgenin yolculuğudur. İnsan türünün tarih içindeki bütün halleriyle uğraştığı gibi, insan bilincinin gelip dayandığı durak noktalarından ileriye sıçrayabilmesinin olanaklarını sezgi d..»»
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

Kendi tarihini yazmak, tarihine sahip çıkmak, yenilgilerinden ve zaferlerinden öğrenmek, devrim yapmak; ***rotası çizilmemiş gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez*** gerçeğini bilerek hareket edenlerin elinden gelecek bir iş. Aslolan Devrimin Gündemidir II, 1994 yılından beri yayın hayatını sürdüren Kaldıraç dergisinin 1997-2004 yılları arasında çıkan sayılarında yer alan değerlendir..»»
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

Kendi tarihini yazmak, tarihine sahip çıkmak, yenilgilerinden ve zaferlerinden öğrenmek, devrim yapmak; ***rotası çizilmemiş gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez*** gerçeğini bilerek hareket edenlerin elinden gelecek bir iş. Elinizdeki çalışma, Aslolan Devrimin Gündemidir III, 2005-2009 yılları arasında Kaldıraç dergisinde yayınlanan politik değerlendirme ve makalelerden derlendi. Ay..»»
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

"Zorunlu eğitim sınıfta bırakma hakkına sahip değildir!" Kaldıraç Yayınevi olarak "Düzene Uygun Kafalar Nasıl Oluşturulur?" kitabının teorik zemindeki eğitim tartışmalarını pratiğe taşıyan, yayınevimizce devam niteliğindeki "Barbiana Öğrencilerinden Mektup" kitabıyla eğitim dizimiz sürüyor. 20. yüzyıl başlarında uygulanmaya başlayan ancak özellikle 1960'lı yılların hareketli ortamında yoğun şekil..»»
Barbara Alpern Engel

Kaldıraç Yayınevi

***Beş Kızkardeş*** Kaldıraç Yayınevi olarak yayınlamaya başladığımız 'Kadın Kitaplığı' dizisinin, ***Liberalizm / Muhafazakarlık Kıskacında: Kadın*** adlı eserinden sonra ikinci kitabı. Sınıflı toplumların tarihinde ***ikinci cins*** olarak hep daha fazla sömürülen kadınlar, kendileri ve tüm toplumun değiştirilmesi için mücadele alanlarına çıktıkça özgürleşiyor. Sınıflı toplumlar;..»»
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

Günce; Saat Saat, Sokak Sokak Direniş Süreci Duvar Yazıları Tweetler Pankartlar Dövizler Anılar Anekdotlar Açıklamalar Fotoğraflar Afişler Stencıl Röportajlar; Sırrı Süreyya Önder İhsan Eliaçık Çarşı Anti-Kapitalist Müslümanlar Makaleler; Deniz Adalı Fikret Soydan Temel Demirer Ötekilerin Postası Sibel Yerdeniz Lgbt-Blok Sibel Özbudun Belgeler; Taksim'de Dağıtılmış Yazılı Materyelle..»»
Deniz Adalı

Kaldıraç Yayınevi

***Diyalektik ve Tarihsel Materyalizm kitabını hazırlama girişimi iki temel etkene dayanmaktadır. Birincisi teorik eğitimde bütünlüğü ve düzenliliği sağlamak amacıdır. Teori üzerinde ***bulutların*** dolaştığı bir tarihsel dönemden geçiyoruz. Öyle ki; Marksizm-Leninizm, döneklerin ağzından büyük saldırılara maruz kalıyor. Teori üzerinden SBKP'nin hegemonyasının kalkması, doğruluk için..»»
E. A. Rauter

Kaldıraç Yayınevi

***Bir zenginin aptal çocuğunun profesör (pekâlâ yapılabilir) ve bir işçinin akıllı çocuğunun bant kölesi (olağan durum) ***yapılabildiği*** ne kadar gerçekse, yıllar boyu belirli makinelerde aptalca hareketler yapmaktan başka işe yaramayan bir insan ordusunun yapılabileceği de o kadar gerçektir.*** E. A. Rauter'in 70'li yıllarda yazdığı kitap, burjuva eğitim sistemine getirdiği el..»»
Jean Laffitte

Kaldıraç Yayınevi

Kapitalist-emperyalist sistemin insanlara ve insanlık üzerine en ciddi ve en ağır saldırılarının yapıldığı dönemlerin birinden hatta belki en ağırından geçiyoruz. Dünyanın üçte birinde fiili işgal ve emperyalist politikalar çerçevesinde gerçekleşen iç savaşların olduğu; uygulanan neo-liberal politikalar yüzünden sömürü ve yoksulluğun sürekli olarak arttığı; bu nedenle insanın in..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.