Senden nefret edenleri sev; İyilikten başka üstünlük alameti tanımıyorum. -- Ludwig Van Beethoven [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kaldıraç Yayınevi

Kaldıraç Yayınevi

• Kaldıraç Yayınevi Kitapları | • Kaldıraç Yayınevi İletişim Bilgileri | • Kaldıraç Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Kaldıraç Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor."Kaldıraç Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

"Zorunlu eğitim sınıfta bırakma hakkına sahip değildir!" Kaldıraç Yayınevi olarak "Düzene Uygun Kafalar Nasıl Oluşturulur?" kitabının teorik zemindeki eğitim tartışmalarını pratiğe taşıyan, yayınevimizce devam niteliğindeki "Barbiana Öğrencilerinden Mektup" kitabıyla eğitim dizimiz sürüyor. 20. yüzyıl başlarında uygulanmaya başlayan ancak özellikle 1960'lı yılların hareketli ortamında yoğun şekil..»»
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

Günce; Saat Saat, Sokak Sokak Direniş Süreci Duvar Yazıları Tweetler Pankartlar Dövizler Anılar Anekdotlar Açıklamalar Fotoğraflar Afişler Stencıl Röportajlar; Sırrı Süreyya Önder İhsan Eliaçık Çarşı Anti-Kapitalist Müslümanlar Makaleler; Deniz Adalı Fikret Soydan Temel Demirer Ötekilerin Postası Sibel Yerdeniz Lgbt-Blok Sibel Özbudun Belgeler; Taksim'de Dağıtılmış Yazılı Materyelle..»»
Melik Aytek Yıldırım

Kaldıraç Yayınevi

1991'de Sovyetler Birliği'nin yıkılması, sosyalizmin sadece reel anlamda çözülüşünü ifade etmiyordu. 'Tarihin sonu' tartışmaları kapitalizmin nihai zaferi ile beraber bir tarihin unutuluşunu, unutturuluşunu da temsil ediyordu. Bu, sosyalizmin tüm dünyada büyük zorluklarla yazılmış tarihidir. 1848 devrimlerinden Paris Komünü'ne, şanlı Ekim Devrimi'nden Vietnam'a, İkinci Paylaşım Savaşı'ndan dünya d..»»
Barbara Alpern Engel

Kaldıraç Yayınevi

***Beş Kızkardeş*** Kaldıraç Yayınevi olarak yayınlamaya başladığımız 'Kadın Kitaplığı' dizisinin, ***Liberalizm / Muhafazakarlık Kıskacında: Kadın*** adlı eserinden sonra ikinci kitabı. Sınıflı toplumların tarihinde ***ikinci cins*** olarak hep daha fazla sömürülen kadınlar, kendileri ve tüm toplumun değiştirilmesi için mücadele alanlarına çıktıkça özgürleşiyor. Sınıflı toplumlar;..»»
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

Kendi tarihini yazmak, tarihine sahip çıkmak, yenilgilerinden ve zaferlerinden öğrenmek, devrim yapmak; ***rotası çizilmemiş gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez*** gerçeğini bilerek hareket edenlerin elinden gelecek bir iş. Aslolan Devrimin Gündemidir II, 1994 yılından beri yayın hayatını sürdüren Kaldıraç dergisinin 1997-2004 yılları arasında çıkan sayılarında yer alan değerlendir..»»
Kolektif

Kaldıraç Yayınevi

Kendi tarihini yazmak, tarihine sahip çıkmak, yenilgilerinden ve zaferlerinden öğrenmek, devrim yapmak; ***rotası çizilmemiş gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez*** gerçeğini bilerek hareket edenlerin elinden gelecek bir iş. Elinizdeki çalışma, Aslolan Devrimin Gündemidir III, 2005-2009 yılları arasında Kaldıraç dergisinde yayınlanan politik değerlendirme ve makalelerden derlendi. Ay..»»
Deniz Adalı

Kaldıraç Yayınevi

***Diyalektik ve Tarihsel Materyalizm kitabını hazırlama girişimi iki temel etkene dayanmaktadır. Birincisi teorik eğitimde bütünlüğü ve düzenliliği sağlamak amacıdır. Teori üzerinde ***bulutların*** dolaştığı bir tarihsel dönemden geçiyoruz. Öyle ki; Marksizm-Leninizm, döneklerin ağzından büyük saldırılara maruz kalıyor. Teori üzerinden SBKP'nin hegemonyasının kalkması, doğruluk için..»»
Jean Laffitte

Kaldıraç Yayınevi

Kapitalist-emperyalist sistemin insanlara ve insanlık üzerine en ciddi ve en ağır saldırılarının yapıldığı dönemlerin birinden hatta belki en ağırından geçiyoruz. Dünyanın üçte birinde fiili işgal ve emperyalist politikalar çerçevesinde gerçekleşen iç savaşların olduğu; uygulanan neo-liberal politikalar yüzünden sömürü ve yoksulluğun sürekli olarak arttığı; bu nedenle insanın in..»»
Jacques Baynac

Kaldıraç Yayınevi

***Kasım 1918'den Mayıs 1919'a dek, Kamo düşman topraklarına sızdı, Gürcistan askeri yolundan geçen konvoyları gözledi. Müfrezeler hakkında casusluk yapmak, yer değiştirmelerini, konaklamalarını bildirmek ve her fırsat çıktığında var gücüyle tek tek düşmanlarının tepesine binmek; bunlar ona çalışma hevesi vermeye yetiyordu. Mayıs'ta Tiflis'ten geçerken Ordjonikidze'ye rastladı. Menşev..»»
Sibel ÖzbudunBalkı Şafak

Kaldıraç Yayınevi

***Che'yi görüyor musunuz? Che'nin bakışlarıyla anlattığını kavrıyor musunuz? Dünyayı değiştirmeye hazır mısınız? Tüm bu soru(n)lar yanıtı bekliyor; hem de John Berger'in, ***Her şeyi hatırlamamız gereken bu günle, her şeye sahip olduğumuz için her şeyi unutabileceğimiz o gün arasındaki zaman,*** diye ifade ettiği kapsamda... Malum ya; ***Tarih bize çeşitli biçemlerde gelir, tarih..»»
Bekir Kilerci

Kaldıraç Yayınevi

Savaşçının Türküsü Kaldıraç dergisinde Bekir Kilerci ismiyle yayınlanan şiir, makale ve öykülerden oluşuyor. Ayrıca bu genişletilmiş 2. basımda Bekir Kilerci'nin fotoğrafları, ablasının yazdığı bir mektup da yer alıyor. 13 Aralık 1997 tarihinde işkencede katledilen Bekir Kilerci (Burhanettin Akdoğdu) bir şiirinde şöyle sesleniyor: ***Herkes konuştu O, yaptı. Sabırla kaynayan bir ..»»
B. A. Kordemski

Kaldıraç Yayınevi

***'Herkese Kafa Lazım' sürükleyici ve öğretici sorular, matematik oyunları, bulmacalar ve küçük 'sihirlerden' oluşan bir derlemedir. Okuyucu, öğrenim durumuna bağlı olarak kolay veya zor sorulara yönelebilir. Her bölümün zorluk derecesi birbirinden farklıdır. Kitapta matematik bilgisine güvenenler için olduğu kadar, fazla güvenmeyenler için de yaratıcı düşünmeye teşvik edecek eğlence..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.