Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İnkılab Yayınları

İnkılab Yayınları

• İnkılab Yayınları Kitapları | • İnkılab Yayınları İletişim Bilgileri | • İnkılab Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İnkılab Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 19 kitap bulunuyor.
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

"Ey Nebi! Biz seni bir şahid, bir müjdeleyici ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Allah'ın izniyle seni bir dâvetçi ve nur saçan bir kandil yaptık. (Sana) inanmış olanları müjdele ki, Allah katında onlar için büyük lütuflar vardır." (Ahzâb Sûresi, 45-47) "Sizin için, Allah'a ve ahiret gününe k..»»
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

Hz. Muhammed'in hayatını, haksızlığın ve zülmun karşısında dikilen ve ilahi mesajı teblig insanın hayatı olarak incelememiz ve anlamamız gerekmektedir. O, bir savaş değil, barış adamı olmasına rağmen tebliğ ile görevli olduğu dini yaşayıp yayarken kendi halkından düşmanlık görmüş, türlü eziyet ve saldırılara maruz kalmış, hicret etmek zorunda kaldığı Medine&#..»»
Nevzat Yüksel

İnkılab Yayınları

Minik bir serçe kuşunun hayat hikâyesidir bu. Doğumundan ölümüne, başından geçen her şeyi gagasını kalem, üzüm yapraklarını ise kağıt olarak kullanarak yazan bir serçe kuşunun hikâyesi. Sevgi, dostluk, yardımlaşma, aile olma bilinci ve çevreyi koruma gibi daha birçok konunun ele alındığı bu kitabı zevkle okuyacaksınız. Kimi yerde sevinecek, kimi yerde hüzünleneceksin..»»
Sedat Yenigün

İnkılab Yayınları

Cemil Meriç'in Sedat Yenigün'ün Şehadeti üzerine yayınlanan yazısı: "Coşkun Bir Gönüldü Sedat! Şuurdu Sedat, samimiyet idi, imandı. Anlamıştı ki, Babil Kulesi'ne dönen bu ülkenin ana davası dürüst insanlar arasında bir dil meydana getirmektir. Keşmekeş, önce kelimeler dünyasında yok edilmelidir. Aynı dili konuşmayanların aynı bayrak altında toplanmaları, ayrı mukaddeslere gönül vermeleri bekle..»»
Basri Zilabid Çalışkan

İnkılab Yayınları

1877-1878 Osmanlı-Rus Harbi ve Balkan Savaşları’nın getirdiği ölüm ve sürgünlerden sonra hâlâ Bulgaristan topraklarında kalan Türkler, Pomaklar ve Müslüman Romanlar için var olma mücadelesinin günleri başlar. Bulgaristan yönetimlerinin öteden beri var olan homojen bir ulus oluşturma politikaları 1980’li yılların ortalarında zirve noktasına ulaşmış ve Türklere uygulanan zorla isim değiştirme ve..»»
Abdurrahman Dilipak

İnkılab Yayınları

"Onların herşeylerini tahrip ettik. Felsefeleri, dinleri mahvoldu. Artık hiçbir şeye inanamıyorlar. Derin bir boşluğa düştüler. Anarşi veya intihar için uygun bir hale geldiler." -Luis Masignon- "Bizim istismacılar olduğumuzu biliyorsunuz. Bizim, önce altın ve madenlere el attığımızı, sonra da yeni kıtaların petrolünü eski ülkelere taşıdığımızı biliyorsunuz. Bunun muhteşem sonuçlarına şahit ol..»»
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

Allah'ın son Nebisi ve Rasülü Hz. Muhammed (s.a.v) her sınıf ve seviyede insan için yaşanacak bir örnektir. Hanımları ve çocuklarıyla bir aile hayatı süren eşler de onun yaşayışından kendilerine büyük ibret ve misaller bulabilirler. Peygamber (s.a.v) evlilik hayatı boyunca hanımlarından gelebilen kıskançlık, çekememezlik, kızdırıcı ve c..»»
Fatımatüz Zehra Kamacı

İnkılab Yayınları

Süslenme, gerek kadınların gerekse erkeklerin toplum içindeki duruşlarını belirleyen önemli bir unsurdur. Dikkatli bir şekilde incelendiğinde, Câhiliye ile Hz. Peygamber devri arasında adeta her alanda yaşanan değişim ve dönüşümün izlerini süslenme anlayışında ve buna bağlı uygulamalarda da görmek mümkündür. Buna göre C&a..»»
M. Mustafa El-A

İnkılab Yayınları

Araplar, câhiliyye döneminde dahi yazının değerini ve önemini takdir etmişler, okuma yazma bilmeyi, insanın kâmil olabilmesi için değer verdikleri üç temel esastan biri saymışlardı. Yazıyı kullanma bakımından bilgisiz olmaları, genellikle günlük hayatlarında buna ihtiyaç duymamalarındandı. Bu sebeple okuma yazma bilenlerin sayısı azdı.İslâm geldiğinde,?Rasûlullah (s.a.v)..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.