Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İnkılab Yayınları

İnkılab Yayınları

• İnkılab Yayınları Kitapları | • İnkılab Yayınları İletişim Bilgileri | • İnkılab Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İnkılab Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 19 kitap bulunuyor."İnkılab Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Basri Zilabid Çalışkan

İnkılab Yayınları

1877-1878 Osmanlı-Rus Harbi ve Balkan Savaşları’nın getirdiği ölüm ve sürgünlerden sonra hâlâ Bulgaristan topraklarında kalan Türkler, Pomaklar ve Müslüman Romanlar için var olma mücadelesinin günleri başlar. Bulgaristan yönetimlerinin öteden beri var olan homojen bir ulus oluşturma politikaları 1980’li yılların ortalarında zirve noktasına ulaşmış ve Türklere uygulanan zorla isim değiştirme ve..»»
Nevzat Yüksel

İnkılab Yayınları

Her şey içimizde başlayıp bitiyor, sonra dışımıza yansıtıyoruz onları. İyilikler ve kötülükler böyle çıkıyor ortaya. İçimizdeki taşları yerli yerine oturtmamız gerekiyor öncelikle. Bunu yapmadan kendimizi ve dünyamızı değiştirebilmek hiç mümkün mü? İyilikten, güzellikten yana sihirli bir gücümüz var. O, içimizde bir yerlerde saklı. Onu arayıp bulalım. Olur mu?   ..»»
Nevzat Yüksel

İnkılab Yayınları

Minik bir serçe kuşunun hayat hikâyesidir bu. Doğumundan ölümüne, başından geçen her şeyi gagasını kalem, üzüm yapraklarını ise kağıt olarak kullanarak yazan bir serçe kuşunun hikâyesi. Sevgi, dostluk, yardımlaşma, aile olma bilinci ve çevreyi koruma gibi daha birçok konunun ele alındığı bu kitabı zevkle okuyacaksınız. Kimi yerde sevinecek, kimi yerde hüzünleneceksin..»»
Abdülhamid Cûde es-Sahhar

İnkılab Yayınları

Ebû Bekir ikindi namazını kıldı. Sonra Ali ile biraz yürüdü. Hasan’ın çocuklarla oynadığını gördü. Hasan’ı omzuna kaldırarak: – Kurban olduğum, tıpkı Peygambere benziyorsun; Ali’ye ise benzemiyorsun, dedi. Ali gülüyordu. Hasan’ı kim görse, dedesine benzetirdi. Hatta Hasan, babasına seslenirken: “Ebü’l-Hasan!” diye seslenirdi.?Hüseyin de babasına aynı şekilde hitap eder..»»
M. Mustafa El-A

İnkılab Yayınları

Araplar, câhiliyye döneminde dahi yazının değerini ve önemini takdir etmişler, okuma yazma bilmeyi, insanın kâmil olabilmesi için değer verdikleri üç temel esastan biri saymışlardı. Yazıyı kullanma bakımından bilgisiz olmaları, genellikle günlük hayatlarında buna ihtiyaç duymamalarındandı. Bu sebeple okuma yazma bilenlerin sayısı azdı.İslâm geldiğinde,?Rasûlullah (s.a.v)..»»
Emma Clark

İnkılab Yayınları

İslâm medeniyetinin yeşerdiği ve yüzyıllar boyu varlığını sürdürdüğü diyarlarda mekânın tamamlayıcı unsuru olarak bahçe hep vardı. İslâm bahçe sanatının hareket noktası “altlarından ırmaklar akan, koyu gölgeliklerin ve yeşilliğin” bulunduğu semavî bahçeler olmuştur. Müslüman toplumlarda bahçe, huzur ve sükûnun, ferahlık ve serinliğin, tefekküre dalmanın adresidir aynı ..»»
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

Allah'ın son Nebisi ve Rasülü Hz. Muhammed (s.a.v) her sınıf ve seviyede insan için yaşanacak bir örnektir. Hanımları ve çocuklarıyla bir aile hayatı süren eşler de onun yaşayışından kendilerine büyük ibret ve misaller bulabilirler. Peygamber (s.a.v) evlilik hayatı boyunca hanımlarından gelebilen kıskançlık, çekememezlik, kızdırıcı ve c..»»
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

Yüzyıllar boyu yönetimden mahrum kalan Arap Yarımadasında,doğuda Fars, batıda Roma İmparatorluklarının arasında kabile ve boylara bölünmüş olarak sosyal, siyasi, iktisadi ve dini bakımdan istikrarsızlık hüküm sürüyordu. Mekke'de de yerleşim merkezinin yönetimi Kureyş reislerinin elindeydi. Kabileler arasında sık sık çarpışmalar başgö..»»
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

Hz. Muhammed'in hayatını, haksızlığın ve zülmun karşısında dikilen ve ilahi mesajı teblig insanın hayatı olarak incelememiz ve anlamamız gerekmektedir. O, bir savaş değil, barış adamı olmasına rağmen tebliğ ile görevli olduğu dini yaşayıp yayarken kendi halkından düşmanlık görmüş, türlü eziyet ve saldırılara maruz kalmış, hicret etmek zorunda kaldığı Medine&#..»»
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

"Ey Nebi! Biz seni bir şahid, bir müjdeleyici ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Allah'ın izniyle seni bir dâvetçi ve nur saçan bir kandil yaptık. (Sana) inanmış olanları müjdele ki, Allah katında onlar için büyük lütuflar vardır." (Ahzâb Sûresi, 45-47) "Sizin için, Allah'a ve ahiret gününe k..»»
Abdülhamid Cude Es Sahhar

İnkılab Yayınları

Bu roman, Hz. İbrahim'in Kâbe'nin temellerini atmasıyla başlayıp Hz. Peygamber'in onuncu dedesi Adnan'ın dönemine kadar olan süreyi (M.Ö. 1700 - 500) kapsayıp sunmaktadır. Muhtemelen bu özelliğiyle, alanında tek olma mazhariyeti vardır. Bölgede yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkan eser ve malzemelerde İsmailoğulları'yla ilgili bazı bil..»»
Afzalur Rahman

İnkılab Yayınları

The "Seerah" of the prophet Muhammad is today, as it always has been, the best single method of effectively projecting the Message of Islam. It is, therefore, our top priority to introduce mankind to the teaching, morals and life-style of Muhammad. His personality illuminates every aspect of human life and in every field of human activity his conduct is perfect and a beacon light for oth..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.