Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hat Yayınevi

Hat Yayınevi

• Hat Yayınevi Kitapları | • Hat Yayınevi İletişim Bilgileri | • Hat Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Hat Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor.
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

Aliya İzzetbegoviç, Bosna savaşında varlığını tüm dünyaya kabul ettirmiş, halkının kaderini belirleyen ender devlet adamlarından biridir. Dayton Antlaşması ile ülkesinin bir takım kantonlara ayrılmasını ve bu kantonlarda Sırp ve Hırvatların da söz sahibi olmasını hazmedememiş, antlaşmayı ***yüreğinden kan damlayarak*** imzalamak zorunda kaldığını bizzat kendisi söylemiştir. Dört yıl boyunca dünyan..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

1950li yılların ortalarında, bir lisede, gelecekte adından söz ettirecek edebi topluluğun aynı sınıfta bir araya geleceğini kim nereden bilebilirdi?. Üstelik bu topluluk bir kurgu değil, doğal bir oluşum. Böylece Maraşta bir "edebiyat muhiti" oluşur. Bu muhitin oluşmasında Necip Fazıldan Nuri Pakdile, Sezai Karakoçtan Rasim Özdenörene kadar birçok şair ve yazarımızın katkısı vardır. Biraz da Cahit..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

1950'li yılların ortalarında, bir lisede gelecekte adından söz ettirecek edebi topluluğun aynı sınıfta bir araya geleceğini kim nereden bilebilirdi?! Üstelik bu topluluk bir kurgu değil, doğal bir oluşum. Böylece Maraş'ta bir ***edebiyat muhiti*** oluşur. Bu muhitin oluşmasında Necip Fazıl'dan Nuri Pakdil'e, Sezai Karakoç'tan Rasim Özdenören'e kadar birçok şair ve yazarımızın katkısı vardır. Biraz..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

Eğer bütün maddi imkan şartları, destekleyici hüsnü niyetlerle birlikte kendisine verilmiş olsaydı Celal Hoca hayatının son yıllarında dahi İslam dinini, medeniyet aleminde XX. Asır cemiyetini yaşatabilecek bir seviyeye yükseltici inkılabı yapmaya muktedir bir mütefekkirdi. Vesikaların sıhhatini yoklamaya muktedir ihata ile sahip olduğu yüksek terkip kabiliyetini kendinde birlşetiren onun gibi bir..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

1904-1983 yılları arasında yaşamış olan Üstad Necip Fazıl Kısakürek, son birkaç nesil üzerinde etkisi ve ağırlığı olan çok nadir şair ve yazarlarımızdan biri, belki de birincisidir. Üstad Necip Fazıl çok yönlü bir şair ve yazardır. Kuşkusuz Cumhuriyet döneminin en ünlü şairlerindendir. Hikâye ve tiyatro eserleri ile kendi dönemine göre modern Türk edebiyatında bir çığır açmıştır. Polemikte üzerine..»»
Tahir Fatih Andı

Hat Yayınevi

Bugünün Asım'ı, asıl emir sahibiyle muhatap, emredilenin doğrultusunda yol alan bir bilinçlendirme, aslına döndürme vazifelisidir. Bugünün Asım'ı dini ve milli değerlere bağlılığıyla, sağlam iradesiyle hemen her alanda bilinçlenen ve bilinçlendiren bir kimliktir. Bugünün Asım'ı müjdecidir. Bu müjdecilik oldukça meşakkatli ve çok mesai isteyen bir yoldur. Bu yol toplumu daima ileriye götürece..»»
M. Fatih Andı

Hat Yayınevi

Çanakkale Harbi, vukû bulduğu zamana kadarki iki yüz yıllık ma'kûs tarihî yazgımızın ilk defa iyiye, müsbete döndüğü bir olaydır. Çanakkale Harbi, iki yüz yıllık emperyalist Batı saldırısına karşı ilk defa direnmenin, karşı çıkmanın semeresini zafer olarak aldığımız bir olaydır. Çanakkale Harbi, teknolojilerinin yıkıcı ve kahredici kuvveti ile şımaran, teknolojileri üzerinde yükselttikleri uygarlı..»»
Fatih Sakallı

Hat Yayınevi

Yedinci sanat olarak adlandırılan sinemanın en çok etkileşimde olduğu sanat dalı edebiyat olarak nitelendirilebilir. Yazılı birer metin olan roman ve hikâyeler, senaryolaştırılarak sinemaya aktarılır. Dolayısıyla sinemaya uyarlanan bir roman ve hikâyenin genel anlamda biçimi değişmiştir. Filme aktarılan bir roman ile o film karşılaştırıldığında birçok benzerlik ve farklılık bulunabilir ama sonuç ..»»
M. Fatih Andı

Hat Yayınevi

Şiir, ***Güzellik güneşi***nin ***söz iklîmi***ne aksedişidir. Ve her bir hakîkî şiir, bu dünyayı daha aydınlık kılmak için o güneşe tutulmuş birer aynadır. Şairlerse, bu aynalarla bizim gözümüzü alan bir ışık cümbüşü oluşturan haşarı çocuklar... Bu ışık oyunu kiminin kaleminde bir havai fişek gösterisi, kimininkinde ise bir şehrâyin... Bizim burada yapmaya çalıştığımız ise, güneşi yansıtan bu..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.