Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hat Yayınevi

Hat Yayınevi

• Hat Yayınevi Kitapları | • Hat Yayınevi İletişim Bilgileri | • Hat Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Hat Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor."Hat Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Erdem Beyazıt

Hat Yayınevi

Erdem Bayazıt’ın “Kelimenin Dirilişi” kitabı, zamanla onun gazete ve dergi sayfalarında kalmış özgün yazılarından meydana gelmektedir. Bu kitapta yer alan denemelerde Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Cahit Zarifoğlu, Akif İnan’ın düşünce dünyasını ele aldığı yazılarla beraber Fethi Gemuhluoğlu, Yahya Kemal, Bediüzzaman Said Nursi, Mehmet Zahit Kotku, Tarık Buğra,..»»
Hasan Akay

Hat Yayınevi

Sönmez bir söz ocağıdır İstiklâl Marşı Ondan tutuşur cümle ocaklar. Ondan tutuşan ocaklar, Solmayacaklar. O yüzden bu marşa hâkimdir ‘gelecek zaman’. Bu zamana ayarlıdır kelimeler, kavramlar. Orda bulur öz kimliğini bütün zamanlar. Bir îman ocağıdır İstiklâl Marşı. Geleceği getirmekte ge&..»»
Hasan Akay

Hat Yayınevi

Bu yazılar, kendini özel bir biçimde arzeden sevgi ve sanata, şiir ve şehre, doğuya ve batıya, uygarlık ve tabiata, düşünce ve hayata içten seslenen bazı denemelerdir. Gündemdeki konularla birlikte bambaşka mevzûlar olarak da görülebilir. Dolayısıyla, söylemek istediğimiz şeyler, bir bakıma, -bir şairimizin deyişiyle- bambaşka mevzûlarda..»»
M. Fatih Andı

Hat Yayınevi

Hayata edebiyatla bakmak, hayatı çoğaltmaktır, büyütmektir, zenginleştirmektir.   Hayata edebiyatla bakmak, hayatı bir sanatın estetik açılımları ile güzelleştirme inceliğidir.   Hayata edebiyatla bakmak, hayata bir çift göz yerine, bir çok çift göz ile bakabilme çoğalışıdır.   Hayata ..»»
Fatih Sakallı

Hat Yayınevi

Yedinci sanat olarak adlandırılan sinemanın en çok etkileşimde olduğu sanat dalı edebiyat olarak nitelendirilebilir. Yazılı birer metin olan roman ve hikâyeler, senaryolaştırılarak sinemaya aktarılır. Dolayısıyla sinemaya uyarlanan bir roman ve hikâyenin genel anlamda biçimi değişmiştir. Filme aktarılan bir roman ile o film karşılaştırıldığında birçok benzerlik ve farklılık bulunabilir ama sonuç ..»»
Halim Kara

Hat Yayınevi

Osmanlının Edebi Temsili Tarihsel Romanda Fatih, Cumhuriyetten günümüze dek Türk edebiyatında yazılmış olan tarihsel romanlarda Fatih Sultan Mehmet’in edebi temsili üzerinden Osmanlı geçmişinin nasıl tasvir edildiğinin izlerini sürüyor. Fatih’in edebi temsilinin siyasi, tarihsel ve kültürel bağlamda tartışmaya açıyor.»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

1950li yılların ortalarında, bir lisede, gelecekte adından söz ettirecek edebi topluluğun aynı sınıfta bir araya geleceğini kim nereden bilebilirdi?. Üstelik bu topluluk bir kurgu değil, doğal bir oluşum. Böylece Maraşta bir "edebiyat muhiti" oluşur. Bu muhitin oluşmasında Necip Fazıldan Nuri Pakdile, Sezai Karakoçtan Rasim Özdenörene kadar birçok şair ve yazarımızın katkısı vardır. Biraz da Cahit..»»
M. Fatih Andı

Hat Yayınevi

Her roman, farklı gözlerle görülen hayatın, farklı kalemlerden yeniden yorumlanışı demektir. Her romancı, kaçınılmaz olarak, kendi idrâk edebildiği ve kuşatabildiği hayatı eserine taşır. Hayatın bu şekilde romancının kaleminde yeni yeni “hayatlar”a dönüşmesi, okuyucunun hayatında da okunarak edinilen “hayatlar”ın zenginliğinin, birikiminin ve deneyimlerinin mevcut hâle gel..»»
Tahir Fatih Andı

Hat Yayınevi

O, milli iradenin teveccühüyle milletin adamıdır. O, istikrarla yol alan şuurlu bir dava adamıdır. O, milletinin sevilen ‘Uzun Adam’ıdır. O, fetih ruhuyla kendini değil milletini menzile götürmek için yol alan, yollar açan yol ustasıdır. O, milletine yenilikler getiren, milletinin karanlıklarına ışıklar yakan, milletin hakemliği..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

1904-1983 yılları arasında yaşamış olan Üstad Necip Fazıl Kısakürek, son birkaç nesil üzerinde etkisi ve ağırlığı olan çok nadir şair ve yazarlarımızdan biri, belki de birincisidir. Üstad Necip Fazıl çok yönlü bir şair ve yazardır. Kuşkusuz Cumhuriyet döneminin en ünlü şairlerindendir. Hikâye ve tiyatro eserleri ile kendi dönemine göre modern Türk edebiyatında bir çığır açmıştır. Polemikte üzerine..»»
Tahir Fatih Andı

Hat Yayınevi

Bugünün Asım'ı, asıl emir sahibiyle muhatap, emredilenin doğrultusunda yol alan bir bilinçlendirme, aslına döndürme vazifelisidir. Bugünün Asım'ı dini ve milli değerlere bağlılığıyla, sağlam iradesiyle hemen her alanda bilinçlenen ve bilinçlendiren bir kimliktir. Bugünün Asım'ı müjdecidir. Bu müjdecilik oldukça meşakkatli ve çok mesai isteyen bir yoldur. Bu yol toplumu daima ileriye götürece..»»
Hasan Akay

Hat Yayınevi

Bu yazılar kendini özel bir biçimde arzeden sevgi ve sanata, şiir ve şehre, doğuya ve batıya, uygarlık ve tabiata, düşünce ve hayata içten seslenen bazı denemelerdir. Gündemdeki konularla birlikte ***bambaşka mevzular*** olarak da görülebilir. Dolayısıyla, söylemek istediğimiz şeyler, bir bakıma, -bir şairimizin deyişiyle- ***bambaşka mevzularda seni dilden kaçırmak***tır. Bu bile bile olsa bile....»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.