Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Evrim Yayınları

Evrim Yayınları

• Evrim Yayınları Kitapları | • Evrim Yayınları İletişim Bilgileri | • Evrim Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Evrim Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 19 kitap bulunuyor.
Hıfzı Veldet Velidedeoğlu

Evrim Yayınları

12 Eylül Karşı - Devrim sürecini anlatan bu kitap kısa sürede tükendiği için 2. Basımını yapmak zorunda kaldık. Velidedeoğlu'nun usta kalemiyle anlatılan bu süreç günümüze kadar sürmektedir. İkinci basının bir özelliği de kitabın başına devrim ve karşı devrim kavramlarını anlatan bir bölümün eklenmiş olmasıdır. Kitabın sonunda ise 12 Eylül sürecinin günümüzdeki durumunu gösteren yazılar yer almış..»»
Osman Aysu

Evrim Yayınları

Sulawesi, Endonezya topraklarına dahil, Türkiye'de muhtemelen çok az kişi tarafından bilinen, orkide şeklinde, fakirliğin kol gezdiği ve halkının % 85'ini Müslümanların oluşturduğu bir ada. Tropikal iklimin hüküm sürdüğü, yeşilin her çeşidinin bulunduğu, muhteşem tik ve bambu ağaçlarıyla kaplı egzotik bir yer. Sualtı avcılığının yeteri kadar üne kavuşturduğu yeni bir alan. Terörizmin yeni odak..»»
Osman Ziya Sayhan

Evrim Yayınları

Canlı organizma, çeşitli birimlerin bir biyolojik sistemde birbirleriyle uyum içinde çalışmaları olarak tanımlanabilir. Bu birimlerin birbirleriyle ya da çevre ile etkileşimleri fiziksel, kimyasal ve biyolojik olgularla açıklanabilmektedir. Bu bağlamda, biyolojik olayların fiziksel temellerini inceleyen ve biyolojik sistemlerin davranışlarını fizik prensipleriyle ve kanunlarıyla açıklayan bir bil..»»
Ahmet Sönmez

Evrim Yayınları

Kitapta, çağdaş salon oyunları içinde yadsınamaz bir yer edinmiş olan billiard'la ilgili teorik çözümlemelere öncelikle yer verilmiştir. Tarihsel süreçte oyun disiplinleri karambolden başlayarak zamanla çeşitlenmiş, sonraları pozitivist bir anlayıştan kaynaklanan üç bant tekniği ortaya çıkmıştır. »»
A. Tuncer Sümer

Evrim Yayınları

Yusuf Aslan, Deniz Gezmiş ve Hüseyin İnan artık aramızda degil... Onlar, THKO olarak girişmiş oldukları bağımsızlık ve sosyalizm mücadelesini idam edilerek noktaladılar. Kristal cam gibi saydam, noktasına, virgülüne kadar doğru ve sansürsüz bir dille kaleme alınan bu kitapta, Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu'nun kuruluş yıllarını bulacaksınız.... Süreci baştan sona yaşayan A. Tuncer Sümer, anlatımını ..»»
Çiğdem Kağıtçıbaşı

Evrim Yayınları

Kitabın önceki baskısı "Günümüzde İnsan ve İnsanlar" ismiyle yayımlanmıştır.   Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar, otuz küsur yıllık İnsan ve İnsanlar'ın güncelleştirilmiş revizyonudur ve sosyal psikolojiye bir giriş kitabıdır. Bu güncelleştirme ve revizyonu yaparken, temel bir ilke gözetilmiştir. Bu da yenilikleri y..»»
Richard P. Feynman

Evrim Yayınları

Fizikte Nobel ödülü kazanmış olan Richard Feynman 1918 1988 aykırı serüvenleri ile tanınmıştır. Burada kendisi taklit edilemeyen sesi ile Einstein ve Bohr ile atom fiziğindeki fikir alışverişini Yunanlı Nick ile kumar konusundaki konuşmalarını çok iyi saklandığı sanılan nükleer sırların bulunduğu kasaları açışını bongo davulu ile bir baleye eşlik edişini ..»»
Dean Hamer

Evrim Yayınları

"İnsan'ı anlamak için ideoloji ve fantezi yerine "gerçeklik"le ilgilenenler için istisnai sayılabilecek ölçüde ilginç ve kullanışlı bir kitap bu. Açık ve sade diliyle, insan davranışının temelleriyle ilgili psikoloji, moleküler biyoloji ve genetik araştırmalarını tarıyor. Alanındaki lider laboratuvar araştırmacılarından biri olan Hamer, tam bir otorite gibi konuşuyor." - E.O.Wilson, Pellegrino Üni..»»
Max Born

Evrim Yayınları

Bu metin, Einstein'ın, bir ışık demetinin Güneşin çekimi etkisiyle bükülmesi gerektiği biçimindeki kehanetinin, bir İngiliz güneş tutulması inceleme kurulu tarafından doğrulanmasını izleyen günlerde Einstein'ın kişiliğine ve onun görelilik kuramına duyulan ilgi dalga dalga bütün dünyayı sardığı sırada, Frankfurt am Main'de ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.