Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Evrim Yayınları

Evrim Yayınları

• Evrim Yayınları Kitapları | • Evrim Yayınları İletişim Bilgileri | • Evrim Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Evrim Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 19 kitap bulunuyor."Evrim Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Margit Wermter

Evrim Yayınları

Orta boy işletmenin, karar alma sürecindeki hızlı davranabilme yetenekleri ve açıkça görülebilen yönetim yapılanmaları, onların tartışmasız avantajlarıdır. Değişen durumların gerektirdiği son dakika düzeltmelerinin yerini, önceden planlanmış iş planlaması almalıdır. Bu kitap, stratejik proje yönetiminin orta boy işletmelerde ne denli yararlı..»»
Max Born

Evrim Yayınları

Bu metin, Einstein'ın, bir ışık demetinin Güneşin çekimi etkisiyle bükülmesi gerektiği biçimindeki kehanetinin, bir İngiliz güneş tutulması inceleme kurulu tarafından doğrulanmasını izleyen günlerde Einstein'ın kişiliğine ve onun görelilik kuramına duyulan ilgi dalga dalga bütün dünyayı sardığı sırada, Frankfurt am Main'de ..»»
Erwin Schrödinger

Evrim Yayınları

Nobel ile taçlandırılmış Erwin Schrödinger'in Yaşam Nedir?'i yirminci yüzyılın büyük bilim klasiklerinden biridir. Seçkin bir fizikçinin biyolojinin yüreğinde yatan sorunu açıklaması, meslekten olmayanlar için yazılmıştı, ama moleküler biyolojinin doğumunu ve arkasından DNA'nın yapısının keşfini kışkırtan dürt&uum..»»
Richard P. Feynman

Evrim Yayınları

Fizikte Nobel ödülü kazanmış olan Richard Feynman 1918 1988 aykırı serüvenleri ile tanınmıştır. Burada kendisi taklit edilemeyen sesi ile Einstein ve Bohr ile atom fiziğindeki fikir alışverişini Yunanlı Nick ile kumar konusundaki konuşmalarını çok iyi saklandığı sanılan nükleer sırların bulunduğu kasaları açışını bongo davulu ile bir baleye eşlik edişini ..»»
Hans Magnus Enzensberger

Evrim Yayınları

  "Robert çok sıradan bir günde kayboldu; ama işin asıl ilginç tarafı, hiç kimsenin, hatta annesinin bile onun kayboluşunu fark etmemesiydi."   Robert televizyon seyrediyordu, ama gözlerine ne oluyordu da sürekli kaşınıyordu? Gözlerini ovuşturunca birdendire kendini oynayan filmin içinde, başka bir yerde, başka bir ..»»
Osman Ziya Sayhan

Evrim Yayınları

Canlı organizma, çeşitli birimlerin bir biyolojik sistemde birbirleriyle uyum içinde çalışmaları olarak tanımlanabilir. Bu birimlerin birbirleriyle ya da çevre ile etkileşimleri fiziksel, kimyasal ve biyolojik olgularla açıklanabilmektedir. Bu bağlamda, biyolojik olayların fiziksel temellerini inceleyen ve biyolojik sistemlerin davranışlarını fizik prensipleriyle ve kanunlarıyla açıklayan bir bil..»»
Nalan Cinemre

Evrim Yayınları

Sanayi devrimiyle birlikte işletmelerin hala büyümeleri sonucunda bir kişinin bütün yöneticilik fonksiyonlarını tek başına gerçekleştirmesi olanaksız hale gelmiş, bunun doğal sonucu olarak yönetim fonksiyonları ayrılmış, böylece işletme bünyesinde üretim, pazarlama, finansman, vb. farklı bölümler ortaya çıkmıştır. Yönetim fonksiyonunun gittikçe artan sayıda bölümlere ayrılması, yeni işletme sorunl..»»
A. Tuncer Sümer

Evrim Yayınları

Yusuf Aslan, Deniz Gezmiş ve Hüseyin İnan artık aramızda degil... Onlar, THKO olarak girişmiş oldukları bağımsızlık ve sosyalizm mücadelesini idam edilerek noktaladılar. Kristal cam gibi saydam, noktasına, virgülüne kadar doğru ve sansürsüz bir dille kaleme alınan bu kitapta, Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu'nun kuruluş yıllarını bulacaksınız.... Süreci baştan sona yaşayan A. Tuncer Sümer, anlatımını ..»»
Dean Hamer

Evrim Yayınları

"İnsan'ı anlamak için ideoloji ve fantezi yerine "gerçeklik"le ilgilenenler için istisnai sayılabilecek ölçüde ilginç ve kullanışlı bir kitap bu. Açık ve sade diliyle, insan davranışının temelleriyle ilgili psikoloji, moleküler biyoloji ve genetik araştırmalarını tarıyor. Alanındaki lider laboratuvar araştırmacılarından biri olan Hamer, tam bir otorite gibi konuşuyor." - E.O.Wilson, Pellegrino Üni..»»
Richard P. Feynman

Evrim Yayınları

"Richard Feynman'ın bu yeni konferansları gerçekten olağan üstüdür. Feynman'ın bilimsel dünya konusundaki derin kavrayışını, dine, soğuk savaşa ve politikaya, kendi alışılmış açıklığı ve eşsiz tarzıyla uygulayışını işitmek gerçekten şaşırtıcıdır. Feynman dikkatini günlük yaşama çevirdiğinde, yalana ve sahtekarlığa karşı açık bir tavır alıyor. Bu kitap, hiç kuşku yok ki, temel Feynman koleksiyonunu..»»
Osman Aysu

Evrim Yayınları

Çocukluktan başlayan arkadaşlıkları yıllar boyu devam etmiş ve aralarında sevgi,saygı ve güvene dayanan bir dostluk kurulmuştu.Fakat Ali'nin uğradığı trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi,arkadaşı Cem'in hayatını yavaş yavaş bir kâbusa dönüştürecekti.Ali'nin ölümüyle birlikte yayılan dedikodular şaşırtıcıydı. Bu bir kaza mı yoksa intihar mıydı ? Ya da birilerinin dediği gibi cinayet mi ? Ce..»»
Osman Aysu

Evrim Yayınları

Sulawesi, Endonezya topraklarına dahil, Türkiye'de muhtemelen çok az kişi tarafından bilinen, orkide şeklinde, fakirliğin kol gezdiği ve halkının % 85'ini Müslümanların oluşturduğu bir ada. Tropikal iklimin hüküm sürdüğü, yeşilin her çeşidinin bulunduğu, muhteşem tik ve bambu ağaçlarıyla kaplı egzotik bir yer. Sualtı avcılığının yeteri kadar üne kavuşturduğu yeni bir alan. Terörizmin yeni odak..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.