Kahramanlara tapınma, insan özgürlüğüne en az saygı duyulan yerlerde doruklara çıkar. Herbert Spencer [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Erguvan Yayınevi

Erguvan Yayınevi

• Erguvan Yayınevi Kitapları | • Erguvan Yayınevi İletişim Bilgileri | • Erguvan Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Erguvan Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 91 kitap bulunuyor.
İsmail Kazdal

Erguvan Yayınevi

Ahaliden Millet Olmaya Yükseliş 15 Temmuz Kitabı; 1962 yılından bu yana tam 55 yıldır korkusuzca, hiçbir tehdit ve şantaja aldırış etmeksizin, bildiği doğruları haykırmaya, içinde bulunduğu toplumu ve âlem-i İslâm’ı uyarmaya, büyük bir sorumluluk bilinciyle akıl ve idrak sahiplerine istikamet vermeye çalışan “bir muzdarib”’in kaleminden neş’et etmiştir. 83 yaşına basmış bu ulu çınar, yıllardır ..»»
Hasan Basri Çantay

Erguvan Yayınevi

Üstad-ı kerimim "Mehmed Akif Bey" hakkında bir kitap neşretmek hatırımdan bile geçmezdi. Çünkü Akif, kanaatimce yazılamazdı. Hele onu ben hiç yazamazdım; hem aczim mani idi, hem ona olan aşırı muhabbetim. Üstadım öldü, Balıkesir'de çıkan "Türk Dili" gazetesi benden bir yazı istedi. Bu talebi, reddedemedim. Kırık dökük bir şeyler yazdım. Teşvik ettiler, cesaret verdiler, nihayet şu mütevazi eser ..»»
Hasan Basri Çantay

Erguvan Yayınevi

Önceden hazırlandığı halde Yayını en sona kalan Hasan Basri Çantay’ın Akifnâme’si; Eşref Edip’in (2 cilt) ve Midhad Cemal’in Mehmet Akif’leri; bu dört büyük cilt, Akif hakkında bugün en temel kaynaklarımız arasında sayılırlar. Dolayısıyla bu dört cilt, Akif konusunda yapılacak her türlü çalışmalar için, sağlam birer hazine değerindedirler. Kaldı ki bu husus, bugünden geriye bakarak çıkarılan bir s..»»
Metin Köse

Erguvan Yayınevi

Asiye'nin Gözyaşı bilinen anlamda bir ROMAN değildir. Yazar Metin KÖSE, kitabında düşüncelerini yakın tarihle harmanlayarak okuyucusuna rahat bir okuma, düşünme ve analiz ederek sonuca ulaşma rahatlığını sunmaya çalışmış. Yani bir yanıyla sunumu itibariyle roman, diğer bir yanıyla da düşünce kitabıdır ASİYE’NİN GÖZYAŞI. Farklı bir denemedir ki, ele aldığı konular bakımından da tartışılacak, üzerin..»»
Şaban Kızıldağ

Erguvan Yayınevi

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılır." Lafa bakılmaz dönemi geçmiştir demiyorum ama atalar bu sözü "Dilediğin gibi davran, dilediğin gibi konuş, nasılsa senin işine bakılır; işini iyi yap, ondan sonra hakkında konuşulanlara aldanma, dedikodulara kulak verme!" anlamında da kullanılmıştır diyorum. Bugün "işimizi iyi yapmak"la, "laf"ımızı, ayrı tutabileceğimiz bir meslek, bir iş, bir bilim , san..»»
Faik Öcal

Erguvan Yayınevi

Aforizmalar, kimi yerde ustura ağzı dokunuşlar kimi yerde gül teni dokunuşlar bırakıyor belleğin çarmıhında. Her insan kendi çarmıhını taşıyorsa sırtında... Büyük bir haz alırken, yitik ne varsa onu belki de uyandıracaksınız yüreğinizde, sorgulayan bir düş gibi dolaşan imge yüklü sözcükleri okurken Aziz ve Aciz Emanetçi'de... (Önsözden) »»
Metin Külünk

Erguvan Yayınevi

Savaşlar ve barışlar tıpkı geceler ve gündüzler gibi birbirini takip eden bir zincirin halkalarıdır. Daha adil ve dengeli barışlar, çok sayıda aktörün katılımı ve rızasıyla kurgulandığından, daha uzun ömürlü olmayı başarmaktadırlar. Uluslararası sistemin istikrarlı bir dinginlik içerisinde olmasının ön koşulu da budur. Sistemin egemen güçlerinin pervasızca tasarladığı bir model içerisinde yapıl..»»
Vedat Kahyalar

Erguvan Yayınevi

Çok hızlı bir değişimin yaşandığı dünyada sürekli yeni fikirler, yeni yazılımlar, yeni makine ve aletlerle insan ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Bazen kullanımı çok da gerekli olmayan ürünler bile üretilebilmekte, yeni ve değişik pazarlama usulleriyle tüketiciye sunulmakta ve çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ekonomideki değişimler, kişi başına düşen gelirin yükselmesi, kültür düze..»»
Akif Çarkçı

Erguvan Yayınevi

Yerel seçimler yoluyla şehirlerin yönetimine gelen belediye başkanları projeleri ile gelir, projeleri ile uğurlanır, projeleri ile anılırlar. Seçim döneminde halkın karşısına çıkan bir belediye başkanına sorulması gereken ilk sorulardan biri herhalde "bu kente rutin hizmetlerin dışında projeleriniz yoluyla hangi katkıları sağlayacaksınız?" sorusudur. Seçildikten sonra başkan ve yönetiminin uygul..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız