Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Elma Yayınevi

Elma Yayınevi

• Elma Yayınevi Kitapları | • Elma Yayınevi İletişim Bilgileri | • Elma Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Elma Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 173 kitap bulunuyor.
Müjdat Ataman

Elma Yayınevi

Öğretmenlik; her günü bir diğerinden farklı, tekrarı olmayan muhteşem bir meslek ve uzun bir öykü. Öğretmenliğe yeni başlayanlar için yaşanmışlıklardan, örnek olaylardan yola çıkarak “akılda bulunsun” diyerek yazıyorum.   Belli mi olur belki bir yerlerde, benzer şeyler yaşanır ve ön öğrenmeler işe yarar. Bu yolculuğun paylaştıkça güzelleşeceğine inananlardanız ve bizim..»»
Milo Sobel

Elma Yayınevi

12 Saatte İşletme Yüksek Lisansı Sonunda işletme mezunlarının işletmecilik konusundaki bilgi birikimlerine ve analitik becerilerine sahip olmanın kolay ve garantili bir yolu var artık, hem de sadece 12 saatte. 12 Saatte İşletme Yüksek Lisansı Programı, tanınmış yönetim hocası ve danışman Milo Sobel tarafından 1986 yılında geliştirilen ve son derece başarılı olan seminerin içeriğini daha da gen..»»
Cengiz Alkış

Elma Yayınevi

26. Kilometre / Hayat Maratonunda Kaçıncı Kilometredesiniz? 26. Kilometre Hayat maratorunda kaçıncı kilometredesiniz? Lütfen yaptığınız işe bir dakika ara verin. Çevrenizdeki en yakın aynayı bulun! Karşınızdakinin gözlerinin içine bakarken sakince şunları sorun. - İş ortamın kabusa mı dönüştü? - İletişim ve ilişkilerde sorunlar mı başladı? - Unuttuğun bir ailen mi var? - Değişimler sen..»»
İlhami Özer

Elma Yayınevi

EY YEZDAN bâyî min tu kes nizane. dile min cima bi du can e. de bibeje! tu yâ pîriktiye bikî an salan li paş min mane? bâyî min tew kesek nizane. dile min cima bi jan e? de bibeje! min hefte û heft sal kevtı kirin, en min nû bikin kîjan e? bâyî min qet kesek nizane. van mûyân cana min, cima mîna moz û kazan e de bibâje! zayîna min a dubare kengî ye, bâyî te kî zane?»»
Özden Aslan

Elma Yayınevi

Bu kitabı; çocuklar, çocuk gelişim uzmanları, öğretmenler ve aileler okuyup beğendi. Damla, Emre, Senem, Çağlar, Görkem, Pınar, Berk… Onların da her günü sizinkinden farklı değil. Okulda, bahçede aileleriyle, arkadaşlarıyla macera dolu günler yaşıyorlar. Biten her günün ardından kendileri ve çevreleri hakkında yepyeni şeyler öğrenirken akıllarını karıştıran sorulara cevaplar arıyorlar. Sen ..»»
Ferit Han

Elma Yayınevi

Bir kat yerin dibine girdik, orada insan olduğumuzu gördük. Çok önceleri, orada, toprağı deşip yerimizi yapmıştık. Canlı olarak yaşamak için, zaten bir kat yerin dibinden başlamak ve o dibe bağlı kalmak gerekir. Biz kulemizin dip katına girdiğimizde, her şeyin saf doğa, saf toprak ve saf insan olduğunu gördük. Bu bodrum katında döllenen koku, en has insan kokumuzdu. Dikkatimizi çeken en önemli şey..»»
Atila Sesören

Elma Yayınevi

Onlara, insan etinin nasıl olduğunu anlatmalarını söyledim. Üçü de en tatlı ve en yumuşak insan etinin Japon eti olduğunda hemfikir. Almanların, çok yağlı olup midelerini kaynattığını söylediler. Yalnız şu kısa boylusu onlarla anlaşamadı. Babasının ona yedirdiği Alman`ın eti körpeymiş ve hiç de yağlı değilmiş. Bunun tartışmasını yaptılar. Ama üçü de, Amerikalıları çok kemikli bulup sevmiyorlarm..»»

Pelin Ossmann

Elma Yayınevi

  Pelin Ossmann, hep sıcacık olan mutfağında pişirdiklerini sunmaya devam ediyor. Okurlarını yine neşeli sesi, duyarlı bakışıyla karşılıyor, kalabalık masaların verdiği tatlı sevinçle anlatıyor da anlatıyor. Anneler neden hep mutfakta yalnız? Oysa mutfaklar herkesin. Özgür de merak eder, sahi kim koymuştur bu kuralı? Mutfak, annesinin ikinci bürosu gibidir. Neden bir ..»»
Serkan Karaismailoğlu

Elma Yayınevi

Elma Yayınevi yazarlarından Serkan Karaismailoğlu, Mater Serisinin ikinci kitabı Arachnoid Mater ile okurlarla buluşuyor. Serinin ilk kitabı olan Pia Mater’den sonra merakla beklenen ve ilk kitabın devamı niteliğindeki bu eser, okuyucuyu inanılmaz heyecanlı ve gizemli olaylara sürükleyecek gene. Hepimizin yakından tanıdığı karakterlerin yaşadıkları esrarengiz olaylara bir kez daha şahit ola..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.