Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Elma Yayınevi

Elma Yayınevi

• Elma Yayınevi Kitapları | • Elma Yayınevi İletişim Bilgileri | • Elma Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Elma Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 173 kitap bulunuyor.
Yayınevimiz, 1998 yılında IAT Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti. bünyesinde “Academyplus Yayınevi” markasıyla faaliyete başladı. 2000 yılında Akademi Artı Yayıncılık Matbaacılık İç ve Dış Ticaret AŞ olarak bağımsız bir firmaya dönüştü. 2003 yılından bu yana “ELMA YAYINEVİ” markamızla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Elma Yayınevi olarak kişisel gelişim ve iş-yönetim alanında kitaplar yayımlıyoruz. 2006 yılından itibaren bir diğer markamız “İZGÖREN YAYINLARI” ile de okurlarımızla buluşmaya başladık; anı, yakın tarih ve araştırma alanlarındaki kitaplarımızı bu markamız ile yayımlıyoruz. “ELMA ÇOCUK” markamız ile 2010 yılında, çocuk kişisel gelişim alanında çocuk okurlarımız için de elma yetiştirmeye başladık. Yayın hayatımız boyunca 100’e yakın kitabımızı okurlarımızın beğenisine sunduk. Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şerif İzgören, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Baştürk, Hakan Akın ve Mehmet Özaksu’dur.
Son Yayınlanan Kitapları
Serkan Karaismailoğlu

Elma Yayınevi

Elma Yayınevi yazarlarından Serkan Karaismailoğlu, Mater Serisinin ikinci kitabı Arachnoid Mater ile okurlarla buluşuyor. Serinin ilk kitabı olan Pia Mater’den sonra merakla beklenen ve ilk kitabın devamı niteliğindeki bu eser, okuyucuyu inanılmaz heyecanlı ve gizemli olaylara sürükleyecek gene. Hepimizin yakından tanıdığı karakterlerin yaşadıkları esrarengiz olaylara bir kez daha şahit ola..»»
Saniye Bencik Kangal

Elma Yayınevi

İster âlim ol ister zalim; dünyadaki ilk rolün evlat olmaktı. Önce anne babalarımızın sonra da bu toplumun evlatları olduk. Toplum bir kanaviçe gibi ince ince işlenmiş rengârenk bir tablo. Her bir evlat o tabloda küçücük bir nokta! Küçücük bir nokta olsak da tabloda yerimiz belli, rengimiz belli, diğer noktalarla uyumumuz, ahengimiz belli. Hepimiz farklı renkteki iplerle işte böyle birbirim..»»
Serkan Karaismailoğlu

Elma Yayınevi

PİA MATER, bir roman ancak bildiğimiz romanlardan çok farklı. Yazarın tanımlaması ile o bir Nöro-Roman. Bir sinirbilimci olan Serkan Karaismailoğlu daha önce yayımlanmış olan Kadın Beyni Erkek Beyni ve Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum adlı kitaplarından sonra ilk defa bir roman denemesiyle okuyucunun karşısına çıkıyor. Ancak bu kitabında da gene bilim var. Bildiğimiz roman kurgusunun içine us..»»
Elif Özmenek Çarmıklı

Elma Yayınevi

Denizde yüzen yalnızca balıklar mı dersiniz? Peki, şu yeni balık türlerini biliyor musunuz: Pet şişe balığı, ambalaj balığı, poşet balığı, izmarit balığı… Say say bitmez. Onlar da pek güzel yüzüyor, üstelik çok uzun yıllar yaşıyorlar. Denize girdiler mi çıkmak bilmiyorlar. Anlayacağınız tatlı sulardan çöpçü balığını çağırsanız o bile yetişemez, öyle bir kirlilik… İşte bu öyküde, minik denizatı..»»
İdil Türkmenoğlu

Elma Yayınevi

Pozitif Yönetim’in Yazarından Liderlere, İnsan Kaynakları ve İletişim Profesyonellerine Rehber Bir Kitap Bir gün bizim Erhan çavuşa “Askere söyle kantinden bir kremalı bisküvi alsın gelsin…” diyor. Çavuş o askere, o da postaya söylüyor, beş dakikalık mesafe ama yarım saat sonra ter içinde geliyor asker: “Gomutanım hiçbir yerde gıymalı pisküüt galmamış…” Bizde liderler söyleyeceklerini direkt s..»»
Nehir Yarar

Elma Yayınevi

Nehir Yarar, bu kez bilgi okuryazarlığı gibi güncel bir konuya eğiliyor. Kopyala-yapıştır dünyası ve kütüphaneler arasında mekik dokurken gündelik hayatımızın tam ortasındaki bilgi alışverişlerimiz ve sıcacık ilişkilerimizin güzelliğine de dikkat çekiyor. Ne? Ödev yapmak ve kütüphaneler sıkıcı mı? Bir daha düşünün… Öğretmenin verdiği ödev, Naci ve arkadaşlarının gözlerinde büyür, büyür, kocama..»»
Pelin Ossmann

Elma Yayınevi

  Pelin Ossmann, hep sıcacık olan mutfağında pişirdiklerini sunmaya devam ediyor. Okurlarını yine neşeli sesi, duyarlı bakışıyla karşılıyor, kalabalık masaların verdiği tatlı sevinçle anlatıyor da anlatıyor. Anneler neden hep mutfakta yalnız? Oysa mutfaklar herkesin. Özgür de merak eder, sahi kim koymuştur bu kuralı? Mutfak, annesinin ikinci bürosu gibidir. Neden bir ..»»
Veysel Sami Berikan

Elma Yayınevi

Sunum Sahnenizin Yönetmeni Olmak İster misiniz? İşte bu kitapta, profesyonel bir konuşmacı olarak, nasıl sunum sahnenizin yönetmeni olacağınız üzerinde duracağız. Önerilen adımlar atıldıkça da bir süre sonra hazırlıklı veya hazırlıksız tüm konuşmalarınızda yönetmenlik koltuğunu kimselere kaptırmayacağınızı göreceksiniz. Elma Yayınevinin harika illüstrasyonlarla bezen..»»
Selen Baranoğlu

Elma Yayınevi

Evinde nefes alabileceğin alanlar yaratarak, zihnini gereksiz detaylarla doldurmadan, üzerindeki görev ve sorumlulukların önceliklerini belirleyerek ve sevdiğin şeylere vakit ayırarak yaşaman mümkün. Hem de bir sahil kasabasına göçmeden. Ütopik mi dedin? Yok canım! Denemesi ve memnun kalırsan yaşaması bedava. Mutlu olmak için çok şeye ihtiyacımız yok aslında. Pahalı kre..»»
Zeynep Rade

Elma Yayınevi

Hayatınızı bir tatlıya benzetseniz hangisi olurdu? Ela’nınki iki renkli muhallebiyi andırıyor. Farklı iki tat sırt sırta vermiş, bir arada. Tıpkı annesi ve babasıyla sürdürdüğü iki ayrı yaşam gibi. Ne yaparsınız, bazen ikiye bölünüverir en sevdiğiniz şeyler. Ancak hâlâ lezzetlidir tadını çıkarmayı bilirseniz. Yepyeni bir ev, yepyeni bir okul ve arkadaşlarla Ela’yı leziz..»»
Şener Şükrü Yiğitler

Elma Yayınevi

İlk çocuk romanı Resimli Hayal Ansiklopedisi’yle Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği’nin sunduğu “2014 Yılın Çocuk Romanı Jüri Özel Ödülü”ne layık görülen Şener Şükrü Yiğitler’den bir devam kitabı: Palyaçolar Giremez. Yine incelikler başrolde. Aklımız yeni yağan karda, kollarımız tüm okurlara açık. Bir palyaço asla günlük tutmaz ama galiba çok büyük işler başarabilir. D..»»
Ataman Özbay

Elma Yayınevi

Arka Kapak Yazısı     İnsan kendini sevdi mi sevilen bir insan olmaması neredeyse imkânsızdır. Kendini sevmek derken, narsistik boyutunda bir sevgiden söz etmiyorum tabii! Anlatmak istediğim, daha bir kendinden memnun olma, potansiyelini bilme ve hayatta o potansiyel doğrultusunda yol alma, sağı solu suçlamak ya da onay almaya çalışmak yerine kendini sorgulama, ken..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.