İnsan yaratılıştan iyidir. Kötülüğe yönelişi, dış etkilerdendir. Lu Wang [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Editionsdunil

Editionsdunil

• Editionsdunil Kitapları | • Editionsdunil İletişim Bilgileri | • Editionsdunil Hakkında Bilgi
Sitemizde Editionsdunil isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor.
İsmail Büyükçelebi

Editionsdunil

Kelime olarak barış, esenlik, teslim olma ve itaat manasına gelen İslâm, bütün kâinata va'z edilmiştir. Bu kâinatta her şey birbiriyle ahenk içinde ortak bir gayeye hizmet etmektedir. Kitabın hedefi hakiki İslâmı özlü bir şekilde çok yönlü olarak tanıtmaktır: İman esasları, Allah'a ibadetin prensip ve şekilleri, ahlak ve insanların şahsi hayatını ve birbirleriyle ilişkilerini düzenley..»»
Kolektif

Editionsdunil

El-Cevşen'ül Kebir, Hz. Musa el-Kazım, Hz. Cafer es-Sadık, Hz. Muhammed el-Bakır, Hz. Zeynelabidin, Hz. Hüseyin ve Hz. Ali tarikiyle Peygamber Efendimize isnat edilir. El-Cevşen'ül Kebir, her biri Allah'ın isim ve sıfatlarından on tanesini ihtiva eden yüz bölümden ibaret uzunca bir duadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Prodige Du Siecle

Editionsdunil

Kitap, Üstad Said Nursi'nin hayatının ilk kısmı, Yeni Said Dönemi ve Üçüncü Said dönemini kronolojik bir sırayla anlatıyor. Üstad'ın talebelerinin hatıralarını da içeren eser, sade bir dil ve anlaşılır bir üslupla kaleme alınmış. Dr. Ramazan Balcı'nın imzasını taşıyan bu kitap, 'Bediüzzaman'ı daha yakından tanımak isteyen her yaştan okura hitap edebilecek bir eser. (Tanıtım Bültenind..»»
M. Fethullah Gülen

Editionsdunil

Bu kitap, Hocaefendinin Çekirdekten Çınara isimli eserinin ***çocuğun dini eğitimi*** ve ***nasıl anlatmalı*** isimli bölümlerinden müteşekkildir. Çocukları ibadete alıştırma, temsil keyfiyeti, Kur'an'ın tanıtılması ve ona saygı gösterilmesi gibi çocuklarımızın dini hayatını şekillendiren temel hususlar, Kur'an ve Sünnet perspektifinden değerlendirilmektedir. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Musa Kazım Gülçür

Editionsdunil

Ahlâkın ve buna bağlı olarak âdâb-ı muaşeretin kaynağı, dinimizin yüce ve yüksek kaynakları olan Kur'ân-ı Kerîm ayetleri ve ve Efendimiz (s.a.s.)'in hadîs-i şerîfleridir. Kaynağını dinden almamış hemen hiçbir ahlâkî prensip ya da kaide yoktur desek yanılmış olmayız. Bu beşer üstü ve vahiy eksenli ahlâkî düzenlemeler, her şeyi ve bu arada da yarattığı insanı en iyi bilen çok merhametli..»»
Remzi Kuşçular

Editionsdunil

Bu çalışmada dinî açıdan temiz olan ve olmayan şeyler, maddi temizlik, hükmî kirlilikten temizlik ile beraber manevî temizlik başlığı altında kalp temizliği ile gelir ve kazanç temizliği mevzuları kapsamlı bir şekilde ele alınmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Gençlik İlmihali

Editionsdunil

İnsanın yaşadığı en büyük güzellik, kendini var edeni tanıması, bilmesi; O'nun varlığına ve birliğine iman etmiş olmasıdır. İman ise ibadetle çok sıkı bağlantılıdır. İbadet; Yaradan'a teslim olmak, nefsin ve şeytanın değil, O'nun razı olacağı şekilde yaşamaktır. Rabbimizin vermiş olduğu nimetlere karşılık sevgimizi, saygımızı, teşekkürümüzü ifade etmenin en güzel yoludur ibadet, ib..»»
Peygamber Kıssaları

Editionsdunil

Resimli hikâyelerden oluşan bu eserde Kur'an'da ismi geçen 25 peygamber (aleyhimüsselam)'ın kıssaları anlatılmaktadır. Semavi din olarak kabul edilen Hıristiyanlık ve Yahudiliğin kutsal kitaplarında da bahisleri geçen bu peygamberlerin örnek hayatlarında en zirve noktada temsil edilen insanî faziletler zevkli bir anlatımla ve ilham veren resimlerle çocuklarımıza anlatılmaktadır. Kur'a..»»
M. Fethullah Gülen

Editionsdunil

Günlük hayatında lazım olacak temel dini bilgileri öğrenmek her Müslümanın vazifesidir. Dahası, her Müslüman bu bilgileri çocuğuna da öğretmekle vazifelidir. Bu kitap her iki ihtiyaç dikkate alınarak hazırlanmıştır. Hem İslam'ı öğrenmek isteyen anne-babalara, hem de çocuklarına hitap etmektedir. (Tanıtım Bülteninden) »»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.