Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Editionsdunil

Editionsdunil

• Editionsdunil Kitapları | • Editionsdunil İletişim Bilgileri | • Editionsdunil Hakkında Bilgi
Sitemizde Editionsdunil isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor."Editionsdunil" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
M. Fethullah Gülen

Editionsdunil

Bu kitap, Hocaefendinin Çekirdekten Çınara isimli eserinin ***çocuğun dini eğitimi*** ve ***nasıl anlatmalı*** isimli bölümlerinden müteşekkildir. Çocukları ibadete alıştırma, temsil keyfiyeti, Kur'an'ın tanıtılması ve ona saygı gösterilmesi gibi çocuklarımızın dini hayatını şekillendiren temel hususlar, Kur'an ve Sünnet perspektifinden değerlendirilmektedir. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Gül Kokulu Hikayeler

Editionsdunil

Bu çalışmada yeni bir üslup ile kaleme alınan ve herkesin çok rahat anlayabileceği birer metin haline getirilen, hadislerde geçen 50 hikayeyi ve bu hikayelerde anlatılan olaylardan alınacak ibretlik neticeleri bulacaksınız. Bu çalışma ile hem Efendimiz'in (sas) her biri altın değerindeki sözlerini öğrenmiş olacak, hem de Kıssadan Hisse bölümlerinde bu hikayelerden aldığımız dersler..»»
Peygamber Kıssaları

Editionsdunil

Resimli hikâyelerden oluşan bu eserde Kur'an'da ismi geçen 25 peygamber (aleyhimüsselam)'ın kıssaları anlatılmaktadır. Semavi din olarak kabul edilen Hıristiyanlık ve Yahudiliğin kutsal kitaplarında da bahisleri geçen bu peygamberlerin örnek hayatlarında en zirve noktada temsil edilen insanî faziletler zevkli bir anlatımla ve ilham veren resimlerle çocuklarımıza anlatılmaktadır. Kur'a..»»
Prodige Du Siecle

Editionsdunil

Kitap, Üstad Said Nursi'nin hayatının ilk kısmı, Yeni Said Dönemi ve Üçüncü Said dönemini kronolojik bir sırayla anlatıyor. Üstad'ın talebelerinin hatıralarını da içeren eser, sade bir dil ve anlaşılır bir üslupla kaleme alınmış. Dr. Ramazan Balcı'nın imzasını taşıyan bu kitap, 'Bediüzzaman'ı daha yakından tanımak isteyen her yaştan okura hitap edebilecek bir eser. (Tanıtım Bültenind..»»
Gençlik İlmihali

Editionsdunil

İnsanın yaşadığı en büyük güzellik, kendini var edeni tanıması, bilmesi; O'nun varlığına ve birliğine iman etmiş olmasıdır. İman ise ibadetle çok sıkı bağlantılıdır. İbadet; Yaradan'a teslim olmak, nefsin ve şeytanın değil, O'nun razı olacağı şekilde yaşamaktır. Rabbimizin vermiş olduğu nimetlere karşılık sevgimizi, saygımızı, teşekkürümüzü ifade etmenin en güzel yoludur ibadet, ib..»»
İbadetin Getirdikleri

Editionsdunil

İbadet; İnsanın, varlık, hayat, şuur, idrak ve iman gibi nimetlere karşı, mazhar olduğu bütün şeylerin diliyle bir teşekkürü; ibadetsizlik ise, mutlak bir körlük olmasa bile, kaba bir nankörlüğün olduğuna şüphe yoktur. İbadet; İmânla hedeflenen dünya ve ukbâ saadeti gibi hususları elde etmek için, bizlere imânı emreden Zât'ın, açıp önümüze sunduğu bir vuslat yolu ve vuslat adabıdır..»»
2 -Asrın Getirdiği Teredüttler 2

Editionsdunil

***Eskiden inançsızlık cehaletten geliyordu; onun için, insanlar gerçek kendilerine anlatılınca cehaletleri ortadan kalkıyor, doğruya kavuşmuşluk içinde huzura eriyorlardı. Şimdi ise, fen ve felsefe kisvesinde bin inkâr fırtınası esiyor. Hem bu çeşit anlayışa sahip kişiler, kendilerini biliyor zannettikleri için, ilmî kabul ettikleri bu kanaatleri dışında da hiçbir şeyi kabul etmeye y..»»
M. Fethullah Gülen

Editionsdunil

Bu eserde iman konusunun temelini teşkil eden Allah inancı, kader, haşir ve ruhani varlıklar gibi meselelerin yanı sıra, Efendimizin hak peygamber ve Kur'an'ın ilahi vahiy oluşu gibi hakikatler çeşitli örnekler ve deliller yoluyla ispat ve izah ediliyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Editionsdunil

El-Cevşen'ül Kebir, Hz. Musa el-Kazım, Hz. Cafer es-Sadık, Hz. Muhammed el-Bakır, Hz. Zeynelabidin, Hz. Hüseyin ve Hz. Ali tarikiyle Peygamber Efendimize isnat edilir. El-Cevşen'ül Kebir, her biri Allah'ın isim ve sıfatlarından on tanesini ihtiva eden yüz bölümden ibaret uzunca bir duadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
M. Fethullah Gülen

Editionsdunil

Fethullah Gülen Hocaefendinin vaazlarından derlenmiş olan Sonsuz Nur isimli eser yaygın siyer kitaplarından farklı bir çalışmadır. Eserde Allah Resulü'nün hayatının bir biyografi formunda aktarılmasından ziyade, onun yaşamış olduğu dönemin ve hadiselerin kendi şartları içinde anlatılması peygamberliğini ispatlayan hakikatler, sergilemiş olduğu tutumlar ve verdiği kararların ardındaki ..»»
Ali Budak

Editionsdunil

İslam, iman vesilesiyle insanları güzele ve hakka hidayet eder. Hakiki imanın kuvveti ve kalıcılığı ise ibadete bağlıdır. Bu eser ilâhi bir emir olan oruç ibadeti ve içinde orucun farz olduğu Ramazan ayı hakkında tafsilatlı bilgi sunmaktadır. İslam'da ve diğer dinlerde oruç Orucun hikmeti ve faydaları Oruç türleri Ramazan'da sadaka ve zekât Oruç ve sağlık (Tanıtım Bü..»»
Ergün Çapan

Editionsdunil

İslam'ın ana kaynaklarında teröre cevap bulmak mümkün müdür? Temel İslami terminolojide cihadın yeri nedir? Teröristten şehit olur mu? Psikofarmakoloji/bilinç etkileyici ilaçlar, insanları intihar bombacısına dönüştürebilir mi? Terörün sistematik olduğu ve güçlü teşkilatlarca desteklendiği söylenebilir mi? İslam'ın savaş halinde ön gördüğü kurallar nelerdir? İşte kitapta işlenen konul..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.