İnsan yaratılıştan iyidir. Kötülüğe yönelişi, dış etkilerdendir. Lu Wang [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dama Yayınları

Dama Yayınları

• Dama Yayınları Kitapları | • Dama Yayınları İletişim Bilgileri | • Dama Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Dama Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor.
Nihat Genç

Dama Yayınları

Bu kitap, Türkiye'ye bir bela gibi çöken yalanlar, iftiralar ve haksız tutuklamaların yaşandığı günlerde koca ve büyük medya sessiz kalırken bağımsız bir yazarın isyanıdır: "Evet, ben ülkemi, bağımsızlığımı, insan sevgisini, insanlık duygularını ticari mal yapamam! Bu yüzden muhalif olduğumuz insanlarla aramızda çok temel bir hayat çatışması var. Biz, bağımsızlığımızı çok değerli bir yere koy..»»
Hicran Hanzade

Dama Yayınları

''Hayat'' demiş ulu Kartal ''Hayat, isteklerimizin gerçekleşmesi karşısındaki tavrımız değil; istemediğimiz olaylarla karşılaştığımızda göstereceğimiz tutumdur.'' Anlamıştı minik Kanarya... İstediğimiz şekilde gelişen olaylar sıradandır ve vereceği mutlulukta sınırlıdır. Oysaki istemediğimiz şekilde gelişen her olaya göstereceğimiz dirayet ve kârlı sonuçlar başarımızla gelen hazzı arttıracaktır...»»
Hicran Hanzade

Dama Yayınları

''Hayat'' demiş ulu Kartal ''Hayat, isteklerimizin gerçekleşmesi karşısındaki tavrımız değil; istemediğimiz olaylarla karşılaştığımızda göstereceğimiz tutumdur.'' Anlamıştı minik Kanarya... İstediğimiz şekilde gelişen olaylar sıradandır ve vereceği mutlulukta sınırlıdır. Oysaki istemediğimiz şekilde gelişen her olaya göstereceğimiz dirayet ve kârlı sonuçlar başarımızla gelen hazzı arttıracaktır. '..»»
Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu

Dama Yayınları

Argonotlardan ABD'ye, AB'ye kadar sömürgeciler ve yağmacılar hep Karadeniz'e ilgi duydu. 3 bin yıl önceki altın post sevdasının yerini artık petrol, Karadeniz'in altında bulunan yepyeni enerji kaynakları ve bu bölgeyi denetlemenin yaratacağı avantajlar aldı. Yeni Dünya Düzeni'nin en büyük hedeflerinden biri Avrasya'dır. Enerji kaynaklarını ve geçiş yollarını denetim altında tutmak amacıyla ür..»»
Etem Karaüzüm

Dama Yayınları

Bay tohumluk kıvamını yakalamıştı. "Seni seviyorum. Sakin bir yere giderek yemek yiyelim. Bakın daha neler anlatacağım!" Hadise ince bir cevap verdi : "Eşlerinizde olacaklar mı yanımızda?" "Canım onların ne işi var? Bize özel... Sen ve ben gideceğiz!" "Sonra ne olacak efendim?" "Sonrasını yemekte anlatırım." "Ben şimdi duymak istiyorum." "Bir kısmını söyleyeyim. Bende bok gi..»»
Grigory Petrov

Dama Yayınları

Birkaç sene önce Moskova'da bulunan büyük Devlet Tiyatrosu'nun duvarlarında beklenmedik şekilde büyük çatlaklar meydana geldi. Bu çatlaklar temelden başlayıp tavana kadar uzanıyordu. Binanın yıkılma ihtimali, hem içinde hem de dışarıda bulunan insanlar için tehlikeli bir durum oluşturuyordu. Bu çatlakların nedenini bulmak i..»»
Wilhelm Reich

Dama Yayınları

'Kendini şu an bulunduğun durumdan farklı hissedebileceğini düşünmeye cesaret bile edemiyorsun: Boynu bükük olmak yerine özgür; plancı olmak yerine açık; bir hırsız gibi gece değil gündüz de sevebilen. Sen aslında kendini aşağılıyorsun, küçük adam. 'Ben kimim ki bir düşüncem olsun, hayatıma şekil vereyim ve düny..»»
Wilhelm Reich

Dama Yayınları

'Kendini şu an bulunduğun durumdan farklı hissedebileceğini düşünmeye cesaret bile edemiyorsun: Boynu bükük olmak yerine özgür; plancı olmak yerine açık; bir hırsız gibi gece değil gündüz de sevebilen. Sen aslında kendini aşağılıyorsun, küçük adam. 'Ben kimim ki bir düşüncem olsun, hayatıma şekil vereyim ve dünyayı sahipleneyim!' Gerçek büyük adamdan tek bir farkın var: Büyük adam da bir zamanla..»»
Esra Avgören

Dama Yayınları

Her Biri 80 Sayfa,10 Kitap... Serinin Tüm Kitapları 1- Çalınan Merçek 2- Zehirli Variller 3- Yeni Program Diski 4- Satranç Turnuvası 5- Şampiyon Kaçırılacak 6- Sirkteki Esrar 7- Gizemli Ziyaretçi 8- Kanatlı Denizatı Broşu Nerede? 9- Uzaylı Okulu 10- Arabayı kim Çaldı?»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.